Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Walerian, męczennik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Białaczów
Dziś jest: Środa, 14 kwietnia 2021

Audycje Radiowe

Kup książkę i pomóż Mikołajkowi! Liczy się każda złotówka!

czwartek, 01 kwietnia 2021 18:08 / Autor: Beata Okulińska
Beata Okulińska

Mikołaj Karelus to 2-letni chłopiec. Cierpi na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Chłopiec ma szansę na wyzdrowienie pod warunkiem, że dostanie bardzo kosztowny lek. Jego koszt to 9 milionów złotych!. Dzięki temu, że w zbiórkę włączyło się wielu ludzi z całej Polski, udało się zebrać już prawie 6 mln zł. Trwa jednak wyścig z czasem, bo lek trzeba Mikołajowi podać w najbliższym czasie. Liczy się każda złotówka!

W pomoc włączyli się m.in. Alicja Szymkiewicz i Łukasz Nowak. Pani Alicja jest koleżanką z pracy taty Mikołaja. Zorganizowała akcję "Czytaniem ratujemy mięśnie". Polega ona na tym, że znane osoby czytają fragmenty książki "Rycerz Mikołaj pokonuje SMokA" i nagłaśniają w ten sposób zbiórkę pieniędzy. W akcję włączyli się m.in. aktorzy Artur Barciś i Jacek Kawalec oraz siatkarz Marcin Prus.

Autorem ksiązki jest Łukasz Nowak. Prezentuje w niej historię Mikołaja, który musi zmierzyć się z ogromnymi problemami. Książka pokazuje także, że niektórzy są słabsi i potrzebują naszej pomocy a my możemy im pomóc. Uczy wrażliwości, empatii i tego, że pomaganie jest dobre. Warto więc zakupić książkę i przeczytać ją w spólnie z dziećmi. Ksiązka jest rozprowadzana w formie papierowej, ebooka i audiobooka. Całkowity dochód z jej sprzedaży jest przekazywany na zbiórkę na lek dla Mikołaja. 

Posłuchaj rozmowy z Alicją Szymkiewicz i Łukaszem Nowakiem:

A oto jak możemy pomóc Mikołajowi:

Tu kupicie bajkę "Rycerz Mikołaj pokonuje SMokA": KSIĄŻKA O MIKOŁAJU 

Tu możecie wpłacić na zbiórkę na lek dla Mikołaja: ZBIÓRKA

Wystarczy kliknąć w jeden z powyższych linków (KSIĄŻKA O MIKOŁAJU lub ZBIÓRKA) i kupić książkę lub wpłacić dowolną kwotę na zbiórkę.