Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Pochmurno

25°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 50%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 18 Sie 2017

    Bardzo pochmurno 31°C 15°C

  • 19 Sie 2017

    Opady 27°C 15°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/600 lat parafii w Zakrzewie

Diecezja Radomska

600 lat parafii w Zakrzewie

06 sierpień 2017 / Tekst
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Uroczysta msza święta, poświęcenie pamiątkowej tablicy oraz występy zespołów muzycznych - to wszystko uświetniło obchody 600-lecia parafii w Zakrzewie.

Pierwsza część obchodów rozpoczęła się w sobotę. Wystąpił m.in. zespół ludowy "Zakrzewiaki", zespół "niemaGotu" oraz parafialna schola. W niedzielę odprawiona została uroczysta msza święta pod przewodnictwem biskupa radomskiego Henryka Tomasika. Po niej poświęcono pamiątkową tablicę, dąb "Janowy" i VIII Kamień Jubileuszowy. Wystąpił Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, chór gospel z Radomia oraz grupa "Lolek Orkiestra" z Zamościa.

- To wielki przywilej dla mnie być proboszczem w Zakrzewie. To jest fenomen współpracy parafii, gminy, starostwa, szkół, przedszkola, biblioteki. To są owoce, bo to są nasze wspólne sprawy, wspólne dzieła i wspólna radość - mówi ks. Ireneusz Kosecki, proboszcz parafii w Zakrzewie.

Ks. Kosecki dodaje, że parafia w Zakrzewie cały czas się zmienia. To wszystko zdięki współpracy.

Parafia w Zakrzewie istnieje od 1417 roku. Od tego czasu udało się przeprowadzić remonty. Ostatni kilka lat temu. Mówi Sławomir Białkowski, wójt gminy Zakrzew:

- Jesteśmy pełni podziwu dla całej obsługi kościoła - mówi pani Maria.

- Możemy czuć dumę, że dane nam było uczestniczyć w tak pięknym jubileuszu. Myślę, że to jest duża zasługa kolejnych proboszczów. Potrafili zgromadzić wokół kościoła różne grupy. Ta parafia żyje. To nie jest tylko kwestia niedzielnej mszy świętej, ale to przede wszystkim spotkania w duchu religijnym, które przekładają się na codzienne relacje - mówi Leszek Margas, wicestarosta radomski.

Z parafią w Zakrzewie blisko związany jest Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego. Tutaj również przyjął sakrement chrztu świętego.

Organizatorami obchodów 600-lecie parafii w Zakrzewie byli: ks. Ireneusz Kosecki, proboszcz parafii Zakrzew, Sławomir Białkowski, wójt Gminy Zakrzew, Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski, Krystyna Smolińska, dyrektor Gimnazjum w Zakrzewie, Ewa Bartel, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zakrzewie, Barbara Ślusarczyk, dyrektor Przedszkola w Zakrzewie i Zofia Maj, dyrektor Biblioteki Gminnej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Land Of Confusion

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4