Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 29 marca - św. Stefan IX, papież
Bardzo pochmurno

7°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 69%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 29 Mar 2017

    Chwilowe opady deszczu 17°C 7°C

  • 30 Mar 2017

    Pochmurno 10°C 6°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Raka można pokonać!

Diecezja Radomska

Raka można pokonać!

10 luty 2017 / Tekst
Na zdjęciu Ewa Styś

Szpital jest prawdziwym uniwersytetem życia - mówił ks. Krzysztof Dukielski, kapelan radomskiego Centrum Onkologicznego w Radomiu. W przededniu Światowego Dnia Chorego odbyło się spotkanie modlitewne, przypomniano nauczanie św. Jana Pawła II na temat cierpienia. 

W czasie spotkania można było wysłuchać świadectw ludzi, którzy poradzili sobie z chorobą nowotworową. Nowotwór kości i płuc pokonała Ewa Styś z Fundacji Pocancerowani. Jej misją jest integracja i aktywizacja dorosłej społeczności onkologicznej. - Dzielimy się swoimi doświadczeniami życiowymi. Przeszliśmy walkę z nowotworem. Dzisiaj staramy się pomagać chorym, będąc przy nich, przekonując, że raka można pokonać - powiedziała Ewa Styś. 

Kapelanem placówki jest ks. Krzysztof Dukielski. -Chcemy być blisko chorych, którzy doświadczają cierpienia. Szpital jest prawdziwym uniwersytetem życia, gdzie wykładają chorzy, zaś słuchaczami są wolontariusze. To spojrzenie w oczy chorego jest odkrywaniem prawdy o sensie życia - powiedział ks. Dukielski. 

Izabela Leśkiewicz, rzecznik Radomskiego Centrum Onkologicznego w Radomiu powiedziała, że warto organizować podobne spotkania. - Wielu pacjentów czuje się samotna, dlatego obecność młodych wolontariuszy jest dla nich niezwykle ważna - powiedziała rzeczniczka placówki medycznej. 

Chorzy byli wdzięczni za obecność wolontariuszy w szpitalu. - Mamy dużo czasu, jest miło, że młodzież nas odwiedza - powiedziała Katarzyna Nogaj. - Jest to również okazja do modlitwy, bowiem trudno w moim przypadku pójść teraz do kościoła - dodała pani Bogusława. 

Wśród wolontariuszy, którzy spotkali się z chorymi była Natalia Adamczyk. - Rozmawiamy z pacjentami. Oni się bardzo cieszą z naszych odwiedzin. Chodzimy po oddziałach, gramy i śpiewamy, jest też czas na rozmowę. Każdy człowiek potrzebuje w całym tym cierpieniu wysłuchania - powiedziała wolontariuszka. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Dwadzieścia lat, a może mniej"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 29 77
Asseco Resovia Rzeszów 29 69
PGE Skra Bełchatów 29 66
Jastrzębski Węgiel 28 62
Indykpol AZS Olsztyn 29 62
Cuprum Lubin 29 51
LOTOS Trefl Gdańsk 29 45
Cerrad Czarni Radom 29 44
GKS Katowice 28 38
ONICO AZS Politechnika W-wa 29 37
MKS Będzin 29 36
Effector Kielce 29 27
Espadon Szczecin 29 25
BBTS Bielsko-Biała 29 21
Łuczniczka Bydgoszcz 29 20
AZS Częstochowa 29 13

POLECAMY

230x190 4