Patron dnia: św. o. Pio z Pietrelciny
Rain

12°C

Radom

Rain

Wilgotność: 98%

Wiatr: 35.40 km/h

  • 23 Wrz 2017

    Rain 16°C 11°C

  • 24 Wrz 2017

    Chwilowe opady deszczu 16°C 10°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Jutro Diecezjalne Spotkanie Bierzmowanych

Diecezja Radomska

Jutro Diecezjalne Spotkanie Bierzmowanych

20 kwiecień 2017 / Tekst
Marcin Prejs/RPR

Gimnazjaliści odwiedzą w najbliższą sobotę sanktuaria w diecezji radomskiej, by pogłębić swoją wiarę i przygotować się do sakramentu bierzmowania. Tego typu spotkania odbędą się po raz czwarty. Celem pielgrzymek będą: Błotnica, Czarna, Kałków, Skarżysko-Kamienna, Skrzyńsko, Studzianna, Wielka Wola – Paradyż i Wysokie Koło.

To ważne wydarzenie w życiu młodego człowieka - przekonują Monika i Jacek Gumińscy, których syn Antoni przygotowuje się przyjęcia sakramentu bierzmowania:

Gimnazjaliści będą pogłębiać swoją wiarę i przygotowywać się do sakramentu bierzmowania. Ks. Dariusz Frydrych z wydziału katechetycznego radomskiej kurii:

Biskup Henryk Tomasik mówił na naszej antenie, że tegoroczny Dzień Bierzmowanych dla młodzieży gimnazjalnej, zgodnie ze wskazaniami roku duszpasterskiego, ma ukazać dwie osoby: Matkę Bożą Fatimską i św. Brata Alberta Chmielowskiego. - Ufam, że dzień ten stanie się okazją do przybliżenia Maryi z objawień w Fatimie oraz św. Brata Alberta i wzmocni wyznanie wiary młodych gimnazjalistów w duchu jedności z Kościołem powszechnym i Ojcem Święty Franciszkiem - powiedział biskup radomski. 

Spotkania w sanktuariach rozpoczną się o godzinie 10.30. W programie jest: konferencja, nabożeństwo przy figurze Matki Bożej Fatimskiej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, adoracja Najświętszego Sakramentu i msza święta. Na zakończenie zaplanowano wspólny śpiew, gry integracyjne oraz świadectwa wiary przygotowane przez młodzież: "Doświadczenie działania Ducha Świętego w naszym życiu".

Dzień Bierzmowanych w diecezji radomskiej odbędzie się 22 kwietnia w ośmiu sanktuariach: Błotnicy, Czarnej, Kałkowie-Godowie, Skarżysku-Kamiennej, Skrzyńsku, Studziannie, Wielkiej Woli – Paradyżu i Wysokim Kole. Za spotkanie w sanktuarium maryjnym w Błotnicy odpowiedzialny jest ks. Andrzej Gozdur. Wezmą w nim udział młodzi z dekanatów: jedlińskiego, przytyckiego oraz radomskiego wschodniego, północnego i centrum. Natomiast moderatorem spotkania w sanktuarium maryjnym w Czarnieckiej Górze jest ks. Stanisław Łabendowicz. Wezmą w nim udział młodzi z dekanatu koneckiego i radoszyckiego. Do sanktuarium maryjnego w Kałkowie-Godowie przyjadą gimnazjaliści z dwóch dekanatów starachowickich i sienneńskiego. Odpowiedzialnym za organizację jest ks. Dariusz Frydrych. Sanktuarium maryjne w Skarżysku-Kamiennej zaprosiło młodzież z dekanatu iłżeckiego, skarżyskiego, szydłowieckiego i wierzbickiego. Dzień Bierzmowanych poprowadzi tam ks. Jarosław Wojtkun, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Z kolei sanktuarium w Skrzyńsku będzie gościć młodzież z dekanatów: przysuskiego i dwóch radomskich: zachód i południe pod czujnym okiem ks. Dariusza Kowalczyka, prezesa Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ks. Stanisław Piekielnik zaprasza młodych z dekanatów: drzewickiego, opoczyńskiego i tomaszowskiego do Studzianny, zaś ks. Sławomir Molendowski koordynuje spotkanie młodych z dekanatu przedborskiego i żarnowskiego w Wielkiej Woli - Paradyżu. Młodzież z dekanatu czarnoleskiego, kozienickiego, lipskiego, pionkowskiego i zwoleńskiego swój Dzień Bierzmowanych będzie przeżywało w sanktuarium w Wysokim Kole. Odpowiedzialnym za organizację spotkania jest ks. Wojciech Wojtyła.

Spotkania bierzmowanych przygotowuje Wydział Katechetyczny Diecezji Radomskiej wraz z duszpasterzami młodzieży, kustoszami sanktuariów, dekanalnymi koordynatorami i księżmi z poszczególnych parafii.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Alone Again

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4