Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Pochmurno

15°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 85%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 25 Wrz 2017

    Rain 15°C 11°C

  • 26 Wrz 2017

    Bardzo pochmurno 19°C 11°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/A. Standowicz gościem Bilansu Dnia

Radio Plus Radom

A. Standowicz gościem Bilansu Dnia

11 wrzesień 2017 / Tekst
A. Standowicz (foto:R.Mizera)

Gościem Bilansu Dnia był dzisiaj Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki. Rozmawialiśmy z nim m.in. o braku inwestycji na lotnisku, utworzeniu Straży Granicznej w Radomiu, czy inwestycji kolejowej na trasie Radom-Warszawa.

Brak wizji rozwoju dla lotniska w Radomiu zarzuca władzom miejskim wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz. Samorządowiec przypomniał, że 5 września minęła "pierwsza rocznica wydania pozwolenia na przedłużenie pasa startowego" i do dzisiaj prace nie ruszyły. - Owszem, są odwołania w ministerstwie infrastruktury od tej decyzji, ale przypomnę, że na wniosek portu lotniczego decyzja ta miała charakter natychmiastowej wykonalności, czyli prace mogły ruszuć od razu. Lotnisko to jedna wielka zagadka, jeśli chodzi o rozwój infrastruktury - powiedział gość Bilansu Dnia.

Artur Standowicz z niepokojem patrzy na zawirowania wokół znalezienia siedziby dla wojska celem tworzonej brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Ostatnio z podobną prośbą wystąpiła Straż Graniczna. - Wojewoda zwracał się do prezydenta Radomia o możliwość przekazania z zasoby Skarbu Państwa bądź samorządu nieruchomości niezbędnej do ulokowania takiej placówki. Niebawem upłynie 2 miesiące od tej prośby. Oficjalnie żadna odpowiedź od prezydenta Radomia do nas na razie nie wpłynęła, co jest mocno zaskakujące. Co prawda prezydent rozmawiał z wojewodą na ten temat przy okazji spotkania w sprawie Wojska Polskiego, ale jedyne co wówczas przekazał to to, że nie ma budynku o takim metrażu, ale może znajdzie się jakieś rozwiązanie. Na tym stanęło i do dziś pozostało - informował wicewojewoda mazowiecki.

Jego zdaniem Straż Graniczna przewiduje, że w nowej placówce pracować może nawet do 60 osób. - Jest to duża szansa dla Radomia. Nowe miejsca pracy i prestiż. Do tej pory, mam na myśli poprzedni rząd PO i PSL, mieliśmy politykę zabierania z Radomia instytucji państwowych - dodał samorządowiec.

Artur Standowicz poinformował, że gmina Radom przekazała ostatni dokument dotyczący dofinansowania przebudowy ul. Wojska Polskiego z budżetu państwa. - Mam na myśli uchwałę Rady Miejskiej w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej, gdzie zabezpieczone są środki po stronie miasta na realizację inwestycji. Dokument trafi do Ministerstwa Finansów. Czas na zabieganie o wsparcie dla tej inwestycji bezpośrednio z budżetu państwa. Liczę, że prezydent Radosław Witkowski będzie wciąż zabiegał o tę inwestycję - powiedział wicewojewoda mazowiecki.

A Arturem Standowiczem rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Alone Again

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4