Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Chwilowe burze

18°C

Radom

Chwilowe burze

Wilgotność: 100%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 21 Lip 2017

    Chwilowe burze 23°C 15°C

  • 22 Lip 2017

    Bardzo pochmurno 27°C 16°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Śpiewali i recytowali w Opocznie

Diecezja Radomska

Śpiewali i recytowali w Opocznie

07 kwiecień 2016 / Tekst
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

W Opocznie zakończył się regionalny etap 13. edycji Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej pod hasłem „Kocham moją Ojczyznę”. W rywalizacji wzięło udział około 280 młodych wykonawców.  

Konkurs przeprowadzony został w opoczyńskim domu kultury. To właśnie tu przedszkolaki i uczniowie prezentowali przygotowane wcześniej utwory. Poseł Robert Telus, jeden z organizatorów konkursu.

Konkurs wspólnie z posłem Robertem Telusem zorganizowali: Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej, Fundacja Dar dla Potrzebujących oraz Fundacja Interregion. Wicestarosta opoczyński Marcin Baranowski.

Zwycięzcy etapu regionalnego zaprezentują się podczas finału diecezjalnego konkursu, który w tym roku przeprowadzony zostanie w Drzewicy 28 kwietnia.

Nagrody w kategorii poezja otrzymali:

- grupa wiekowa - przedszkola:

1. Jakub Patyna, Przedszkole Niepubliczne „Tygrysek”

2. Alicja Ulowska, SP w Białaczowie

3. Jakub Teda, ZSS w Paradyżu

Wyróżnienie: Filip Krzywkowski, Przedszkole nr 4 w Opocznie

- grupa wiekowa - klasy I-III:

1. Maja Nowakowska, ZSS nr 3 w Opocznie

2. Kornelia Suros, PSP w Sławnie

3. Julia Król, SP w Bukowcu nad Pilicą

Wyróżnienia: Amelia Wiaderna, SP w Żarnowie, Alina Nowak, PSP w Kamieniu

- grupa wiekowa - klasy IV-VI:

1. Julita Suros, PSP w Sławnie

2. Maria Cieślikiewicz, SP w Stoku

3. Izabela Mastalerz, SP w Żarnowie

- grupa wiekowa - gimnazja:

1. Kamila Ogórek, ZS w Ogonowicach

2. Krzysztof Purgat, Gimnazjum w Białaczowie

3. Zuzanna Biegała, ZSS w Paradyżu

Wyróżnienie: Justyna Wiktorowicz, ZSPryw. w Opocznie

- grupa wiekowa - szkoły ponadgimnazjalne:

1. Agata Stępień, LO im. S. Żeromskiego w Opocznie

2. Szymona Gwadera, ZSPryw. w Opocznie

3. Marta Fijałkowska, ZSS nr 1 w Opocznie

Nagrody w kategorii pieśń (soliści) otrzymali:

- grupa wiekowa - przedszkola:

1. Kinga Biegała

2. Małgorzata Kałużyńska

3. Franciszek Kędziora, Łucja Węglarska

- grupa wiekowa - klasy I-III:

1. Magdalena Nowak, PSP w Kamieniu

2. Zofia Piotrowska, ZSS nr 3 w Opocznie

3. Amelia Ogłoza, SP Żarnów, Marta Kowalczyk, ZS w Ogonowicach

- grupa wiekowa - klasy IV-VI:

1. Natalia Badura, ZSS nr 3 w Opocznie

2. Maciej Knap, ZSS nr 2 w Opocznie

3. Weronika Honczaruk, SP Petrykozy, Natalia Rutowicz, SP w Bukowcu nad Pilicą

- grupa wiekowa - gimnazja:

1. Anna Gajewska, ZS w Mroczkowie Gościnnym

2. Anna Stropa, Gimnazjum w Mniszkowie

3. Damian Piwowarczyk, ZSPryw. w Opocznie, Zuzanna Pomykała, ZSS nr 2 w Opocznie

- grupa wiekowa - szkoły ponadgimnazjalne:

1. Maria Kołodziejczyk, ZSPryw. w Opocznie

2. Weronika Balasińska, LO im. S. Żeromskiego w Opocznie

Nagrody w kategorii pieśń (zespoły) otrzymali:

- grupa wiekowa - przedszkola:

1. Zespół ZSS w Paradyżu

2. „Wesołe Kołowrotki” Przedszkole nr 4 w Opocznie

3. Zespół Przedszkole nr 5 w Opocznie

- grupa wiekowa - klasy I-III:

1. Duet Anna Szołowska, Krzysztof Wijata, SP w Białaczowie

2. Duet Katarzyna Kądziela, Antoni Snokowski, ZSPryw. w Opocznie

3. Duet Alicja Kurzyk, Szymon Kurzyk, PSP w Sławnie

- grupa wiekowa - klasy IV-VI:

1. Zespół Amelia i Wiktoria Jaworskie, PSP w Sławnie

2. Zespół z PSP w Kunicach

3. SP W Białaczowie i PSP w Kamieniu

- grupa wiekowa - gimnazja:

1. Zespół „Jak Orlęta”, Gimnazjum w Białaczowie

2. Duet Alicja Urbanowicz i Wiktoria Urbanowicz, Gimnazjum w Mniszkowie

3. ZSS w Paradyżu oraz Duet Dagmara Gołąb i Natalia Gawryś, Gminzajum w Mniszkowie

- grupa wiekowa - szkoły ponadgimnazjalne:

1. Zespół z ZST w Mroczkowie Gościnnym

2. Zespół „Studio 107” z LO im. S. Żeromskiego w Opocznie

3. Duet Magda Bugała i Beata Kołodziejczyk oraz Duet Patrycja Szwedkowicz i Małgorzata Zielińska, ZSP nr 1 w Opocznie

Nagrody wręczali: poseł Robert Telus, starosta Józef Róg, wicestarosta Marcin Baranowski, wiceburmistrz Anna Zięba, sekretarz powiatu Grażyna Wielgus, sekretarz miasta Tomasz Łuczkowski oraz Rafał Skoczylas, dyrektor biura poselskiego Roberta Telusa.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Frontiera

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4