Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: 27 kwietnia - św. Zyta, dziewica
Pochmurno

4°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 88%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 27 Kwi 2017

    Rain And Snow 7°C 2°C

  • 28 Kwi 2017

    Opady 7°C 3°C

Diecezja Radomska

Dziś mijają cztery lata od wyboru argentyńskiego kardynała Jorge Mario Bergoglio na papieża. 

To była wyjątkowa Szkoła Animatora w Pionkach. Uczestnicy sięgnęli do źródeł oazy. Jeszcze bliżej poznali Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

 

Koncert pasyjny pt: Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu odbędzie się 18 marca w Radomiu.

 

Przynależność do Pokolenia JP2, zainteresowania naukowe, a nawet ...nazwisko. To wszystko zobowiązuje filozofa ks. Wojciecha Wojtyłę do refleksji nad filozofią Karola Wojtyły. Ukazała się pierwsza jego książka "Transcendencja i uczestnictwo. Wprowadzenie do myśli filozoficznej Jana Pawła II".

Zawiszacy bardzo licznie wzięli udział w Radomskich Warsztatach Muzycznych. Teraz śpiew wielogłosowy nie jest już dla nich tajemnicą.

Druga niedziela Wielkiego Postu jest obchodzona w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. 

Ogromne zainteresowanie Misteriami Męki Pańskiej, które są grane przez okres Wielkiego Postu w każdą sobotę w sanktuarium maryjnym w Kałkowie-Godowie. Spektakl przygotowują aktorzy Teatru Dramatycznego im. ks. infułata Czesława Wali. W tym roku wszystkie przedstawienia o godzinie 15.30 zostały już zarezerwowane.

Większe zaangażowanie młodzieży w duszpasterstwo parafialne, będzie jednym z celów Forum Młodych, które przygotowuje Kościół radomski. Okazuje się, że wielu wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, nie było związanych z grupami formacyjnymi w parafiach i nadal chce aktywnie uczestniczyć w życiu Kościoła. Dyskutowali o tym uczestnicy spotkania, które odbyło się w Duszpasterstwie Akademickim w Radomiu.

Znany charyzmatyk o. John Bashobora przebywał dzisiaj w Radomiu. Prowadził zamknięte rekolekcje w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Spotkanie zgromadziło 2 tysiące osób.

Chrześcijaństwo zmieniło postawę świata wobec kobiety - zauważa biskup radomski Henryk Tomasik.

 

 

W najbliższą sobotę, 11 marca w sanktuariach maryjnych diecezji radomskiej odbędą się dni skupienia dla narzeczonych. W poniedziałek, 13 marca rozpocznie się trzecia edycja kursu przedmałżeńskiego. Na te wydarzenia zaprasza Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej.

Jutro o godz. 17 na Placu Konstytucji 3 Maja w Radomiu odbędzie się pikieta pro-life.

 

Misjonarz na Post

06 marzec 2017

Otocz modlitwą jednego polskiego misjonarza.

Za dzieło Ruchu Światło-Życie dziękował Bogu biskup Henryk Tomasik, który wieczorem, 5 marca przewodniczył Mszy świętej w radomskiej katedrze. Tego dnia wierni modlili się w 30. rocznicę śmierci ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

Kanclerz kurii diecezji radomskiej, ks.prałat Edward Poniewierski został tegorocznym laureatem nagrody św. Kazimierza. Uroczystość jej wręczenia odbyła się w niedzielę, 5 marca w Ośrodku Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska w Radomiu. Wyróżnienie przyznawane jest za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę dóbr kultury, popularyzację dziedzictwa kulturowego i historii miasta Radomia. Święty Kazimierz od 1983 roku jest patronem miasta.

Czy kształtem miłości jest spektakl zawierający profanację krzyża i akt seksualny z figurą św. Jana Pawła II? - pytał biskup Henryk Tomasik, który wieczorem, 4 marca celebrował Mszę świętą w Bazylice świętego Kazimierza w Radomiu. Tego dnia odbyła się doroczna uroczystość ku czci tego świętego, będącego patronem diecezji i miasta.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4