Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Opady

11°C

Radom

Opady

Wilgotność: 94%

Wiatr: 35.40 km/h

  • 21 Wrz 2017

    Rain 11°C 10°C

  • 22 Wrz 2017

    Chwilowe opady deszczu 14°C 10°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Decyzja wojewody zgodna z prawem

Radio Plus Radom

Decyzja wojewody zgodna z prawem

29 czerwiec 2017 / Tekst
foto: Radosław Mizera

- Pan prezydent niepotrzebnie upolitycznia całą sprawę. Nikt nie zmuszał pana prezydenta, do podejmowania dodatkowej pracy niezgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy antykorupcyjnej. To jego działanie, a nie wojewody czy CBA, stało się przyczynkiem do śledztwa, postępowania i w konsekwencji dzisiejszego rozstrzygnięcia – mówił Artur Standowicz wicewojewoda mazowiecki, który był gościem „Bilansu Dnia” w czwartek, 29 czerwca.

Dziś, czyli w czwartek 29 czerwca wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wydał zarządzenie zastępcze za Radę Miejską w Radomiu w zakresie wygaszenia mandatu prezydenta Radomia. - Dziś zarządzenie trafiło zarówno do Rady Miejskiej, jak i do pana prezydenta Witkowskiego. Odbyło się to zgodnie z procedurą określoną w przepisach prawa. Dla wojewody spór ten jest czysto prawny, absolutnie apolityczny. Dopatrywanie się tu jakiś pozamerytorycznych względów jest w mojej ocenie nieuprawnione – podkreśla Artur Standowicz. 

Wyjaśnia też, że prezydent nie stracił mandatu, a oba te organy, Rada Miejska i prezydent, mają 30 dni od chwili doręczenia do złożenia skargi na zarządzenie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Jeżeli tego nie zrobią to wraz z upływem terminu na złożenie skargi wygaszony zostanie mandat prezydenta. Jeżeli skarga zostanie złożona o wygaszeniu mandatu zdecyduje sąd administracyjny. Mam nadzieję, że sprawa się jak najszybciej wyjaśni w sądzie administracyjnym. Nie jest on w tym trybie związany żadnymi terminami. Zakładam, że prezydentowi Radomia zależeć będzie na jak najszybszym wyjaśnieniu sprawy, podobnie jak zależy wojewodzie – dodaje wicewojewoda mazowiecki. 

Gościa „Bilansu Dnia” pytaliśmy także o sobotnie zamieszki w Radomiu, o kładkę na Szarych Szeregów, karetkę w Jedlni Letnisko, a także o odwołanie z funkcji prezesa Spółki Rewitalizacja Mariusza Mroza. Posłuchaj całej rozmowy....

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Alone Again

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4