Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: 27 kwietnia - św. Zyta, dziewica
Pochmurno

4°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 88%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 27 Kwi 2017

    Rain And Snow 7°C 2°C

  • 28 Kwi 2017

    Opady 7°C 3°C

Diecezja Radomska

W Radomiu odbyły się dzisiaj finały XVI Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej. W kategorii szkół średnich triumfowali ministranci z parafii św. Andrzeja Boboli z Mąłęczyna, szkół gimnazjalnych - z parafii Narodzenia NMP z Szydłówka, a wśród szkół podstawowych - drużyna służby liturgicznej z parafii św. Stefana w Radomiu. 

O potrzebie "wywołania modlitewnego rezonansu" i błagania Boga, aby zniszczone zostały mury nienawiści, kłamstwa, oszczerstwa, braku odpowiedzialności za słowo i braku wzajemnego szacunku - pisze biskup Henryk Tomasik w liście pasterskim na Wielki Post. Ordynariusz radomski zapowiedział też "Jerycho Różańcowe", czyli nieustanną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

Radom świętuje doroczną uroczystość św. Kazimierza Królewicza, patrona diecezji i miasta. Centralne obchody odbędą się 4 marca z Bazylice pod wezwaniem tego świętego na radomskim Zamłyniu. W dniach 4-6 marca odbędą się tzw. "Kaziki", czyli cykl imprez poświęconych świętemu Kazimierzowi.

Osoby, które chciałyby dokumentować uroczystości religijne w obiektach sakralnych mogą wziąć udział w szkoleniu. Wydział ds. Środków Społecznego Przekazu Kurii Diecezji Radomskiej zaprasza na Kurs pastoralno-liturgiczny dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego.

W Środę Popielcową rozpoczęły się w Radomiu rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych. Spotkania potrwają do piątku.

W Duszpasterstwie Akademickim w Radomiu kobiety świętują już od wtorku 7 marca. O godz. 19 rozpocznie się kolejne spotkanie z cyklu "Całkiem Inna - kobieta w blasku Stwórcy". Tym razem będzie o ...jedzeniu, ale i duszy.

 

 

W najbliższą sobotę w Radomiu odbędą się Finały XVI Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej.

Dziś Środa Popielcowa. Pierwszy dzień Wielkiego Postu. Sprawdziliśmy, czy radomianie przestrzegają postu i jak wygląda sytuacja w lokalach gastronomicznych.

Nawrócenie jest duchowym rozwojem człowieka - przypomniał abp Józef Michalik z racji obchodzonej dzisiaj Środy Popielcowej, która rozpoczyna Wielki Post, czyli 40-dniowy okres pokuty. 

Mamy Wielki Post

01 marzec 2017

Dziś Środa Popielcowa. Rozpoczynamy Wielki Post, czyli 40-dniowy okres pokuty.

Mam nadzieję, że apele, które pojawiają się w mediach przyczynią się do tego, że spektakl "Klątwa" zniknie z repertuaru Teatru Powszechnego w Warszawie - powiedział nam prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Radomskiej Dawid Bukalski.

 

 

 

 

Do głoszenia dobra i ukazywania entuzjazmu wiary zachęcał księży diecezji radomskiej abp Józef Michalik, który uczestniczył w Kapłańskim Dniu Pokutnym. Spotkanie odbyło się 28 lutego w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. 

Dziewięć osób pojedzie do Rzymu i otrzyma indeks na wyższą uczelnię. Instytut Tertio Millennio zaprasza do udziału w XIII Konkursie Papieskim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W poniedziałek, 27 lutego rusza kurs Alfa, czyli dziesięć spotkań dla studentów, podczas których poruszane są tematy dotyczące życia i wiary chrześcijańskiej. - Nie ma głupich pytań! - przekonują uczestnicy.

Kapłani diecezji radomskiej będą przeżywali we wtorek w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu swój dzień pokutny. Poprowadzi go były metropolita przemyski abp Józef Michalik.

Małżeństwa przeżywające trudności mają już swoją radomską przystań. W parafii św. Brata Alberta na radomskim Prędocinku uroczyście "zapłonęło" Ognisko Wiernej Miłości Małżeńskiej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4