Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci Maurycy i Towarzysze, męczennicy
Pochmurno

11°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 100%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 22 Wrz 2017

    Rain 13°C 10°C

  • 23 Wrz 2017

    Rain 17°C 11°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Jechali i głosili

Diecezja Radomska

Jechali i głosili

10 lipiec 2017 / Tekst
fot. Maciej Kopyt

Około setki pielgrzymów z Radomia wzięło udział w sobotę w 12. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę. Przed szczytem jasnogórskim zgromadziło się tysiąc rowerowych pątników z całej Polski.

 

 

Przypomnijmy, że z Radomia pielgrzymowała Akcja Katolicka (53 osoby), grupa Macieja Kopyta (35 osób) i Wacław Team (11 osób). Rowerzyści mieli do pokonania ok. 200 km. Jechali różnymi trasami, by spotkać się najpierw na wspólnej Mszy Św. w Gidlach, a następnie oczywiście na Jasnej Górze. Pielgrzymom towarzyszyło hasło "Idźcie i głoście", które sparafrazował na "Jedźcie i głoście" dyrektor Ogólnopolskiej Pielgrzymki ks. Jerzy Grochowski.

Centalne uroczystości odbyły się w sobotę 8 lipca. Ponad kilkadziesiąt grup z całej Polski modliło się najpierw wspólnie w Archikatedrze Częstochowskiej, by potem przejechać barwnym korowodem na błonia jasnogórskie. Kulminacją była Msza Św. pod przewodncitwem bpa Piotra Sawczuka, biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej. - Kochani przybyliście tutaj z różnych stron Polski, przywieźliście ze sobą cząstkę tego, czym na co dzień żyjecie i co was w jakiejś mierze stworzyło. Po drodze nawiedzaliście wiele różnych świętych miejsc, wiele miejsc ważnych dla naszej narodowej historii, widzieliście piękne krajobrazy, spotykaliście życzliwych ludzi z sercem na dłoni. Wiele grup miało w swoim składzie kapłanów, więc miała też zapewnioną duchową opiekę, dostęp do Słowa Bożego, możliwość uczestniczenia w Eucharystii. To bardzo ważne, aby za pokonywaniem kolejnych kilometrów przybliżających was coraz bardziej do Częstochowy szły także wasze serca, które pragnęły przybliżyć się do serca Matki Najświętszej, odbyć drogę w głąb swojej duszy. Ufam, że to się wam udało, że to nie była tylko wyprawa turystyczna, ale pielgrzymka - mówił w homilii bp Sawczuk. Dyrektor pielgrzymki powiedział z kolei uczestnikom, że ich pielgrzymowanie nie kończy się w Częstochowie, ale dopiero zaczyna. Ważne jak będą świadczyć wobec drugiego człowieka.

Pielgrzymkom rowerowym z Radomia patronowało Radio Plus Radom. Tu można zapoznać się z relacjami z tych pielgrzymek:

Radomska Pielgrzymka Rowerowa i Pielgrzymka Akcji Katolickiej

Pielgrzymka Wacław Team

źródło: http://www.jasnagora.com

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Alone Again

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4