Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Bardzo pochmurno

30°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 33%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 18 Sie 2017

    Bardzo pochmurno 31°C 15°C

  • 19 Sie 2017

    Opady 27°C 15°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Nominacje proboszczowskie w diecezji radomskiej

Diecezja Radomska

Nominacje proboszczowskie w diecezji radomskiej

16 czerwiec 2017 / Tekst
Ks. Zbigniew Niemirski/GN

Biskup radomski Henryk Tomasik wręczył dzisiaj nominacje proboszczowskie. Dotyczy to sześciu parafii: św. Rafała Kalinowskiego w Radomiu, św. Brata Alberta w Skarżysku-Kamiennej, św. Andrzeja Boboli w Słupicy, św. Mikołaja w Wysokiej, Matki Bożej Częstochowskiej w Miedzierzy oraz św. Maksymiliana Kolbe i św. Faustyny Kowalskiej w Wilczkowicach.

Proboszczem parafii św. Rafała Kalinowskiego w Radomiu został ks. Marek Plewniak. Przez ostatnie 5 lat pracował w parafii w Wilczkowicach. W latach 90-tych ubiegłego wieku był wikariuszem na Osiedlu Ustroniu. - Wracam do parafii po 19 latach. A więc mogę powiedzieć, że trochę znam to środowisko. Przychodzę, aby kontynuować dzieło ks. prałata Józefa Pawlika - powiedział ks. Plewniak, odbierając nominację proboszczowską.

Ks. Józef Pawlik oczekuje od swojego następcy nowej inwencji twórczej. - Przyjdzie coś nowego. Pamiętam ks. Marka, jak był u mnie wikariuszem. Z rozmachem organizował grupy oazowe. Mam nadzieję, że nie utracił tej operatywności i dynamizmu - powiedział ks. Pawlik.

Proboszczem parafii św. Brata Alberta w Skarżysku-Kamiennej został ks. Artur Fura, który również przez kilka lat był wikariuszem w tej wspólnocie. - Stawiam na rodzinę. Ona jest fundamentem. To będzie mój priorytet w działalności duszpasterskiej. Nie wolno przy tym zapominać o dzieciach - powiedział ks. Fura.

Proboszczem parafii św. Andrzeja Boboli w Słupicy został ks. Arkadiusz Bieniek, parafii św. Mikołaja w Wysokiej ks. Krzysztof Cielniak, parafii św. Maksymiliana Kolbe i św. Faustyny Kowalskiej w Wilczkowicach ks. Paweł Bukała. Parafią Matki Bożej Częstochowskiej w Miedzierzy pokieruje ks. Piotr Supierz, były sekretarz abpa Zygmunta Zimowskiego.

Biskup Henryk Tomasik życzył nowym księżom proboszczom błogosławieństwa Bożego. - Dziękuję za dotychczasową prace duszpasterską i zapraszam do podjęcia nowych wyzwań. Życzę siły na tych kolejnych etapach posługiwania. Chrystus jest najważniejszy - mówił biskup radomski.

Uroczystość wręczenia nominacji proboszczowskich odbyła się w Kurii Diecezji Radomskiej. 

Po modlitwie w kaplicy kurialnej bp Henryk Tomasik podziękował najpierw dwom kapłanom przechodzącym na emeryturę: ks. prał. Józefowi Pawlikowi i ks. kan. Marianowi Mężykowi. Obydwaj są budowniczymi i organizatorami parafii. Pierwszy św. Rafała Kalinowskiego na radomskim os. Ustronie, a drugi św. Brata Alberta w Skarżysku-Kamiennej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Land Of Confusion

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4