Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Pochmurno

12°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 92%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 24 Wrz 2017

    Chwilowe opady deszczu 15°C 11°C

  • 25 Wrz 2017

    Rain 17°C 11°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Trzeba zachwycić się życiem!

Diecezja Radomska

Trzeba zachwycić się życiem!

25 marzec 2017 / Tekst
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Organizacje opowiadające się za życiem, księża i całe rodziny wzięły udział w radomskich obchodach Dnia Świętości Życia. Uczestnicy z modlitwą różańcową na ustach przeszli przez deptak, wzięli udział w Mszy św. z podjęciem Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, a także udali się przed pomnik Maryi Matki Życia, gdzie zawierzyli obrońców życia Maryi.

Dzień Świętości Życia obchodzony jest 25 marca przez Kościół katolicki w Polsce (również przez niektóre Kościoły lokalne oraz niektóre kraje świata), w celu przypomnienia o nadrzędnej wartości życia ludzkiego. Jak mówi Małgorzata Górka z Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Radomskiej celem marszu jest uświadamianie tego, że każde życie od poczęcia do naturalnej śmierci jest cudem:

W dzisiejszych czasach potrzebna jest modlitwa zarówno za poczęte dzieci, jak i za osoby, które zdecydowały się na aborcję. - Chcemy pokazać ludziom zachwyt nad życiem! - mówi ks. Sławomir Adamczyk - Duszpasterz Rodzin Diecezji Radomskiej:

W marszu udział wzięło wiele organizacji, które uznają niepodważalną świętość życia ludzkiego. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele radomskiej Młodzieży Wszechpolskiej. - Życie jest czymś cudownym! - przekonuje Adam Szabelak:

 W Marszu udział wzięli również przedstawiciele Bractwa Kurkowego św. Sebastiana w Radomiu. - Marsz dla Życia to nie tylko manifestacja. To również szturm do nieba. - mówi Sławomir Adamiec:

 O tym, że od ludzi młodych zależy przyszłość pamięta Weronika Brendel, która w Marszu udział wzięła wraz z innymi przedstawicielami Ruchu Światło-Życie:

8. Marsz dla Życia sprzed radomskiej katedry przeszedł deptakiem do kościoła oo. Bernardynów. Tam uczestnicy wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w intencji życia, a także Mszy św. z podjęciem Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracja Duchowej Adopcji zobowiązuje do codziennej modlitwy za poczęte dziecko, którego życie może być zagrożone. Imię i historia dziecka nie jest znana tym, którzy podejmują adopcję. Modlitwa ta trwa przez 9 miesięcy. Ideę Duchowej Adopcji wyjaśnia Małgorzata Górka:

Duchową Adopcję podjęło ok. 150 osób, które podpisały deklarację i złożyły ślubowanie:

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Edward Poniewierski - kanclerz Kurii Diecezji Radomskiej. W słowach skierowanych do wiernych przypomniał, że Dzień Świętości Życia to dzień, który powinien budzić wrażliwość na wartość życia ludzkiego:

Ostatnim punktem obchodów była procesja przed pomnik Maryi Matki Życia i zawierzenie obrońców życia Maryi Matce Życia.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Alone Again

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4