Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Bardzo pochmurno

30°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 33%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 18 Sie 2017

    Bardzo pochmurno 31°C 15°C

  • 19 Sie 2017

    Opady 27°C 15°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Ruszają konkursy w ramach RiT

Radio Plus Radom

Ruszają konkursy w ramach RiT

12 czerwiec 2017 / Tekst
Adam Struzik (foto:R.Mizera/Radio Plus Radom)

To będzie próba ręcznego wpływania na samorządy w Polsce - uważa Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o regionalnych izbach obrachunkowych, która zmieni m.in. zasady wyłaniania prezesów izb. Z naszym gościem rozmawialiśmy o konkursach z Regionalnego Instrumentu Terytorialnego, które ruszają lada dzień, o boomie inwestycyjnym ma drogi wojewódzkie oraz budowie ścieżek rowerowych w województwie mazowieckim.

Marszałek Adam Struzik przypomniał, że RIO kontrolujące finanse samorządów, były dotąd pod wspólną kontrolą premiera i sejmików wojewódzkich, które wybierały po połowie członków kolegium. Teraz prezesa izby i wszystkich członków kolegium ma powoływać i odwoływać premier na wniosek ministra spraw wewnętrznych. - Podpisuję się pod opinią, że będzie to straszak polityczny na samorządy – mówił marszałek Struzik. - To będzie próba ręcznego wpływania na samorządy w Polsce. Prawo i Sprawiedliwość chce centralizacji samorządu. To zaprzeczenie fundamentalnej wartości jaką jest samorząd – dodał marszałek województwa mazowieckiego.

Marszałek Adam Struzik poinformował, że 30 czerwca zostanie ogłoszony nabór do Regionalnych Inwestycji Terytorialnych w subregionie radomskim. Główny nacisk położony został na działania związane m.in. z poprawą dostępności mieszkańców regionu radomskiego do wysokiej jakości usług publicznych w zakresie ochrony zdrowia oraz z ożywieniem społeczno-gospodarczym obszarów kryzysowych. - To wszystko będzie trwało do 5 października. Pierwsze umowy zostaną podpisane późną jesienią. Wierzą głęboko, że wyniku tych środków uda się zmodernizować wiele placówek zdrowotnych – powiedział Adam Struzik, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Land Of Confusion

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4