Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

Bilans Dnia

W Jastrzębi powstaje żłobek

piątek, 04 grudnia 2020 17:20 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Prawdopodobnie w pierwszym kwartale przyszłego roku rozpocznie działalność żłobek w Jastrzębi. O przebiegu prac i źródłach finansowania powiedział w "Bilansie dnia" wójt gminy Jastrzębia Wojciech Ćwierz.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o planach na przyszłoroczny budżet. Jednym z głównych zadań gminy na przyszły rok będzie budowa kolejnego etapu kanalizacji. Tym razem będzie to kanalizacja w Owadowie i Wojciechowie. - Oczywiście są też zaplanowane inwestycje drogowe, budowa boiska w Bartodziejach i wielu innych drobniejszych inwestycji, również tych w ramach Funduszu Sołeckiego - mówił na antenie Radia Plus Radom Wojciech Ćwierz. 

Zapytaliśmy również o plany, które trzeba było przesunąć z powodu pandemii. - W tej chwili przyszedł czas, żeby te inwestycje nadgonić, na szczęście pogoda nam sprzyja - zauważa wójt gminy Jastrzębia. 

Wojciecha Ćwierza zapytaliśmy również o dofinansowania, które udało się pozyskać dla gminy, zrealizowane projekty, które cieszą mieszkańców, a także paczkomat, który ma szansę pojawić się w centrum Jastrzębi: