Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Przejrzyście

13°C

Radom

Przejrzyście

Wilgotność: 91%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 21 Sie 2017

    Opady 17°C 10°C

  • 22 Sie 2017

    Bardzo pochmurno 18°C 11°C

Diecezja Radomska

130 km dla trzeźwości

20 czerwiec 2017

W niedzielę 25 czerwca wyruszy 28. już Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa. Pątnicy będą szli pod hasłem „Ku trzeźwości narodu. Odpowiedzialność Kościoła, rodziny, państwa i samorządu”.

W sobotę w Poznaniu odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów.  Można jeszcze się zapisać. 

Diecezjalne obchody Roku Św. Brata Alberta odbędą się 22 czerwca w kościele pod wezwaniem tego świętego w Radomiu. Mszy świętej będzie przewodniczył biskup Henryk Tomasik. Uroczystości odbędą się również w dwóch pozostałych wspólnotach parafialnych pod wezwaniem św. Brata Alberta: w Starachowicach i Skarżysku-Kamiennej.

W piątek jemy mięso

12 czerwiec 2017

W najbliższy piątek, 16 czerwca, będziemy mogli spożywać pokarmy mięsne.

13 czerwca przypada Uroczystość św. Antoniego z Padwy

Można pomóc i dobrze się pobawić - tłumy radomian wzięły udział w Charytatywnym Festynie Biegowym zorganizowanym przy parafii Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Struga w Radomiu.

Impreza zorganizowana w parafii Najświętszego Serca Jezusowego na Glinicach w Radomiu, jak zawsze przyciągnęła tłumy. Po raz 14. odbyła się dzięki staraniom Rady Parafialnej i Parafialnego Zespołu Caritas.

W Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej odbył się X Integracyjny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej "Muzyką do Nieba".

Siedmiu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu przyjęło dziś święcenia diakonatu. Uroczystej mszy świętej w radomskiej katedrze przewodniczył ks. bp Piotr Turzyński.

Przemysław Chmielewski z I Liceum Ogólnokształcącego w Płońsku otrzymał nagrodę główną – wycieczkę do Rzymu w XIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego.

Diecezja radomska jest gotowa do wprowadzenia nowych zasad dotyczących przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa. Od 23 września ruszy program duszpasterski zatytułowany "Droga do szczęśliwego małżeństwa". Dyskutowali o tym księża dziekani podczas spotkania, które odbyło się dzisiaj w Kurii Biskupiej w Radomiu.

Lekarze z całej Polski przyjadą do Ośrodka Edukacyjno-Charytatywnego Diecezji Radomskiej w Turnie. W piątek 9 czerwca rozpocznie się zjazd integracyjny Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich.

Festyn dla Bartusia

08 czerwiec 2017

Głównym celem będzie pomoc choremu Bartusiowi. W niedzielę na placu przed kościołem Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu odbędzie się festyn parafialny. Będzie to tym razem Charytatywny Festyn Biegowy.

Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

 Pan Jezus uzdrowił mnie z choroby nerek. Doznaliśmy cudu narodzin dziecka. Odczułam niesamowity pokój. Takie świadectwa można było usłyszeć wczoraj w radomskiej katedrze podczas kolejnej odsłony Tygodnia Ewangelizacyjnego.

 

Wizyta Jarosława Kaczyńskiego, poświęcenie zmodernizowanego Panteonu Pamięci Narodowej, bierzmowanie, a to wszystko w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tak wyglądały obchody 80-lecia parafii Wszystkich Świętych w Starachowicach.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Land Of Confusion

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4