Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Przejrzyście

13°C

Radom

Przejrzyście

Wilgotność: 91%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 21 Sie 2017

    Opady 17°C 10°C

  • 22 Sie 2017

    Bardzo pochmurno 18°C 11°C

Diecezja Radomska

Powiat Opoczyński zawierzył się Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski, Matki Bożej Jasnogórskiej. W uroczystości na Jasnej Górze wzięło udział ponad pół tysiąca opocznian.

Dla życia i rodziny

05 czerwiec 2017

Ulicami Opoczna przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Wzięło w nim udział blisko tysiąc osób.  

Jak wolontariat wpływa na dorosłe życie wolontariuszy? Jak sprawić, by wolontariat w szkole był skuteczny i dawał radość tak wolontariuszom jak i ich podopiecznym? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi poznali katecheci, którzy wzięli udział w sympozjum "Wychowanie w katechezie poprzez wolontariat szkolny".

Blisko tysiąc osób wzięło udział w VI. Radomskim Marszu dla Życia i Rodziny. - Jesteśmy tu, bo życie i rodzina są dla nas wartościami najwyższymi. - mówili uczestnicy.

- Często nie doświadczamy obecności Pana Boga, bo w tej naszej świątyni jest tyle grzechu, który Bożą chwałę wypędził z naszego serca. I przychodzi ten moment, kiedy do naszego serca przez sakramenty przychodzi Duch Święty, aby z gruzów naszego życia w naszym sercu wznieść na nowo piękny przybytek Bożej chwały. - powiedział do wiernych ks. Daniel Reguła - moderator Wspólnoty Przymierza Rodzin Mamre podczas wigilii Zesłania Ducha Świętego.

4 czerwca minie 26 lat od wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Radomiu. W piątek, 2 czerwca odbyły się uroczyste obchody rocznicy.

Pamiętamy!

03 czerwiec 2017

4 czerwca mija dokładnie 26 lat od wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Radomiu.

Marsz w Opocznie

02 czerwiec 2017

W niedzielę Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami Opoczna.  

Wdzięczność jest znakiem kultury człowieka i zobowiązaniem – przypominał biskup radomski Henryk Tomasik przed Świętem Dziękczynienia. W tym roku w niedzielę 4 czerwca na Polach Wilanowskich przed Świątynią Opatrzności Bożej, uczestnicy święta dziękować będą za życie i posługę św. Brata Alberta oraz wszystkie dzieła charytatywne i tworzących je ludzi.

Około pół tysiąca opocznian pojedzie w sobotę do Częstochowy, by tam zawierzyć Powiat Opoczyński Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski, Matki Bożej Jasnogórskiej.

W sobotę, 10 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się X Integracyjny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Muzyką do Nieba.

W sobotę w Radomiu rusza V Tydzień Ewangelizacyjny. To dziewięć dni modlitwy i głoszenia Chrystusa w kościołach, na placach i ulicach.

Przez najbliższe dwa tygodnie w kościele Królowej Apostołów w Radomiu, będzie trwać nieustanna modlitwa w intencji pokoju. Adoracja odbywa się przy niezwykłym ołtarzu "Światło Pojednania i Pokoju", który poświęcił papież Franciszek w czasie ubiegłorocznego Światowego Dnia Młodzieży. Docelowo ołtarz trafi do sanktuarium Matki Słowa w Kibeho w Rwandzie.

Poradnię Rehabilitacji dla Dzieci im. Władysława Basiaka otworzyli w Radomiu, księża ze Zgromadzenia Synów Niepokalanego Poczęcia. Dzieło powstało po 15 latach ich obecności w Polsce, które sprowadził biskup Jan Chrapek. Poświęcił je dzisiaj ks. Edward Poniewierski, kanclerz kurii diecezji radomskiej.

Już w tę niedzielę przez Radom przejdzie VI Marsz dla Życia i Rodziny. 

Jubileuszowe dziękczynienie już 4 czerwca.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Land Of Confusion

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4