Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: 27 kwietnia - św. Zyta, dziewica
Pochmurno

4°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 88%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 27 Kwi 2017

    Rain And Snow 7°C 2°C

  • 28 Kwi 2017

    Opady 7°C 3°C

Diecezja Radomska

Autorzy spektaklu reprezentują taki pogląd, że wolność to znaczy dowolność, że artysta może w dowolny sposób wypowiadać swoje poglądy bez względu na to, czy rani widza, poniża naród, poniża świętość czy świętego - powiedział biskup radomski Henryk Tomasik o bluźnierczym spektaklu "Klątwa", wystawionym w Teatrze Powszechnym w Warszawie. 

Rusza Sychar

25 luty 2017

W niedzielę o godz. 15.00 zainauguruje swoją działalność w Radomiu Wspólnota Sychar. Do parafii św. Brata Alberta na radomskim Prędocinku przyjadą przedstawiciele tej wspólnoty z całej Polski wraz z duszpasterzem.

Koziołek Matołek wrócił w swoje rodzinne strony. W południe w salce parafialnej na Koziej Górze rozpoczęło się interaktywne przedstawienie z koziołkiem, stworzonym przez Kornela Makuszyńskiego, w roli głównej. Nie zabrakło też ciekawych konkursów dla całej rodziny.

Alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu na ćwierćfinale zakończyli udział w IX Mistrzostwach Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w halowej piłce nożnej w Warszawie. Zwyciężyli klerycy z Kielc.

Dziś rozpoczyna się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zachęta do modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach, ale także wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa.

 

Radomscy Rycerze Kolumba pomogą znaleźć pracę i pracowników. Rada 15216 przy parafii Matki Bożej Bolesnej otwiera Rycerskie Pośrednictwo Pracy.

36 osób z Radomia, Pionek, Solca nad Wisłą spędziło ferie w Czarnej Górze. Wypoczynek zorganizowała Akcja Katolicka. 

Koszt jednego pączka to równowartość wyżywienia jednego afrykańskiego dziecka przez 2 dni.

Uroczystości pogrzebowe dwóch sióstr służek, które tragicznie zginęły w wypadku samochodowym, odbędą się w poniedziałek, 27 lutego w płockiej katedrze. Liturgii o godzinie 15.00 będzie przewodniczył bp Piotr Libera, ordynariusz płocki.

Wyjazd w góry, zabawy w świetlicy, wycieczki na basen czy do teatru. Tak wyglądają ferie w radomskim Oratorium, prowadzonym przez siostry michalitki.

Alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu powalczą o medale w halówce. W sobotę w Warszawie odbędą się IX Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w halowej piłce nożnej.

To kolejny skandalizujący projekt, którego celem jest obraza uczuć religijnych.

Brazylia jest krajem katolickim, który potrzebuje misjonarzy - powiedział biskup Piotr Turzyński, który zakończył swoją wizytę w tym kraju. Odwiedził m.in. księży z diecezji radomskiej ks. Szymona Sieczkę i ks. Piotra Stępnia, którzy od wielu lat pełnią posługą duszpasterską w Ameryce Południowej.

Poczuj radość Ewangelii.

Klub Inteligencji Katolickiej w Radomiu zaprasza.

300 tysięcy złotych otrzymali cystersi z Wąchocka na remont dachu zabudowań klasztornych. Opactwo odwiedzili m.in. biskup radomski Henryk Tomasik, wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i wojewódzki konserwator zabytków z Kielc Anna Żak-Stobiecka. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4