Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Opady

11°C

Radom

Opady

Wilgotność: 93%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 20 Wrz 2017

    Rain 12°C 9°C

  • 21 Wrz 2017

    Opady 12°C 9°C

Radio Plus Radom /DIECEZJA/Zatrzymaj aborcję! Masz głos!

Diecezja Radomska

Zatrzymaj aborcję! Masz głos!

11 wrzesień 2017 / Tekst
pixabay.com

Bp Tomasik popiera organizowanie zbiórek podpisów pod projektem ustawy "Zatrzymaj Aborcję". Do wiernych został skierowany specjalny apel. O potrzebie ochrony ludzkiego życia wypowiedział się również arcybiskup Zbigniew Stankiewicz z Rygi.

W słowie do wiernych biskup Henryk Tomasik nawiązał do ostatniego zebrania Konferencji Episkopatu Polski, które zapoznało się z obywatelską inicjatywą ustawodawczą "Zatrzymaj Aborcję". Jej celem jest zwiększenie ochrony życia dziecka poczętego w perspektywie powiększającego się zakresu eugeniki prenatalnej. - Mamy zapewne w pamięci słowa naszego rodaka Jana Pawła II, który tak wiele razy podkreślał, że jeśli naruszy się prawo człowieka do życia w tym momencie, w którym poczyna się on jako człowiek, godzi się pośrednio w cały ład moralny, który służy zabezpieczeniu nienaruszalnych dóbr człowieka - czytamy w odezwie ordynariusza radomskiego.

Bp Tomasik pisze, że "nie możemy zapominać o tym, że życie jest darem danym nam od Boga, a Kościół ma obowiązek bronić prawa do życia". - Dlatego z całego serca popieram organizowanie zbiórek podpisów pod projektem ustawy "Zatrzymaj Aborcję" na terenie naszej diecezji oraz błogosławię wszystkim, którzy walczą o prawa nienarodzonych dzieci. Jednocześnie bardzo proszę wszystkich księży proboszczów oraz was drodzy parafianie o gorliwe zaangażowanie się w przedstawioną inicjatywę oraz modlitwę - zachęcił biskup Henryk Tomasik.

O potrzebie ochrony ludzkiego życia mówi również arcybiskup Zbigniew Stankiewicz z Rygi. - Obowiązkiem Kościoła jest obrona ludzkiego życia. Wołamy o pomstę do nieba, jeżeli dopuszczamy do zabójstwa tych, którzy nie mogą się bronić. Współczesna cywilizacja jest skupiona na prawach człowieka, ale są to prawa tylko dla najsilniejszych. Moim obowiązkiem jest uwrażliwienie ludzkich sumień na ten problem. Mówi się o prawie kobiety do własnego brzucha ignorując jednocześnie nienarodzonego, który ma swoje prawa, który nie może się obronić - powiedział abp Stankiewicz, który był gościem Radia Plus Radom.

Abp Stankiewicz przyznał, że żyje, bo jego mama odmówiła aborcji. - Kiedy zaszła w kolejną ciążę, lekarka zaleciła jej aborcję ze względów zdrowotnych. Wybrała jednak moje życie – podkreślił hierarcha łotewski o polskich korzeniach.

Więcej o akcji "Zatrzymaj aborcję" pisaliśmy TU:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Alone Again

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4