Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

Bilans Dnia

Marek Suski: stawiam na rozbudowę jednego z obecnych szpitali w Radomiu

poniedziałek, 01 marca 2021 17:17 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- Chcemy przygotować polską gospodarkę do nowej rzeczywistości gospodarczej - uważa poseł Marek Suski, który był gościem Bilansu Dnia. Polityk PiS przyznał, że Polski Nowy Ład jest propozycją dla wszystkich Polaków. Z naszym gościem rozmawialiśmy również o propozycji budowy szpitala klinicznego w Radomiu czy o przetargach na remonty dworców kolejowych w okolicach Radomia oraz na temat budowy lotniska na Sadkowie.

Nowy Polski Ład opiera się na 16 filarach. Są w nim przewidziane rozwiązania dla przedsiębiorców w dziedzinie klimatu, środowiska i energetyki, cyfryzacji, młodych, seniorów, rolnictwa, kultury czy nauki. - To będzie ogromny krok cywilizacyjny, szansa na wzmocnienie naszej gospodarki. Bronimy się przed skutkami koronawirusa w taki sposób, który na całym świecie wzbudza zainteresowanie. Mamy także pomysły, jak przeskoczyć kilka państwa w rozwoju. Z drugiej strony mamy świadomość, że wiele firm znajduje się na skraju bankructwa. Robimy wszystko co możemy, by poprawić polską gospodarkę - mówił gość Bilansu Dnia.

Poseł Marek Suski odniósł się także o propozycji władz Radomia w sprawie budowy nowego szpitala w mieście. - Warto zastanowić się nad rozbudową istniejącego szpitala w Krychnowicach lub przy Tochtermana. Nie ulega wątpliwości, że ilość łóżek w naszych szpitalach, biorąc pod uwagę średnią krajową wskazuje, że nie jesteśmy w czołówce pod tym względem. Potrzebny jest rozwój bazy szpitalnej. Dlatego warto się pochylić nad szpitalem klinicznym - powiedział poseł Suski.

Polskie Koleje Państwowe mają ogłosić nowy przetarg na przebudowę dworców w Pionkach Zachodnich i Żytkowicach. Pierwszy został unieważniony ze względu na zbyt drogie oferty. - W krajach europejskich jest zastój inwestycyjny, dlatego zachodnie firmy oferują znacznie niższe ceny za wykonanie zadań. Dlatego jestem dobrej myśli, jeśli chodzi o realizację projektów inwestycyjnych - powiedział poseł Marek Suski, z którym rozmawiał Radosław Mizera: