Na antenie: ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: 1 marca - św. Feliks III, papież
Pogodnie

3°C

Radom

Pogodnie

Wilgotność: 78%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 01 Mar 2017

    Opady 8°C 2°C

  • 02 Mar 2017

    Rain 10°C 1°C

Diecezja Radomska

Dziś Środa Popielcowa. Pierwszy dzień Wielkiego Postu. Sprawdziliśmy, czy radomianie przestrzegają postu i jak wygląda sytuacja w lokalach gastronomicznych.

Nawrócenie jest duchowym rozwojem człowieka - przypomniał abp Józef Michalik z racji obchodzonej dzisiaj Środy Popielcowej, która rozpoczyna Wielki Post, czyli 40-dniowy okres pokuty. 

Mamy Wielki Post

01 marzec 2017

Dziś Środa Popielcowa. Rozpoczynamy Wielki Post, czyli 40-dniowy okres pokuty.

Mam nadzieję, że apele, które pojawiają się w mediach przyczynią się do tego, że spektakl "Klątwa" zniknie z repertuaru Teatru Powszechnego w Warszawie - powiedział nam prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Radomskiej Dawid Bukalski.

 

 

 

 

Do głoszenia dobra i ukazywania entuzjazmu wiary zachęcał księży diecezji radomskiej abp Józef Michalik, który uczestniczył w Kapłańskim Dniu Pokutnym. Spotkanie odbyło się 28 lutego w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. 

Dziewięć osób pojedzie do Rzymu i otrzyma indeks na wyższą uczelnię. Instytut Tertio Millennio zaprasza do udziału w XIII Konkursie Papieskim.

W poniedziałek, 27 lutego rusza kurs Alfa, czyli dziesięć spotkań dla studentów, podczas których poruszane są tematy dotyczące życia i wiary chrześcijańskiej. - Nie ma głupich pytań! - przekonują uczestnicy.

Kapłani diecezji radomskiej będą przeżywali we wtorek w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu swój dzień pokutny. Poprowadzi go były metropolita przemyski abp Józef Michalik.

Małżeństwa przeżywające trudności mają już swoją radomską przystań. W parafii św. Brata Alberta na radomskim Prędocinku uroczyście "zapłonęło" Ognisko Wiernej Miłości Małżeńskiej.

Autorzy spektaklu reprezentują taki pogląd, że wolność to znaczy dowolność, że artysta może w dowolny sposób wypowiadać swoje poglądy bez względu na to, czy rani widza, poniża naród, poniża świętość czy świętego - powiedział biskup radomski Henryk Tomasik o bluźnierczym spektaklu "Klątwa", wystawionym w Teatrze Powszechnym w Warszawie. 

Rusza Sychar

25 luty 2017

W niedzielę o godz. 15.00 zainauguruje swoją działalność w Radomiu Wspólnota Sychar. Do parafii św. Brata Alberta na radomskim Prędocinku przyjadą przedstawiciele tej wspólnoty z całej Polski wraz z duszpasterzem.

Koziołek Matołek wrócił w swoje rodzinne strony. W południe w salce parafialnej na Koziej Górze rozpoczęło się interaktywne przedstawienie z koziołkiem, stworzonym przez Kornela Makuszyńskiego, w roli głównej. Nie zabrakło też ciekawych konkursów dla całej rodziny.

Alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu na ćwierćfinale zakończyli udział w IX Mistrzostwach Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w halowej piłce nożnej w Warszawie. Zwyciężyli klerycy z Kielc.

Dziś rozpoczyna się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zachęta do modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach, ale także wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa.

 

Radomscy Rycerze Kolumba pomogą znaleźć pracę i pracowników. Rada 15216 przy parafii Matki Bożej Bolesnej otwiera Rycerskie Pośrednictwo Pracy.

36 osób z Radomia, Pionek, Solca nad Wisłą spędziło ferie w Czarnej Górze. Wypoczynek zorganizowała Akcja Katolicka. 

Strona 1 z 178
Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Nothing's Gonna Change My Love For You

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
Asseco Resovia Rzeszów 24 55
PGE Skra Bełchatów 24 53
Jastrzębski Węgiel 24 53
Indykpol AZS Olsztyn 24 52
Cuprum Lubin 24 45
LOTOS Trefl Gdańsk 25 40
Cerrad Czarni Radom 24 37
GKS Katowice 25 34
MKS Będzin 24 30
ONICO AZS Politechnika W-wa 24 29
Effector Kielce 24 23
Łuczniczka Bydgoszcz 24 19
BBTS Bielsko-Biała 24 19
Espadon Szczecin 24 15
AZS Częstochowa 24 13

POLECAMY

230x190 4