Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Pochmurno

12°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 92%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 24 Wrz 2017

    Chwilowe opady deszczu 15°C 11°C

  • 25 Wrz 2017

    Rain 17°C 11°C

Radio Plus Radom /39. Piesza Pielgrzymka Radomska/Za niecały miesiąc pieszo w stronę Jasnej Góry...

Diecezja Radomska

Za niecały miesiąc pieszo w stronę Jasnej Góry...

11 lipiec 2017 / Tekst
foto: Radosław Mizera

6 sierpnia już po raz 39 wyruszy Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Tym razem hasłem przewodnim będą słowa: „Idźcie i głoście”.

Hasło tegorocznych, szczególnych rekolekcji w drodze jest hasłem roku duszpasterskiego. - Słowa te przypominają nam wezwanie, które kieruje do nas Jezus Chrystus, jako swoich uczniów. To wezwanie rozbrzmiewa już od chwili naszego chrztu, umocnione przez sakrament bierzmowania. Przypomina, że cały kościół jest misyjny. I też poprzez plan tych rekolekcji w drodze, chcemy to odkryć w sposób szczególny. To, że jesteśmy posłani do świata, że mamy być zaczynem dobra w tym świecie – mówi ks. Mirosław Kszczot, dyrektor Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę.

Jak podkreśla dyrektor pielgrzymki, w realizowaniu tegorocznej misji, przesłania pielgrzymki będą uczyć patronowie tego roku: św. brat Albert i bł. ojciec Honorat Koźmiński. Będzie to wyjątkowy czas na pątniczym szlaku, ze względu na obchodzone w tym roku rocznice, związane z Matką Bożą – setną rocznicą objawień w Fatimie, 140 rocznicą objawień w Gietrzwałdzie, mija też 300 lat od koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, gdzie pielgrzymują wierni z całej Polski. - A My mamy być żywą koroną Matki Najświętszej. To wszystko chcemy nieść razem z naszymi intencjami. Chcemy ten czas przeżyć jak najbliższej Boga i Matki Najświętszej i chcemy jak najwięcej zaczerpnąć z tego dla nas. Wiele tych treści, które dają nam rozwój życia religijnego i duchowego – dodaje ks. Mirosław Kszczot.

Zapisy na pielgrzymkę ruszą niebawem. Jak informuje ks. Kszczot już 21 lipca księża odbiorą materiały pielgrzymkowe, karty uczestnictwa, książeczki z trasą, identyfikatory, znaki pielgrzymkowe z hasłem, przewodniki duchowe i od tego momentu rozpoczną się zapisy.

Jak co roku radomska pielgrzymka wyruszy w pięciu kolumnach – dwie kolumny z Radomia, jedna ze Skarżyska, ze Starachowic i Opoczna.

Uroczyste rozpoczęcie 39 Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę odbędzie się 6 sierpnia. O godz. 9:30 na placu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem bp Henryka Tomasika.

Nowością i wyjątkowym wydarzeniem podczas tegorocznej pielgrzymki będą sceny kręcone na potrzeby filmu „Klecha”. Realizatorzy pojawią się pierwszego dnia w czasie wyjścia pielgrzymów z placu radomskiego seminarium, gdzie będą chcieli nagrać pieśni podczas Liturgii, ale razem z aktorami pojawią się również podczas jednego dnia pielgrzymowania.  

Ks. Mirosław Kszczot zachęca także do duchowego pielgrzymowania. - Taką chęć można zgłaszać w swojej parafii. Można przeżyć te dni w sposób duchowy, z intencją, którą mamy w sercu. Te intencje zostaną złożone na Jasnej Górze, będzie sprawowana również Msza św. w intencji pielgrzymów duchowych. Mam nadzieję, że ostatniego dnia w Częstochowie dołączy do nas bardzo dużo osób, bo to jest dzień wolny od pracy, czyli niedziela – dodaje dyrektor pielgrzymki.

Informuje też, że nasza diecezja zgłosiła chęć przyłączenia się do akcji #PolskaPielgrzymuje. To nowy serwis specjalnym KAI oraz BiuraPrasowego KEP. Chodzi o systematyczne monitorowanie i opisywanie ciekawych inicjatyw pielgrzymkowych, podejmowanych w poszczególnych diecezjach. Serwis pielgrzymkowy wyłączony zostanie 31 sierpnia. Wszystkie teksty dostępne będą w archiwum portalu eKAI.pl. - Ale zapraszamy też na naszą stronę www.pielgrzymkaradomska.pl, gdzie też można umieszczać swoje materiały, zachęcam też do słuchania Radia Plus Radom, gdzie będzie sporo materiałów z pielgrzymki, serwisy, rozmowy, i z góry dziękuję za zaangażowanie i promowanie tego wydarzenia – mówi ks. Mirosław Kszczot.

Dodajmy, żę co roku z Diecezji Radomskiej na pątniczy szlak wyrusza ponad 6 tys. osób.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Alone Again

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4