Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Pochmurno

15°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 85%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 25 Wrz 2017

    Rain 15°C 11°C

  • 26 Wrz 2017

    Bardzo pochmurno 19°C 11°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Ks. Dukielski: moje DNA to oazowa "foska"

Radio Plus Radom

Ks. Dukielski: moje DNA to oazowa "foska"

08 wrzesień 2017 / Tekst
Ks. K. Dukielski (foto:R.Mizera)

Młodzi ludzie potrzebują na pustyni życia adorować Chrystusa. Taką opinię wyraził ks. Krzysztof Dukielski, nowy moderator Ruchu Światło-Życie w diecezji radomskiej. 39-letni kapłan był zastępcą dyrektora Krajowego Biura Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Wcześniej studiował mariologię i bioetykę w Rzymie. Przez kilka lat był proboszczem we Włoszech.

- Oaza będzie moją duszpasterską troską 24 godziny na dobę. Od najmłodszych lat szedłem droga nakreśloną przez ks. Franciszka Blachnickiego. Można powiedzieć, że moje DNA to oazowa "foska" - mówił ks. Krzysztof Dukielski, który był gościem Bilansu Dnia w Radiu Plus Radom.

Moderator oazowy wyraził także opinię, że młodzi ludzie potrzebują na pustyni życia adorować Chrystusa. - Po każdych rekolekcjach pytamy ich, co było w ich trakcie najpiękniejsze? Odpowiadają, że adoracja Najświętszego Sakramentu. Podobne doświadczenia mamy w trakcie Apeli Młodych w Radomiu, a ostatnio również podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Za moich czasów nie było tego widać. Bardziej stawiało się na pracę w grupach. To pokazuję pewną tęsknotę młodzieży. Dzisiejszy pęd życia wysusza życie duchowe, a młodzi potrzebują być przy źródle wiary i życia - zauważył ks. Dukielski.

Duszpasterz studiował mariologię i bioetykę w Rzymie. Przez kilka lat był proboszczem we Włoszech. - Ten kraj nauczył mnie pokory. 15 lat temu w Polsce cieszyliśmy się z rzeszy młodych obecnych w Kościele. We Włoszech cieszyli się z każdego jednego człowieka. Przyjechałem do Polski i widzę to samo. O młodych trzeba walczyć, by przyprowadzić ich do Chrystusa - powiedział moderator oazowy.

Przypomniał, że Światowe Dni Młodzieży wyrosły z doświadczenia oazowego. - O tym mówił wiele razy św. Jana Pawła II, który doskonale zdawał sobie sprawę, jak ważne są tak duże spotkania, by młodzi mogli poczuć się we wspólnocie. Oni tego szukają we współczesnym świecie. Obejmując funkcję moderatora otrzymałem zadanie uczestniczenia w sztafecie, a więc przejmuję pałeczkę, czyli doświadczenie moich poprzedników. Ale wiem doskonale, że są nowe znaki czasu i wyzwania, aby młodzi zafascynowali się Chrystusem - mówił gość Radia Plus Radom.

Według ks. Dukielskiego oaza jest dobrą marką. - Młodzi, którzy uczestniczyli w rekolekcjach, przeżywali nawrócenia, wracają inni, doświadczyli tego, że Bóg nie może dodatkiem w życiu - powiedział duszpasterz.

Marzeniem księdza Dukielskiego jest zorganizowanie jednego turnusu rekolekcyjnego w formie wędrownego obozu. - Mężczyźni potrzebują wyzwań. Niczego nie zakładam, tylko muszę słuchać młodych. Tego uczył nas św. Jan Paweł II - powiedział ks. Dukielski.

Ks. Krzysztof Dukielski urodził się 10 kwietnia 1978 roku w Radomiu. Święcenia kapłańskie przyjął 31 maja 2003 roku. Przez rok był wikariuszem parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w ZwoleniNastępnie studiował na Regina Apostolorum w Rzymie mariologię i bioetykę. Przez cztery lata był proboszczem parafii Wniebowzięcia Matki Bożej w Poggio Cinolfo we włoskiej Abruzji. Jest diecezjalnym duszpasterzem środowisk ochrony i służby zdrowia.

Z księdzem Krzysztofem Dukielskim rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Alone Again

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4