Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: 27 kwietnia - św. Zyta, dziewica
Pochmurno

4°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 88%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 27 Kwi 2017

    Rain And Snow 7°C 2°C

  • 28 Kwi 2017

    Opady 7°C 3°C

Diecezja Radomska

Będą prosić o mądrość na czas egzaminów i dobre wyniki - grupa ok. 120 maturzystów z VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu wyjechała o świcie do Częstochowy.

Już po raz trzeci w Dąbrówce Warszawskiej w parafii Wierzbica odbędzie się Dekanalna Droga Krzyżowa. - To wielkie przeżycie, szczególnie w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego. - podkreśla ks. Jan Chodelski - proboszcz parafii św. Stanisława w Wierzbicy.

Kuria biskupia w Radomiu zaproponowała Kościołowi greckokatolickiemu w Polsce dwa ośrodki duszpasterskie, gdzie mogliby się modlić emigranci i uchodźcy z Ukrainy. Są to: parafia św. Kazimierza w Radomiu i kościół św. Józefa w Kozienicach.

Do radomskich Łagiewnik

18 kwiecień 2017

Na obchody Święta Miłosierdzia Bożego.

Caritas Diecezji Radomskiej apeluje o odbieranie paczek z produktami spożywczymi w ramach Programu Operacyjnego „Pomoc Żywnościowa”.

Wielkanocne uwielbienie

17 kwiecień 2017

Już po raz piąty Ruch Światło-Życie Diecezji Radomskiej zaprosił na wielkanocne uwielbienie.

Mija czas, zmienia się asortyment w sklepach, a przede wszystkim styl życia. Są jednak sprawy, które mimo upływu lat pozostają niezmienne.

- Można być uczniem, a jednocześnie misjonarzem, aby przez swoją wiarę zachęcić drugiego człowieka, by powiedział: "Amen. Wierzę." I aby to wybrzmiało jako radosne Alleluja! - powiedział do wiernych Biskup Radomski Henryk Tomasik podczas Mszy świętej w Niedzielę Wielkanocną.

Niechaj zabrzmi Alleluja!

15 kwiecień 2017

- Nasza historia jest również historią Bożą! Pan Bóg nas nie zostawia! - powiedział bp Piotr Turzyński podczas Wigilii Paschalnej sprawowanej w radomskiej katedrze.

W Wielką Sobotę wierni trwają na modlitwie przy Grobach Pańskich. Z nadzieją oczekują triumfu życia nad śmiercią, które ma nadejść już niebawem.

Wielka Sobota to czas ciszy i oczekiwania na Zmartwychwstania. Tego dnia odbywa się także poświęcenie pokarmów, które spożyjemy podczas wielkanocnego śniadania.

Bp Adam Odzimek przewodniczył wielkopiątkowej Liturgii Męki Pańskiej. Była ona celebrowana w kościele katedralnym Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu. W centrum nabożeństwa była adoracja Krzyża.

Plastycy o męce i śmierci Jezusa.

Wiara a nie tradycja drogą do zbawienia - to świąteczne przesłanie biskupa Henryka Tomasika z okazji tegorocznej Wielkanocy.

Biskupi radomscy: Henryk Tomasik, Adam Odzimek i Piotr Turzyński przekazali za naszym pośrednictwem życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.

"Życie Twoich wiernych, o Panie, zmienia się, ale się nie kończy, i gdy rozpadnie się dom doczesnej pielgrzymki, znajdą przygotowane w niebie wieczne mieszkanie" - te słowa słyszymy podczas liturgii pogrzebowej. Czym jest zatem śmierć? To przejście, to muśnięcie rzeczywistości - mówił w Radiu Plus Radom duszpasterz Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu ks. Marek Kujawski.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4