Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

Bilans Dnia

Radosław Witkowski: mówimy o budowie szpitala klinicznego w Radomiu

wtorek, 16 lutego 2021 17:17 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Coraz więcej pozytywnych głosów pojawia się w kontekście budowy trzeciego szpitala w Radomiu. Propozycję władz Radomia w tej sprawie poparli m.in. wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł oraz posłowie: Anna Kwiecień i Andrzej Kosztowniak. Dzisiaj głos w tej sprawie zabrał prezydent miasta Radosław Witkowski, który był gościem Bilansu Dnia.

Jak już informowaliśmy miasto wskazało działkę o powierzchni trzech hektarów, gdzie ma zostać zbudowany szpital. To teren między ulicą Łąkową i Sobótki na Osiedlu Południe. Koszt budowy lecznicy szacuje się na ok. 400 mln złotych. Środki na ten cel mają pochodzić z budżetu państwa i samorządu województwa mazowieckiego.

- Mówimy o budowie szpitala klinicznego, bowiem potrzebne są odpowiednie warunki do rozwoju kierunku lekarskiego na UTH w Radomiu. Dlatego w najbliższym czasie chcę zaprosić do współpracy wszystkich, którym leży na sercu dobro pacjentów. Drugiej takiej szansy mieć nie będziemy. Będziemy szukać środków unijnych. Będziemy rozmawiać z marszałkiem Mazowsza Adamem Struzikiem, aby projekt wpisać do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego – mówił prezydent Witkowski.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o zimowym odśnieżaniu ulic w mieście. Okazuje się, że w budżecie zabrakło już środków na ten cel. - Zaplanowaliśmy za mało środków. Będziemy musieli z zaplanowanych remontów przerzucać środki na zimowe utrzymanie ulic – powiedział prezydent Witkowski, z którym rozmawiał Radosław Mizera: