Patron dnia: 25 czerwca - bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Częściowe zachmurzenie

15°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 92%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 25 Cze 2017

    Bardzo pochmurno 27°C 14°C

  • 26 Cze 2017

    Częściowe zachmurzenie 22°C 16°C

Diecezja Radomska

Rozpoczynają się przygotowania do wrześniowego Apelu Młodych w Radomiu. To spotkanie religijne dla młodzieży z całej diecezji radomskiej. Na początek kompletowany jest chór. 

 

 

12 i 13 maja w ośrodku EMAUS w Turnie odbędzie się sympozjum „Zjednoczenie Serc Jezusa i Maryi – 100 lat objawień fatimskich”.

„Kryzys szansą. Drogi rozwoju więzi małżeńskiej” - pod tym hasłem w Duszpasterstwie Akademickim w Radomiu odbędzie się w sobotę, 13 maja spotkanie dla małżonków. W programie wykład, warsztaty i adoracja Najświętszego Sakramentu. Organizatorem jest Domowy Kościół diecezji radomskiej.

Uczniowie radomskich szkół ponadgimnazjalnych wzięli udział w konferencji "Zachwyt nad ludzką płodnością" w Resursie Obywatelskiej.

W diecezji radomskiej od września zaczną obowiązywać nowe zasady przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa. Program przewiduje dziesięć spotkań w dekanatach. Dyskutowali o tym dzisiaj dekanalni duszpasterze rodzin. W spotkaniu, które odbyło się w Kurii Diecezji Radomskiej, uczestniczył biskup Henryk Tomasik. Przed wakacjami w kościołach zostanie odczytany List Pasterski dotyczący nowych zasad przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa.

Biskup Antoni Długosz zasiądzie w jury XVII Festiwalu Piosenki Religijnej w Skaryszewie. Konkurs już 17 maja.

Zachwyt nad ludzką płodnością. To tytuł konferencji dla młodzieży, która odbędzie się jutro w Resursie Obywatelskiej w Radomiu.

 

Już ponad 50 tys. złotych udało się zebrać w ramach zbiórki dla spustoszonego po przejściu cyklonu Enawo Madagaskaru. Potężny żywioł nawiedził afrykańską wyspę w marcu tego roku doszczętnie niszcząc pola ryżowe.

Uroczystości w Ośrodku Kultu Matki Bożej Fatimskiej w Radomiu

- Polska woła dzisiaj o ludzi sumienia - mówił biskup Henryk Tomasik, który celebrował Mszę świętą w kościele garnizonowym św. Stanisława w Radomiu. Dzisiaj mija 72. rocznica zakończenia drugiej wojny światowej. Z tej racji w naszym mieście odbyły się uroczystości rocznicowe. Biskup radomski wyjaśnił, że być człowiekiem sumienia, to znaczy "w każdej sytuacji, sumienia słuchać i jego głosu w sobie nie zagłuszać". 

Pomoc humanitarną dla zniszczonego w marcu przez cyklon Enawo Madagaskaru zorganizowały oblacka Prokura Misyjna wraz z redakcją czasopisma „Misyjne Drogi” oraz portalem www.misyjne.pl. Po dwóch tygodniach od rozpoczęcia akcji „Ryż na Madagaskar” wyruszyły pierwsze transporty.

Dzisiaj po godz. 18 zmarł ks. Piotr Ostrowski, wikariusz w parafii św. Łukasza w Drzewicy. Miał 35 lat.

 

24 dzieci z   parafii św. Wacława w Radomiu​ przyjęło dziś po raz pierwszy Komunię Św. Teraz mogą już w pełni uczestniczyć we Mszy Św.

Dziś obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania. W jaki sposób Pan Bóg wzywa do służby w Kościele? Rozmawialiśmy z powołanymi.

Siódmy turniej, szóste złoto. To wyczyn alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Dziś w Katowicach wygrali Mistrzostwa Wyższych Seminariów Duchownych w Piłce Siatkowej.

W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, który jest jednym z głównych patronów Polski. Biskup radomski Henryk Tomasik przypomina, że św. Stanisław jest patronem ładu moralnego.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Moviestar

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4