Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci Maurycy i Towarzysze, męczennicy
Pochmurno

11°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 100%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 22 Wrz 2017

    Rain 13°C 10°C

  • 23 Wrz 2017

    Rain 17°C 11°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Wacław TEAM do Jasnogórskiej Pani

Diecezja Radomska

Wacław TEAM do Jasnogórskiej Pani

06 lipiec 2017 / Tekst
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Z przygotowanymi rowerami i spakowanymi śpiworami, a przede wszystkim z intencjami w sercach. Jedenastu członków grupy rowerowej Wacław TEAM wyruszyło dziś w rowerowej pielgrzymce na Jasną Górę.

Rowerowi pątnicy na Jasną Górę dotrą w sobotę, gdzie spotkają się z pielgrzymującymi w ramach XII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. Przed południem wezmą udział w spotkaniu wszystkich grup, natomiast po południu - wyruszą w drogę powrotną. Jednak zanim to, do pokonania mają 200 kilometrową trasę. Dla osób jeżdżących z Wacław TEAM to ważne, że w programie wyjazdów w każdym sezonie organizują również pielgrzymkę do Częstochowy.

Dla Iwony Strużyny tegoroczna pielgrzymka jest dziękczynieniem za dziesięć lat sakramentu małżeństwa. - To będzie nasza jubileuszowa pielgrzymka. - cieszy się pani Iwona. Taki wyjazd to połączenie modlitwy i bliskości z Bogiem z pasją:

                        

Pątnicy zgodnie podkreślają, że łączy ich wiara i wspólna pasja. - Jeździmy tyle lat, że nic nas nie może zaskoczyć. - zapewnia Marek Kobza, a Piotr Filipowicz dodaje: - Prognozy pogody są optymistyczne:

Wacław TEAM na Jasną Górę pielgrzymuje już po raz czwarty. Rokrocznie organizatorzy starają się zmieniać trasę. W tym roku pątnicy jechać będą przez Drzewicę, Opoczno i Paradyż. - Będą to typowo polskie widoki. - podkreśla nawigator pielgrzymki Tomasz Nowak:

Przed wyjazdem pątnicy uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej przez ks. Piotra Zamarię - przewodnika Wacław TEAM-u. - Pielgrzymka jest takim czasem, kiedy człowiek powinien odnowić w sobie uległość względem Pana Boga. - powiedział  do zgromadzonych na Eucharystii:

Pielgrzymka jest stałym punktem w harmonogramie grupy, jednak kolarze w Wacław TEAM wspólnie wędrują po całej Polsce, obierając różnorodne trasy - od krótkich jednodniowych wyjazdów, po dłuższe trasy - po wybrzeże Polski, a nawet do Fatimy. - mówi ks. Piotr Zamaria:

W czwartek pątnicy odpoczywać będą w Paradyżu, w piątek dojadą do Częstochowy, natomiast w sobotę przed południem spotkają się z pielgrzymami z całej Polski w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Powrót planowany jest na niedzielę.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Alone Again

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4