Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Jan Boży, zakonnik
Dziś jest: Poniedziałek, 08 marca 2021

Bilans Dnia

Tomasz Śmietanka: Podróż koleją z Kozienic do Warszawy poniżej godziny jest nierealna

środa, 09 grudnia 2020 17:15 / Autor: Kamil Zapora
Tomasz Śmietanka, fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Gościem Bilansu Dania Radia Plus Radom był dzisiaj radny sejmiku województwa mazowieckiego, były burmistrz Kozienic – dr Tomasz Śmietanka.

Tomasz Śmietanka w Radiu Plus Radom zdradził szczegóły przyszłorocznego budżetu Mazowsza. - Całość to ponad 3,5 mld złotych, a jeden miliard to są inwestycje w Koleje Mazowieckie czy lotnisko w Modlinie – powiedział gość Bilansu Dnia. Wśród inwestycji lokalnych jest droga wojewódzka do Puław biegnąca przez gminę Gniewoszów.

W mijającym roku szpital w Kozienicach otrzymał od samorządu Mazowsza duże wsparcie finansowe. Jak zapowiada radny Śmietanka, zarząd województwa otrzymał kolejne 100 mln z Unii Europejskiej na pomoc szpitalom.

Tomasz Śmietanka uważa również, że powiat kozienicki ma duże szanse na dofinansowanie budowy Szkoły Specjalnej. W ocenie radnego, w Kozienicach może powstać innowacyjny system opieki nad niepełnosprawnymi od lat najmłodszych do starości.

Natomiast na nową siedzibę Szkoły Drzewnej w Garbatce-Letnisku, w przyszłym roku może być wydanych 13 milionów złotych, a kolejne akty prawne są realizowane.

Radny sejmiku odniósł się do planów budowy stacji kolejowej w Kozienicach. - Ja też chciałbym, żeby pociągi z Kozienic do Warszawy jeździły poniżej godziny, jednak stałoby się tak tylko wtedy, kiedy pierwsza stacja była by w Kozienicach, a ostatnia w Warszawie – stwierdził.

Z Tomaszem Śmietanką rozmawiał Kamil Zapora: