Patron dnia: 25 czerwca - bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Częściowe zachmurzenie

15°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 92%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 25 Cze 2017

    Bardzo pochmurno 27°C 14°C

  • 26 Cze 2017

    Częściowe zachmurzenie 22°C 16°C

Diecezja Radomska

W niedzielę w wielu parafiach odbędą się I Komunie Święte. Biskup radomski Henryk Tomasik podkreśla wagę rodzinnego przygotowania do tej uroczystości.

 

Ciągle żywa w Polsce jest majowa tradycja śpiewu Litanii Loretańskiej przy kapliczkach maryjnych, czy przy krzyżach. Dzieje się tak nie tylko na wsiach, ale i w miastach.

W wieku 85 lat zmarł dziś ks. Jan Gogacz, wieloletni proboszcz parafii Pawłów k. Starachowic i św. Teresy na radomskich Borkach. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 9 maja.

Sprawdzianem naszej wiary jest ewangelizacja - powiedział biskup Piotr Turzyński z okazji zbliżającej się Niedzieli Dobrego Pasterza, która jest szczególnym dniem modlitw o powołania. W diecezji radomskiej klerycy wraz z wychowawcami i wykładowcami odwiedzają parafie w dwóch wybranych dekanatach.

W Radomiu i Kozienicach będą się modlić ukraińscy wyznawcy obrządku bizantyńsko-ukraińskiego: imigranci oraz studenci zza wschodniej granicy, którzy przebywają w naszym regionie. Opublikowany został wspólny komunikat w tej sprawie biskupa radomskiego Henryka Tomasika i ordynariusza diecezji wrocławsko-gdańskiej Kościoła greckokatolickiego Włodzimierza Juszczaka.

Młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu modliła się w 76. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Bolesława Strzeleckiego. Msza święta była celebrowana w kościele garnizonowym św. Stanisława w Radomiu. Ks. Strzelecki był prefektem Szkoły Handlowej, poprzedniczki Zespołu Szkół Ekonomicznych.

W sobotę w Katowicach odbędą się VII Mistrzostwa Wyższych Seminariów Duchownych w Piłce Siatkowej. Radomscy alumni będą bronić tytułu mistrzowskiego. Jeśli wygrają będzie to ich szóste złoto w historii tego turnieju. 

Kryzys szansą. Drogi rozwoju więzi małżeńskiej

Nowy prezes KSM

05 maj 2017

Biskup radomski Henryk Tomasik mianował nowego prezesa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Radomskiej. Został nim ponownie Dawid Bukalski z parafii Miłosierdzia Bożego w Goździe.

Akcja Katolicka w parafii katedralnej w Radomiu proponuje konkursowo uczcić 100-lecie objawień fatimskich. Jeszcze do 15 maja można zgłaszać się do II Konkursu Parafialnego "Z Maryją idę i głoszę".

- Ufamy, że Duch święty natchnie nas podczas egzaminu maturalnego, a Matka Boża będzie nas wspierać - mówili maturzyści, którzy liczną grupą wzięli udział w wieczornej mszy świętej w radomskiej katedrze, sprawowanej w ich intencji.

W intencji abp. Zygmunta Zimowskiego modlili się wierni w czasie Mszy świętej celebrowanej w katedrze w Radomiu. 2 maja obchodzone jest wspomnienie trzeciego ordynariusza radomskiego św. Zygmunta.

Ze zmiennym szczęściem rywalizowały drużyny z diecezji radomskiej, które wzięły udział XII mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej. Największy sukces odnieśli piłkarze z parafii Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu, którzy w kategorii szkół średnich zajęli I miejsce. Warto odnotować, że w mistrzostwach zagrali dzięki "dzikiej karcie" przyznanej przez organizatorów.

Matura to dopiero początek życiowej drogi - powiedział biskup Henryk Tomasik z okazji zbliżających się egzaminów dojrzałości. W tym roku matury potrwają od 4 do 26 maja. Egzaminy ustne będą przeprowadzane od 4 do 26 maja, a pisemne od 4 do 24 maja.

"Weź i czytaj" - pod takim hasłem upływać będzie zainaugurowany dziś IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Tegoroczne święto z Biblią zostało ubogacone pierwszym Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego.

Wspólna modlitwa, podziękowania, taniec, śpiew i radość - tak w Wierzbicy obchodzone było 20 lecie świetlicy środowiskowej Betania. Również tego dnia Biskup Radomski Henryk Tomasik poświęcił odnowiony budynek.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Moviestar

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4