Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 29 marca - św. Stefan IX, papież
Bardzo pochmurno

7°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 69%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 29 Mar 2017

    Chwilowe opady deszczu 17°C 7°C

  • 30 Mar 2017

    Pochmurno 10°C 6°C

Diecezja Radomska

We wtorek 28 marca zmarł emerytowany proboszcz parafii Bardzice ks. prał. Eugeniusz Maj. Miał 86 lat. Pogrzeb odbędzie się w piątek.

 

 

"Inicjatywa Nasze Jerycho, zaprasza osoby pokrzywdzone przez banki, a zwłaszcza tzw. ”frankowiczów” na I Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę.

Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Każdy, kto zgadza się z tym zdaniem może złożyć podpis pod inicjatywą obywatelską w tej sprawie. Potrzebny jest milion podpisów.

 

Wykład prof. Jana Miodka, okazja do wielkopostnych rozważań, a także Msza św. celebrowana przez biskupa Piotra Turzyńskiego. Nauczyciele wzięli udział w wielkopostnym dniu skupienia dla nauczycieli i wychowawców.

Czterdziestu czterech mężczyzn z dwudziestu pięciu parafii diecezji radomskiej powołanych zostało do posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Uroczystej Eucharystii przewodniczył biskup Henryk Tomasik.

W diecezji radomskiej rozpoczęło się Jerycho Różańcowe w intencji ojczyzny, czyli nieustanna modlitwa różańcowa.

Jeszcze tylko jutro 26 marca można zapisać się na Ekstremalną Drogę Krzyżową z Jastrzębi. Rozpocznie się w nocy 31 marca.

Organizacje opowiadające się za życiem, księża i całe rodziny wzięły udział w radomskich obchodach Dnia Świętości Życia. Uczestnicy z modlitwą różańcową na ustach przeszli przez deptak, wzięli udział w Mszy św. z podjęciem Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, a także udali się przed pomnik Maryi Matki Życia, gdzie zawierzyli obrońców życia Maryi.

Emilia Myrta - uczennica VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu wygrała tegoroczną edycję Olimpiady Teologii Katolickiej, której finał ogólnopolski odbył się w Lublinie. Nagrodą główną jest wyjazd do Fatimy.

- Europa straciła pamięć o swoich korzeniach chrześcijańskich – mówił abp Wacław Depo, który 25 marca przewodniczył Mszy świętej w radomskiej katedrze Opieki NMP. 

Diecezja radomska świętuje srebrny jubileusz. Powstała 25 marca 1992 roku na mocy bulli Jana Pawła II ''Totus Tuus Poloniae populus''.

Parafia św Teresy od Dzieciątka Jezus na radomskich Borkach włączyła się w akcję 24 godziny dla Pana, do której zachęcał Ojciec Święty Franciszek.

Biskup eparchii wrocławsko-gdańskiej kościoła greckokatolickiego w Polsce Włodzimierz Juszczak poszukuje miejsca w Radomiu, gdzie mogliby modlić się emigranci z Ukrainy. Dziś wraz z biskupem radomskim Henrykiem Tomasikiem odwiedzają kościoły m.in. na Zamłyniu, Starym Mieście, XV-leciu i Koziej Górze. 

25 marca obchodzony będzie Dzień Świętości Życia.

Ks. Marek Dziewiecki, kapłan diecezji radomskiej, pedagog i psycholog został nominowany do nagrody "Tulipany Narodowego Dnia Życia".

 

Czy współtwórca radomskich pieszych pielgrzymek na Jasną Górę doczeka się miejsca pamięci?

Strona 1 z 182
Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Dwadzieścia lat, a może mniej"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 29 77
Asseco Resovia Rzeszów 29 69
PGE Skra Bełchatów 29 66
Jastrzębski Węgiel 28 62
Indykpol AZS Olsztyn 29 62
Cuprum Lubin 29 51
LOTOS Trefl Gdańsk 29 45
Cerrad Czarni Radom 29 44
GKS Katowice 28 38
ONICO AZS Politechnika W-wa 29 37
MKS Będzin 29 36
Effector Kielce 29 27
Espadon Szczecin 29 25
BBTS Bielsko-Biała 29 21
Łuczniczka Bydgoszcz 29 20
AZS Częstochowa 29 13

POLECAMY

230x190 4