Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: Sobota, 02 lipca 2022

Bilans Dnia

Poseł Andrzej Kosztowniak krytycznie o zarządzaniu miastem

poniedziałek, 17 stycznia 2022 17:18 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Poseł Andrzej Kosztowniak obarczył winą władze Radomia za wzrost kosztów przebudowy wiaduktu wzdłuż ulicy Żeromskiego. - To efekt braku decyzji przy planowaniu tej decyzji - powiedział polityk PiS, który był gościem Bilansu Dnia.

W piątek prezydent miasta Radosław Witkowski poinformował, że przebudowa wiaduktu wyniesie ok. 130 mln złotych, choć jeszcze kilka miesięcy temu planowano na to zadanie przeznaczyć ok. 60-70 mln złotych.

- To efekt odkładania decyzji w tej sprawie. Zabezpieczyliśmy część środków na to zadanie, więc można było ogłaszać przetargi. Jeśli będziemy tak dalej postępować, to niedługo koszty wzrosną nawet do 250 mln złotych. Zaraz usłyszmy, że to wina PiS, ale za miasto odpowiada prezydent miasta - mówił poseł Andrzej Kosztowniak.

Polityk PiS z przykrością zauważył, że obecnym władzom miasta brakuje wyznaczonych celów. - Ci, którzy współpracują z prezydentem Witkowskim nie wiedzą, w którym kierunku mają iść. Brakuje strategii w rozwoju miasta. Nie ma również elementu nadzoru i skutecznej kontroli. Gdyby właściciele prywatnych firm, przebywali na wakacjach i zarządzali ludźmi przez telefony, to te firmy dawno by upadły. Podobnie może być z naszym miastem - powiedział poseł Andrzej Kosztowniak, z którym rozmawiał Radosław Mizera: