Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Pochmurno

15°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 85%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 25 Wrz 2017

    Rain 15°C 11°C

  • 26 Wrz 2017

    Bardzo pochmurno 19°C 11°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Szukają kandydatów do nagrody Viventi Caritate

Diecezja Radomska

Szukają kandydatów do nagrody Viventi Caritate

12 wrzesień 2017 / Tekst
Ks. Zbigniew Niemirski/GN

Do 9 października można zgłaszać kandydatów do nagrody Viventi Caritate, czyli Żyjącemu Miłością. Wyróżnienie po raz trzynasty przyzna Fundusz im. bp. Jana Chrapka, w rocznicę jego tragicznej śmierci, czyli 18 października.

Wyróżnienie jest przyznawane osobom i instytucjom, które w sposób szczególny wykazują się aktywnością na polu działalności charytatywnej, społecznej, kulturalnej czy wychowawczej.

Ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej poinformował, że wyróżnienie honoruje ludzi, szczególnie ze środowisk, których działalność zostawia trwałe ślady. Wzorem takich postaw był właśnie bp Jan Chrapek - tragicznie zmarły w 2001 drugi biskup radomski.

- Nagroda wpisuje się w przesłanie nadziei, które niósł w swojej posłudze duszpasterskiej bp Jan Chrapek. Dzisiaj jest wielka potrzeba odważnego dostrzegania i promowania dobra w świecie złych wiadomości, dzielenie się miłością w świecie, w którym dominuje posatwa "mieć" a nie "być", gdzie na co dzień świat wydaje się być bezustanną walką o pieniądze, wpływyw, stanowiska - powiedział ks. Kowalski.

Dodał, że nazwa nagrody nawiązuje do słów biskupa Chrapka: "Dzielmy się miłością, aby otaczający nas świat ludzi wszelako potrzebujących stał się piękniejszym i bardziej braterskim".

Zgłoszenie kandydata musi zawierać jego imię i nazwisko oraz adres zgłaszanej osoby lub instytucji, określenie obszaru i kierunków działania, metod i wykorzystywanych środków, określenie wartości, jakim służy działalność kandydata, opis znaczących jego osiągnięć, zasług i postaw oraz ewentualne rekomendacje i wszelkie materiały świadczące o kandydacie. Nagrodą może zostać wyróżniona osoba, grupa osób lub instytucja. W uzasadnionych przypadkach nagroda może zostać przyznana pośmiertnie. Kandydatury należy zgłaszać na piśmie na adres siedziby Funduszu im. bp. Jana Chrapka: ul. Kościelna 5, 26-604 Radom. Wręczenie nagrody odbędzie się 18 października, w 16. rocznicę śmierci jej patrona.

Nagroda Viventi Caritate jest wyróżnieniem symbolicznym o znaczeniu prestiżowym. Laureat otrzymuje statuetkę i dyplom. W poprzednich edycjach nagrodą uhonorowani zostali m.in.: ks. infułat Czesław Wala - budowniczy i kustosz sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Kałkowie-Gdowie, Jerzy Iwański i siostra Urszula Krajewska - od lat pracujący z dziećmi w radomskich placówkach środowiskowych, Kazimierz Napieraj - emerytowany lekarz, społecznik i opiekun młodzieży i Robert Telus - społecznik z Opoczna, Janina Dłuska - oddana dzieciom radomska społeczniczka i ks. Piotr Sadkiewicz - inicjator m.in. parafialnego klubu dawców krwi i szpiku kostnego.

Biskup Jan Chrapek był drugim ordynariuszem diecezji radomskiej w latach 1999-2001. Zginął 18 października 2001 r. w wypadku samochodowym w miejscowości Siekluki k. Białobrzegów. Miał 53 lata.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Alone Again

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4