Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 16 sierpnia - św. Roch
Słonecznie

27°C

Radom

Słonecznie

Wilgotność: 32%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 16 Sie 2017

    Słonecznie 28°C 11°C

  • 17 Sie 2017

    Częściowe zachmurzenie 27°C 15°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Ekstremalnie z krzyżem

Diecezja Radomska

Ekstremalnie z krzyżem

17 marzec 2017 / Tekst
fot. EDK Radom

Radom, Jastrzębia, Skarżysko - Kamienna, Starachowice. Stąd wyruszą w tym roku Ekstremalne Drogi Krzyżowe.

EDK to wyjątkowa Droga Krzyżowa. Uczestnicy pokonują zwykle ok. 40 km. Idą nocą, w milczeniu, rozważając kolejne stacje męki Jezusa Chrystusa. Pogoda jest jak zwykle niewiadomą, a podłoże bardzo zróżnicowane. To i asfalt i drogi leśne i gruntowe. W tym roku Ekstemalna Droga Krzyżowa odbędzie się pod hasłem "Droga Przełomu". - To jest stawianie sobie kolejnych wyzwań. Później łatwiej jest w życiu pokonywać trudności. Też jest to czas skupienia, medytacji, modlitwy, przemyślenia sensu swojego życia - mówi lider radomskiej EDK Mateuszem Mortką.

7 kwietnia wyruszy już czwarta Ekstremalna Droga Krzyżowa z Radomia. Rozpocznie się Mszą Św. w katedrze. Tradycyjnie celem tej modlitwy w drodze będzie Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej. Do wyboru będą cztery trasy.Najdłuższa czerwona mierzy 47 km (katedra - Kierzków - Franciszków - Wolanów - Chałupki Łaziskie - Omięcin - Żuków - Skrzynno - Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej). Dwa kilometry krótsza jest trasa niebieska (katedra - Cerekiew - Wacławów - Bieniędzice - Domaniów - Plec - Komorów - Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej).  Jest jeszcze modyfikacja trasy niebieskiej z Wolanowa (Wolanów kościół - Kolonia Wawrzyszów - Michałów - Żmijków - Zadąbrów - Głogów - Wólka Domaniowska - Plec - Komorów - Zagórze - Romualdów - Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej).  Całkowitą nowością będzie trasa czarna, która jest w trakcie przygotowywania. Rozmawialiśmy z liderem Mateuszem Mortką. 

EDK ze Starachowic wyruszy 31 marca. Do wyboru są dwie trasy: czarna im. Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego (43 km) oraz niebieska im. św. Brata Alberta (30 km). Celem będzie klasztor na Świętym Krzyżu. Zapisy prowadzone będą do 26 marca. Ks. Damian Spiżewski:

Dwie trasy będą także w skarżyskiej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Trasa brązowa będzie miała 32 km (początek i koniec u franciszkanów z par. Niepokalanego Poczęcia wokół Skarżyska). Natomiast trasa pomarańczowa to już 45 km do przejścia (od franciszkanów przez Rejów, Suchedniów, Mostki, szlakiem partyzanckim, przez Marcinków do Skarżyska Kościelnego. EDK wyruszy 7 kwietnia ok. godz. 19.30. Lider Krzysztof Kowalik.

Pierwszy raz EDK ogranizuje parafia w Jastrzębi. Odbędzie się ona 31 marca. Uczestnicy będą zmierzać do sanktuarium w Starej Błotnicy. To jest ok. 26 km. Spotkanie przygotowujące odbędzie się 26 marca o godz. 17 po Mszy Św. Wtedy też kończą się zapisy. Ks. Adrian Kwieciński.

Zapisy prowadzone są poprzez stronę internetową www.edk.org.pl. Także w ten sposób mogą zgłaszać się ostatni liderzy. Szczegóły znajdują się też na stronach internetowych poszczególnych parafii.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Biały latawiec

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4