Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Pochmurno

12°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 92%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 24 Wrz 2017

    Chwilowe opady deszczu 15°C 11°C

  • 25 Wrz 2017

    Rain 17°C 11°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Raka można pokonać!

Diecezja Radomska

Raka można pokonać!

10 luty 2017 / Tekst
Na zdjęciu Ewa Styś

Szpital jest prawdziwym uniwersytetem życia - mówił ks. Krzysztof Dukielski, kapelan radomskiego Centrum Onkologicznego w Radomiu. W przededniu Światowego Dnia Chorego odbyło się spotkanie modlitewne, przypomniano nauczanie św. Jana Pawła II na temat cierpienia. 

W czasie spotkania można było wysłuchać świadectw ludzi, którzy poradzili sobie z chorobą nowotworową. Nowotwór kości i płuc pokonała Ewa Styś z Fundacji Pocancerowani. Jej misją jest integracja i aktywizacja dorosłej społeczności onkologicznej. - Dzielimy się swoimi doświadczeniami życiowymi. Przeszliśmy walkę z nowotworem. Dzisiaj staramy się pomagać chorym, będąc przy nich, przekonując, że raka można pokonać - powiedziała Ewa Styś. 

Kapelanem placówki jest ks. Krzysztof Dukielski. -Chcemy być blisko chorych, którzy doświadczają cierpienia. Szpital jest prawdziwym uniwersytetem życia, gdzie wykładają chorzy, zaś słuchaczami są wolontariusze. To spojrzenie w oczy chorego jest odkrywaniem prawdy o sensie życia - powiedział ks. Dukielski. 

Izabela Leśkiewicz, rzecznik Radomskiego Centrum Onkologicznego w Radomiu powiedziała, że warto organizować podobne spotkania. - Wielu pacjentów czuje się samotna, dlatego obecność młodych wolontariuszy jest dla nich niezwykle ważna - powiedziała rzeczniczka placówki medycznej. 

Chorzy byli wdzięczni za obecność wolontariuszy w szpitalu. - Mamy dużo czasu, jest miło, że młodzież nas odwiedza - powiedziała Katarzyna Nogaj. - Jest to również okazja do modlitwy, bowiem trudno w moim przypadku pójść teraz do kościoła - dodała pani Bogusława. 

Wśród wolontariuszy, którzy spotkali się z chorymi była Natalia Adamczyk. - Rozmawiamy z pacjentami. Oni się bardzo cieszą z naszych odwiedzin. Chodzimy po oddziałach, gramy i śpiewamy, jest też czas na rozmowę. Każdy człowiek potrzebuje w całym tym cierpieniu wysłuchania - powiedziała wolontariuszka. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Alone Again

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4