Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Romaryk, opat
Dziś jest: Środa, 08 grudnia 2021

Bilans Dnia

Marszałek Andrzej Bętkowski: konsultujemy nowy unijny program regionalny dla świętokrzyskiego

piątek, 01 października 2021 17:18 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- Środki unijne są szansą dla całego regionu - przekonywał marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, który był gościem Bilansu Dnia. Województwo świętokrzyskie w rozpoczynającej się perspektywie finansowej na lata 2021 -2027 otrzyma na realizację programu regionalnego 1 miliard 403 milionów euro.

Marszałek Andrzej Bętkowski mówił w "Bilansie Dnia", że Program Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego, będzie skoncentrowany na wsparciu przedsiębiorczości i innowacji oraz inwestycjach przyjaznych środowisku.

- Chcemy dzięki środkom unijnym wspierać proces budowy gospodarki opartej na wiedzy oraz stwarzać warunki umożliwiające współpracę przedsiębiorstw i nauki - podkreślił Andrzej Bętkowski.

Ponad 220 mln euro zostanie przeznaczone na wspieranie prac badawczych, rozwój przedsiębiorstw i innowacje. Z kolei na cele Europejskiego Funduszu Społecznego+ (Profilaktyka i ochrona zdrowia mieszkańców, Edukacja na wszystkich etapach życia, Usługi społeczne i zdrowotne, Aktywni na rynku pracy, Pomoc Techniczna) przeznaczono 352 mln euro.

Z marszałkiem Andrzejem Bętkowskim rozmawiał Radosław Mizera: