Na antenie: ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: 1 marca - św. Feliks III, papież
Pogodnie

3°C

Radom

Pogodnie

Wilgotność: 78%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 01 Mar 2017

    Opady 8°C 2°C

  • 02 Mar 2017

    Rain 10°C 1°C

Diecezja Radomska

Do połowy 2018 roku gruntownie zmodernizowany zostanie magazyn żywności Caritas Diecezji Radomskiej przy ul. Kościelnej. Mówił o tym dziś w "Bilansie Dnia" dyrektor radomskiej Caritas ks. Robert Kowalski.

Szansa w kryzysie

14 grudzień 2016

Jak przezwyciężyć kryzys w małżeństwie? Jak go dobrze wykorzystać? Odpowiedzi na te pytania padną w sobotę na radomskim Prędocinku.

Archanioł na sztandarze

14 grudzień 2016

Rycerze Kolumba z Pionek mają nowy sztandar. Został uroczyście poświęcony w poniedziałek podczas Mszy Św. w kościele św. Barbary. Eucharystii przewodniczył ks. bp Piotr Turzyński.

Doroczne nagrody "Złote Kule" wręczono 13 grudnia w magazynie żywności przy ulicy Kościelnej w Radomiu. Wyróżnienia przyznawane przez Caritas Diecezji Radomskiej trafiły do osób w trzech kategoriach: darczyńca, współpraca i świadectwo roku 2016. Nagrody wręczył biskup Henryk Tomasik.

Mija 35 lat od wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Działania Wojciecha Jaruzelskiego doprowadziły nie tylko do przelania krwi ale też zmierzały do zastraszania i poniżania za poglądy polityczne. Mimo to, wygrywała solidarność. Solidarność międzyludzka.

Kto komu i dlaczego w stanie wojennym pomagał?

Kobieta biznesu Anna Słopiecka będzie dziś gościem spotkania dla kobiet "Całkiem Inna - kobieta w blasku Stwórcy". 

Dzieje radomskiej parafii św. Kazimierza są związane z wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce. Pierwsza pierwsza Msza św. i pobłogosławienie kaplicy ku czci św. Kazimierza przez bp. Edwarda Materskiego odbyło się dokładnie 13 grudnia 1981 roku. Parafia obchodzi w tym roku 35-lecie powstania. Budowa kościoła, będącego świątynią patronalną miasta Radomia i diecezji radomskiej, rozpoczęła się w 1986 roku i jest zaliczany do najładniejszych w diecezji. 

Pierwsza taka Msza Św.

13 grudzień 2016

W niedzielę w parafii Zwiastowania NMP w Jasionnie na ziemi białobrzeskiej ruszyła nowa inicjatywa w diecezji radomskiej - Msza Św. dla osób samotnych, poszukujących dobrego męża, dobrej żony, dla rozwiedzionych, opuszczonych i dla tych, którzy boją się starości.

Bp radomski Henryk Tomasik zachęcił do modlitwy za Polskę, abyśmy nigdy nie występowali przeciwko sobie. 13 grudnia minie 35 lat od wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Według szacunków IPN, w regionie radomskim internowano ok. 130 osób.

Znany w całej Polsce, rozchwytywany mówca, autor ponad 60 książek, pedagog i psycholog ks. Marek Dziewiecki poprowadzi radiowe rekolekcje adwentowe w Radiu Plus Radom. 

Rekolekcji czas

10 grudzień 2016

W większości parafii w diecezji radomskiej trwają lub jutro rozpoczną się rekolekcje adwentowe. Radio Plus Radom będzie transmitować rekolekcje z radomskiej katedry.

Adwent potrwa jeszcze dwa tygodnie. Biskup radomski Henryk Tomasik zachęca, aby dobrze wykorzystać ten czas, pamiętając kto jest głównym bohaterem Adwentu.

Papież Franciszek apelował do młodych podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, aby zamienili kanapę na wygodne buty. Młodzież z radomskiego Idalina posłuchała i zeszła z kanapy. Dziś powstało Parafialne Forum Młodzieży.

Trwa Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas. W diecezji radomskiej żywnością można podzielić się w sklepach w Radomiu, Pionkach, Starachowicach, Szydłowcu, Skarżysku - Kamiennej czy Żarnowie. 

Artykuły spożywcze, ubrania i przybory szkolne - konwój z darami dla polskich rodzin na Ukrainie wyruszył dziś z Radomia. Świąteczną pomoc dla parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rudkach koło Lwowa zorganizowała Caritas Diecezji Radomskiej.

Na Idalinie po ŚDM

09 grudzień 2016

Choć od Światowych Dni Młodzieży minęły już ponad cztery miesiące, to ciągle żywe są wspomnienia i radość z udziału w tym wydarzeniu. Aby właśnie nie zatracić owoców ŚDM parafia św. Stefana na radomskim Idalinie organizuje dziś o godz. 19.30 spotkanie młodych, także duchem.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Nothing's Gonna Change My Love For You

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
Asseco Resovia Rzeszów 24 55
PGE Skra Bełchatów 24 53
Jastrzębski Węgiel 24 53
Indykpol AZS Olsztyn 24 52
Cuprum Lubin 24 45
LOTOS Trefl Gdańsk 25 40
Cerrad Czarni Radom 24 37
GKS Katowice 25 34
MKS Będzin 24 30
ONICO AZS Politechnika W-wa 24 29
Effector Kielce 24 23
Łuczniczka Bydgoszcz 24 19
BBTS Bielsko-Biała 24 19
Espadon Szczecin 24 15
AZS Częstochowa 24 13

POLECAMY

230x190 4