Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: 27 kwietnia - św. Zyta, dziewica
Pochmurno

4°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 88%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 27 Kwi 2017

    Rain And Snow 7°C 2°C

  • 28 Kwi 2017

    Opady 7°C 3°C

Diecezja Radomska

Weź i czytaj Biblię!

27 kwiecień 2017

Duszpasterze będą zachęcać wiernych w diecezji radomskiej do czytania Pisma Świętego, zaś w trakcie niedzielnych Mszy świętych księga Ewangeliarza będzie uroczyście wniesiona do kościoła. Tak będą wyglądały w diecezji obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego oraz pierwszego Narodowego Czytania Biblii. Zakończą się one 6 maja o godzinie 18.00 w kościele katedralnym Opieki NMP w Radomiu.

Świetlica środowiskowa "Betania" przy parafii św. Stanisława w Wierzbicy świętuje 20-lecie istnienia. W sobotę odbędzie się impreza urodzinowa z licznymi atrakcjami.

Biblijni spece

25 kwiecień 2017

Niemal stu uczniów szkół ponadgimnazjalnych wzięło dziś udział w finale diecezjalnym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbył się w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Radomiu.

Konkurs pt.: Z Maryją idę i głoszę

Uczennica gimnazjum w Mircu wygrała diecezjalny konkurs wiedzy religijnej. - Poziom konkursu był wysoki. Pytania były dosyć trudne - mówi ks. dr Wojciech Wojtyła z Wydziału Katechetycznego Diecezji Radomskiej.

Oaza zaprasza na wakacje

25 kwiecień 2017

Ruszyły zapisy na wakacyjne rekolekcje oazowe. To propozycja dla dzieci i młodzieży.

 

Drewniana rzeźba Matki Boskiej z Dzieciątkiem, pochodząca z ok. 1400 roku, stała się zabytkiem. Do rejestru wpisał ją Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków. Rzeźba ma zostać poddana konserwacji przez Kurię Diecezji Radomskiej i właśnie podczas kompletowania dokumentacji stwierdzono, że nigdy nie została wpisana do rejestru zabytków.

Procesja z obrazem: Jezu, ufam Tobie przeszła w niedzielę, 23 kwietnia ulicami Osiedla XV lecia w Radomiu. 

Przejdzie procesja z  obrazem: Jezu, ufam Tobie!

W ośmiu sanktuariach maryjnych diecezji radomskiej odbył się dzisiaj Dzień Bierzmowanych. Z młodymi w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy spotkał się biskup Piotr Turzyński. Pogłębiało tam swoją wiarę i przygotowywało się do sakramentu bierzmowania prawie 800 osób.

Poprzez kanonizację przypominamy sobie nie tylko fakt objawień ale przede wszystkim treść samego orędzia fatimskiego - powiedział ks. Wiesław Taraska. Proboszcz parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu odniósł się w ten sposób do kanonizacji Hiacynty i Franciszka Marto, która będzie miała miejsce 13 maja w Fatimie. Postanowiono o tym podczas konsystorza w sprawie kanonizacji, któremu przewodniczył papież Franciszek.

Zabytkowa kaplica św. Franciszka na Glinicach zostanie wyremontowana.

Gimnazjaliści odwiedzą w najbliższą sobotę sanktuaria w diecezji radomskiej, by pogłębić swoją wiarę i przygotować się do sakramentu bierzmowania. Tego typu spotkania odbędą się po raz czwarty. Celem pielgrzymek będą: Błotnica, Czarna, Kałków, Skarżysko-Kamienna, Skrzyńsko, Studzianna, Wielka Wola – Paradyż i Wysokie Koło.

Mięsny piątek

20 kwiecień 2017

Zasadą jest, że w każdy piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. Jutro mamy jednak wyjątkowy piątek, bo w Oktawie Wielkanocy. Można jeść mięso.

 

Warsztaty asertywnej komunikacji "Jak rozmawiać?" dla księży i diakonów odbyły się w Międzynarodowym Centrum Wolontariatu w Radomiu. Spotkanie prowadziły: Ilona Przeciszewska i Dominika Pruszczak, współpracujące z jezuicką Fundacją Pomocy Psychologicznej i Duchowej Inigo.

Mimo niesprzyjającej pogody i trudności na drogach na Jasną Górę licznie przyjechali maturzyści z diecezji radomskiej. Modlitwie młodych towarzyszą słowa roku duszpasterskiego "Idźcie i głoście".

Strona 1 z 187
Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4