Na antenie: ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Chwilowe opady deszczu

12°C

Radom

Chwilowe opady deszczu

Wilgotność: 88%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 20 Wrz 2017

    Rain 12°C 9°C

  • 21 Wrz 2017

    Opady 12°C 9°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Bp Tomasik: tak dużo jest spraw, za które trzeba Pana Boga przepraszać

Diecezja Radomska

Bp Tomasik: tak dużo jest spraw, za które trzeba Pana Boga przepraszać

13 maj 2017 / Tekst
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

– To na naszych oczach pojawia się dyskusja, co do wartości człowieka przed narodzeniem, sakramentalności małżeństwa, Prawa Bożego, zasad moralnych. Tak dużo jest spraw, za które trzeba Pana Boga przepraszać – mówił bp Henryk Tomasik w 100. rocznicę objawień fatimskich.

Radomskie obchody 100-lecia objawień fatimskich odbyły się  w parafii św. Pawła Apostoła przy ul.ks. P. Skargi. Rozpoczęła je msza święta, której przewodniczył biskup Henryk Tomasik.

- Módlcie się. Módlcie się bardzo dużo. Ofiarujcie Najwyższemu modlitwy i ofiary. Czyńcie ze wszystkiego, co możecie ofiarę i ofiarujcie je Bogu, jako wynagrodzenie za grzechy.– mówił bp Henryk Tomasik, cytując fragment drugiego objawienia Anioła z Fatimy.

- A może od dzisiaj każdy z nas podejmie ten trud modlitwy i wynagrodzenia za kogoś jednego? Tylko jednego. Tylko Chrystus może zbawić cały świat. My możemy pomóc poszczególnym osobom. A może każdy z nas już teraz widzi, za kogo trzeba się szczególnie modlić? A może za coś? – pytał biskup radomski. - Bo popatrzmy, za ile rzeczy musimy wynagradzać. Runęły nam dni święte na naszych oczach. Runął nam sakramentalny charakter małżeństwa. To na naszych oczach, w naszych środowiskach, w naszych rodzinach zawiązki niesakramentalne. To naszych oczach rozpad małżeństw, ponieważ niedoceniono sakramentu małżeństwa, nie było przygotowania, ale i konsekwencji. To na naszych oczach dokonuje się straszna rzecz – krzywda wobec dzieci, które nie mają religijnego wychowania, przykładu ze strony rodziców. To na naszych oczach pojawia się dyskusja, co do wartości człowieka przed narodzeniem, sakramentalności małżeństwa, zasad moralnych. Tak dużo jest spraw, za które trzeba Pana Boga przepraszać – mówił dalej biskup Tomasik.

Biskup radomski przywołał także historię Łucji, Hiacynty i Franciszka – dzieci, które były świadkami objawień fatimskich. Przypomnijmy, że dziś odbyła się kanonizacja Franciszka i Hiacynty.

- Mamy nowych świętych. Nie są męczennikami, ale zostali kanonizowali dlatego, że przyjęli misję przekazaną im przez Pana Boga. Przyjęli misję, której celem było wynagradzanie. Te niewinne dzieci składały niesamowite wynagrodzenie za grzechy, za grzeszników. Ich świadectwo, powie jeden z profesorów, ich świadectwo w istocie polega na podjęciu odpowiedzialności w imię Boga za innych. Na podjęciu odpowiedzialności za świat. Za to zostały te dzieci wynagrodzone przez Pana Boga, ale także Kościół dostrzega ich ofiarę. Dzisiaj Panu Bogu dziękujemy, że te dzieci chodziło w świetle Maryi – powiedział biskup radomski.

Biskup Henryk Tomasik przypomniał także o cudach, które się dokonały przez wstawiennictwo pastuszków z Fatimy.

 Posłuchaj całej homilii biskupa Henryka Tomasika w dniu 100. rocznicy objawień fatimskich.

Mszę świętą koncelebrowali m.in. biskup Piotr Turzyński i ks. prof. Jarosław Wojtkun, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

Po mszy świętej zgromadzeni wierni wzięli udział w nabożeństwie fatimskim. Dzisiaj obchodzona była również 30. rocznica rozpoczęcia nabożeństw fatimskich w parafii św. Pawła Apostoła.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Alone Again

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4