Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Bardzo pochmurno

30°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 33%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 18 Sie 2017

    Bardzo pochmurno 31°C 15°C

  • 19 Sie 2017

    Opady 27°C 15°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Szydłowiecki Festival BODY

Diecezja Radomska

Szydłowiecki Festival BODY

17 czerwiec 2017 / Tekst
Radosław Mizera/Radio Plus Radom

Festival BODY, czyli wspólnie wielbienie Boga przez młodych, odbył się 17 czerwca w Rynku Wielkim w Szydłowcu. Spotkanie było nawiązaniem do ostatnich Światowych Dni Młodzieży. Każdy z uczestników otrzymał symbole związane z tematyką spotkania. Były to: chleb, obraz Matki Bożej Częstochowskiej i latarka, która ma rozświetlać drogi życia młodych osób. W programie imprezy były śpiewy i tańce lednickie.

Całość rozpoczęła się uroczystą procesją z pobliskiego kościoła św. Zygmunta na Rynek Wielki. Młodzi nieśli replikę krzyża Światowych Dnia Młodzieży, figurę Matki Bożej z Fatimy oraz relikwie św. Zygmunta. W pobliskim skwerze ustawiono monstrancję z Najświętszym Sakramentem przy asyście harcerzy z Federacji Skautingu Europejskiego "Zawiszacy".

- Wydarzenie to zrodziło się rok temu w Krakowie. Wtedy stwierdziliśmy, że ten czas nie może się skończyć. On wręcz się dopiero zaczyna. Trzeba, jak mówił Papież Franciszek „zejść z kanapy” i zacząć działać! – powiedział jeden z organizatorów wydarzenia Przemysław Duda z szydłowieckiej STREFY JP2.

Paulina Mikulska powiedziała, że nie trzeba wstydzić się w przestrzeni publicznej wyznawania wiary i przekonań. - Jesteśmy wolnym krajem. Brakuje tego w innych krajach Zachodniej Europy, gdzie tzw. poprawność polityczna zabrania manifestowania wartości - powiedziała uczestniczka spotkania. Do Szydłowca z Warszawy przyjechał Paweł Salach. - Kiedy ruszam z miejsca, ze swojej kanapy i biorę się do pracy na różnych płaszczyznach czuje, że żyje, że robię coś dobrego - powiedział Paweł Salach:

Wiele emocji wzbudziły w szczególności dwa momenty. Pierwszy z nich to Lekcja Brata Alberta – patrona trwającego roku i dnia festiwalu. Młodzi usłyszeli świadectwo o sensie pomagania. Następnie wspólnie odmówili Modlitwę Pańską, by wreszcie zobaczyć Brata Alberta wręczającego chleby, uczącego szacunku do nich i zachęcającego do dzielenia się nimi. Drugi ważny moment nastąpił tuż przed 21.00. Wtedy młodzi usłyszeli świadectwo o macierzyństwie. Następnie matki w białych strojach wyruszyły w procesji, by pokazać radość z powołania, którym zostały obdarowane. Na końcu szła Matka Narodu – Pani z Częstochowy, przy obrazie której został odśpiewany Apel Jasnogórski.

W nawiązaniu do hasła roku „Idźcie i głoście”, młodzi zobaczyli pantomimę w wykonaniu młodych tancerzy, na podstawie przypowieści o Pannach mądrych i nierozsądnych. W programie była również Koronka do Bożego Miłosierdzia dla Świata, Kwadrans dla Świętego Jana Pawła II i adoracja, którą zwieńczył słowem i błogosławieństwem ks. biskup Piotr Turzyński.

- Szydłowieckie spotkanie to okazja do poczucia się jednym ciałem w Kościele i odkrycia radości z bycia chrześcijaninem. Wspólnota to bardzo ważne doświadczenie. Doznaliśmy jej podczas Światowych Dni Młodzieży. Trzeba ją kontynuować, a Strefa JP2 to robi. Tu zobaczyłem radość, entuzjazm z wiary i z bycia razem dla Chrystusa - mówi bp Piotr Turzyński.

O oprawę muzyczną Festivalu zadbał Zespół iGramy z Pokusą z Żywca – jednego z twórców Siewców Lednicy i lednickich hitów, a także młodzieżowy Zespół Vivo z Mirowa.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Land Of Confusion

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4