Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 24 czerwca - Narodzenie św. Jana Chrzciciela
Pochmurno

21°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 62%

Wiatr: 35.40 km/h

  • 24 Cze 2017

    Bardzo pochmurno 22°C 16°C

  • 25 Cze 2017

    Bardzo pochmurno 27°C 16°C

Diecezja Radomska

Dzisiaj o godz. 20.45 zmarł ks. infułat Józef Wójcik - kapłan diecezji radomskiej, zasłużony dla Kościoła w Polsce. Miał 80 lat. Przez ostatnie kilka tygodni bardzo ciężko chorował. Przebywał w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach. Dzień przed śmiercią odwiedził go w szpitalu biskup Henryk Tomasik. Ks. Wójcik jako duszpasterz zasłynął z tego, że w 1972 r. wykradł kopię cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej z Jasnej Góry, wcześniej „zaaresztowanego" przez władze komunistyczne.

Nie media, lecz Chrystus jest jedynym naszym przewodnikiem w drodze do wieczności - powiedział biskup Henryk Tomasik, który 16 lutego celebrował Mszę świętą w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu. 16 lutego odbyło się liturgiczne wprowadzenie nowego proboszcza parafii katedralnej, którym został 55-letni ks. Krzysztof Ćwiek.

Siostry służki z Mariówki zakończyły kolejny etap prac remontowych placówek leczniczo-opiekuńczych, które służą przede wszystkim ludziom cierpiącym i potrzebującym. W skład Dzieła Pomocy Chorym "Promień" wchodzą: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Ośrodek Edukacyjno-Profilaktyczny i Rodzinny Dom Dziecka. Nowe obiekty, w tym również kaplicę przy NZOZ poświęcił biskup Henryk Tomasik.

Fundacja Fundowiczów nie ma nic wspólnego z "przetargami informatycznymi" ZUS ani działalność jej organów statutowych nie mogła mieć żadnego wpływu na jakiekolwiek czynności w tym zakresie. Takie zapewnienie wyraził w oświadczeniu ks. prof. Sławomir Fundowicz, prezes fundacji.

Diecezja zamojsko-lubaczowska zwyciężyła w X Mistrzostwach Polski księży w halowej piłce nożnej, jakie rozegrane zostały w Opocznie. Drugie miejsce zajęła reprezentacja księży z diecezji lubelskiej, trzecie ubiegłoroczni mistrzowie - diecezja kielecka.

Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego "Galilea'' organizuje kurs Nowe Życie, który odbędzie się w dniach 28 lutego - 2 marca w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Radomiu.

Pomódl się za księży asystentów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży!

W podradomskim Jedlińsku odbyły się uroczystości pogrzebowe Marianny Gołębiowskiej, ostatniej żyjącej siostry Sługi Bożego biskupa Piotra Gołębiowskiego. Miała 99 lat. Pogrzeb odbył w kościele św. Piotra i Andrzeja.

Biskup Henryk Tomasik docenia sukcesy Kamila Stocha i Justyny Kowalczyk, złotych medalistów w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.

Na trzy grupy podzielone zostały drużyny, jakie biorą udział w X Mistrzostwach Polski Księży w halowej piłce nożnej. Losowanie przeprowadzone zostało w opoczyńskim domu kultury.

Kolejny kurs pastoralno-liturgiczny dla fotografów i operatorów kamer wideo organizuje Wydział ds. Środków Społecznego Przekazu Kurii Diecezji Radomskiej.

Dzisiaj w Jedlińsku w wieku 99 lat zmarła Marianna Gołębiowska, pogrzeb w sobotę.

Watykański minister zdrowia zaprezentuje we wtorek swoją książkę.

W piątek rozpoczną się w Opocznie X Mistrzostwa Polski księży w halowej piłce nożnej. W turnieju weźmie udział 15 drużyn, wśród nich gospodarze, czyli diecezja radomska.

Civitas Christiana rozpoczyna kolejny rok formacji.

Krew to życie

12 luty 2014

Ponad 30 litrów krwi zebrano podczas inauguracji trzeciej edycji kampanii Podaruj Kroplę Miłości.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Moviestar

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4