Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 czerwca - bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Częściowe zachmurzenie

15°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 92%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 25 Cze 2017

    Bardzo pochmurno 27°C 14°C

  • 26 Cze 2017

    Częściowe zachmurzenie 22°C 16°C

Diecezja Radomska

Diecezja radomska razem z diecezją kielecką i sandomierską otrzymała wyróżnienie "Laur Świętokrzyski 2016". Laur Specjalny został wręczony diecezjom za organizację Światowych Dni Młodzieży w województwie świętokrzyskim.

W Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbył się finał diecezjalny XIV Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”.

Do budowania społeczeństwa opartego na wartościach chrześcijańskich zachęca poszczególne grupy zawodowe biskup radomski Henryk Tomasik. W Kościele katolickim dzień 1 maja od 1955 roku jest obchodzony jako święto Józefa Robotnika, patrona ludzi pracujących.

W poniedziałek rozpoczyna się maj. To miesiąc poświęcony Matce Bożej. Codziennie w kościołach, przy kapliczkach i przydrożnych figurach śpiewana jest Litania Loretańska, której wezwania sławią Maryję. 

 

 

Dominikanin o. Jakub Nesterowicz będzie gościem kolejnego spotkania z cyklu "Msza dla mężczyzn", które odbędzie się w piątek na zamku przy kościele farnym w Radomiu.

Weź i czytaj Biblię!

27 kwiecień 2017

Duszpasterze będą zachęcać wiernych w diecezji radomskiej do czytania Pisma Świętego, zaś w trakcie niedzielnych Mszy świętych księga Ewangeliarza będzie uroczyście wniesiona do kościoła. Tak będą wyglądały w diecezji obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego oraz pierwszego Narodowego Czytania Biblii. Zakończą się one 6 maja o godzinie 18.00 w kościele katedralnym Opieki NMP w Radomiu.

Świetlica środowiskowa "Betania" przy parafii św. Stanisława w Wierzbicy świętuje 20-lecie istnienia. W sobotę odbędzie się impreza urodzinowa z licznymi atrakcjami.

Biblijni spece

25 kwiecień 2017

Niemal stu uczniów szkół ponadgimnazjalnych wzięło dziś udział w finale diecezjalnym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbył się w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Radomiu.

Konkurs pt.: Z Maryją idę i głoszę

Uczennica gimnazjum w Mircu wygrała diecezjalny konkurs wiedzy religijnej. - Poziom konkursu był wysoki. Pytania były dosyć trudne - mówi ks. dr Wojciech Wojtyła z Wydziału Katechetycznego Diecezji Radomskiej.

Oaza zaprasza na wakacje

25 kwiecień 2017

Ruszyły zapisy na wakacyjne rekolekcje oazowe. To propozycja dla dzieci i młodzieży.

 

Drewniana rzeźba Matki Boskiej z Dzieciątkiem, pochodząca z ok. 1400 roku, stała się zabytkiem. Do rejestru wpisał ją Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków. Rzeźba ma zostać poddana konserwacji przez Kurię Diecezji Radomskiej i właśnie podczas kompletowania dokumentacji stwierdzono, że nigdy nie została wpisana do rejestru zabytków.

Procesja z obrazem: Jezu, ufam Tobie przeszła w niedzielę, 23 kwietnia ulicami Osiedla XV lecia w Radomiu. 

Zespół Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II w Radomiu już po raz trzynasty zaprasza uczniów podstawówek i gimnazjów do udziału Przeglądzie Twórczości Młodzieżowej „Pasterz i Ojciec”.Tym razem wyjątkowo będzie to konkurs nie tylko papieskim, ale osadzony też w Roku św. Brata Alberta i 100-leciu objawień fatimskich.

 

Przejdzie procesja z  obrazem: Jezu, ufam Tobie!

W ośmiu sanktuariach maryjnych diecezji radomskiej odbył się dzisiaj Dzień Bierzmowanych. Z młodymi w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy spotkał się biskup Piotr Turzyński. Pogłębiało tam swoją wiarę i przygotowywało się do sakramentu bierzmowania prawie 800 osób.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Moviestar

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4