Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

Audycje Radiowe

Komendant Rek: Chciałbym, żeby relacje policji z mieszkańcami były partnerskie

czwartek, 04 marca 2021 16:30 / Autor: Kamil Zapora
insp. Sławomir Rek, fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W pierwszym wywiadzie jakiego udzielił nowy komendant powiatowy policji w Kozienicach insp. Sławomir Rek, przyznał że jednym z jego priorytetów jest jak najwyższa jakość służby policji na rzecz społeczeństwa. Choć w jego ocenie relacje policjantów z mieszkańcami Kozienic już są dobre.

Inspektora Sławomira Reka zapytaliśmy o główne cele, które wyznaczył sobie jako nowy komendant kozienickiej policji. Wymienia wśród nich: kontynuowanie dobrej współpracy ze wszystkimi instytucjami, które mają wpływ na bezpieczeństwo publiczne, poprawa jakości służby mieszkańcom, ujawnianie jak największej ilości narkotyków, a także poprawa warunków służby policjantów i obsługi interesantów.

Insp. Rek piastuje funkcję komendanta powiatowego w Kozienicach od trzech tygodni. Przez ten czas zapoznał się z danymi dotyczącymi przestępczości w powiecie. Jak mówi, statystki są zadowalające – rośnie wykrywalność, a jednocześnie maleje ogólna liczba przestępstw. Nie mniej nowemu komendantowi zależy na większej wykrywalności najbardziej uciążliwych przestępstw takich jak: włamania, kradzieże i rozboje.

Jak powiedział Sławomir Rek, pole do popisu policjanci mają również na polu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Poprzedni rok był tragiczny w skutkach. W 10 wypadkach drogowych zginęło 12 osób. Komendant zaznacza jednocześnie, że nie tylko działania policji mają wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach, dlatego chce zacieśnić współpracę z ich zarządcami.

Poniżej można wysłuchać całej rozmowy z komendantem, którą przeprowadził Kamil Zapora: