Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: Poniedziałek, 25 stycznia 2021

Audycje Radiowe

Starosta Andrzej Jung: Budżet na 2021 rok to najlepszy w mojej kadencji

czwartek, 31 grudnia 2020 16:30 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Już niedługo rok 2020 przejdzie do historii. Jaki był on dla powiatu kozienickiego i co przyniesie nowy 2021? Rozmawialiśmy o tym ze starostą kozienickim Andrzejem Jungiem.

Andrzej Jung opisał przyjęty wczoraj budżet powiatu na rok 2021 jako najlepszy budżet w jego kadencji. Na inwestycje przeznaczonych zostanie 7,5 mln złotych, z czego 3,5 mln zasili budowę nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Do 2023 całe zadanie ma kosztować powiat 15 mln złotych. Wczoraj przed sesją przed budynkiem starostwa zebrali się rodzice podopiecznych ośrodka, którzy jak przyznali, bali się o przyszłość tej inwestycji. Jak przyznał starosta, obawy te są bezzasadne.

O szczegółach budżetu powiatu kozienickiego na 2021 rok więcej przeczytacie TUTAJ.

W ostatnim czasie starosta odwiedził teren budowy nowoczesnych szklarni, które powstają w Ryczywole. Prace już wyszły z ziemi, a inwestor zapowiada, że w szklarniach może znaleźć zatrudnienie nawet 500 osób.

Dobiega końca rok 2020, który wszystkim dał się we znaki z powodu pandemii koronawirusa. Mimo to w zeszłorocznym budżecie powiatu nie dokonano żadnych przesunięć. - Niezbędnego wsparcia naszym jednostkom udzieliliśmy z pieniędzy zewnętrznych – powiedział starosta.

Poniżej można wysłuchać całej rozmowy ze starostą, którą przeprowadził Kamil Zapora: