Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: 27 kwietnia - św. Zyta, dziewica
Pochmurno

4°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 88%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 27 Kwi 2017

    Rain And Snow 7°C 2°C

  • 28 Kwi 2017

    Opady 7°C 3°C

Diecezja Radomska

Każde hospicjum pokazuje, że nasza kultura może być szlachetna - mówił abp Henryk Hoser, który wieczorem, 22 listopada przewodniczył Mszy świętej w kościele księży pallotynów św. Józefa na radomskim Młodzianowie.

Mówił o tym biskup Henryk Tomasik, który przewodniczył Mszy świętej w kościele garnizonowym św. Stanisława w Radomiu.

To jeszcze nie koniec!

22 listopad 2013

Niech owocem Roku Wiary będzie poszanowanie dnia świętego oraz troska o to, aby lepiej uczestniczyć we Mszy Świętej - napisał do wiernych biskup Henryk Tomasik z okazji zakończenia Roku Wiary.

Antykoncepcja interesuje najbardziej tych, których najmniej interesuje miłość, odpowiedzialność, znajomość zasad płodności pary ludzkiej i odpowiedzialne rodzicielstwo - powiedział ks. Marek Dziewiecki, psycholog i duszpasterz młodzieży. Skomentował on w ten sposób wyniki badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego z których wynika, że praktykujący katolicy coraz mniej akceptują antykoncepcję.

Rodzinny dekret

21 listopad 2013

Biskup Henryk Tomasik zatwierdził statut Ruchu Rodzin Nazaretańskich w diecezji radomskiej.

To już 10 lat!

21 listopad 2013

W intencji wolontariuszy hospicyjnych będzie się modlił abp Henryk Hoser, biskup warszawsko-praski, który 22 listopada będzie uczestniczył w uroczystości 10-lecia Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu - największej tego typu placówki w regionie. Hospicjum jest prawdopodobnie jedyną placówką na Mazowszu, która działa 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

Trzeba się bronić przed lewacką ideologią, gdyż podważa zasady ludzkiego i chrześcijańskiego porządku społecznego, uderzając w rodzinę - mówił ks. prof. Ignacy Bokwa z UKSW, który uczestniczył 20 listopada w konferencji naukowej "Wiara wobec współczesności" w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Prelegent mówił m.in. o ideologii gender, czy zaleceniach WHO, by edukację seksualną dzieci zaczynać już od 4. roku życia.

Abp Zygmunt Zimowski zaprezentował wczoraj na konferencji prasowej program Międzynarodowej Konferencji organizowanej przez Papieską Radę ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych, która odbędzie się w dniach 21-23 listopada i podejmie temat: "Kościół w służbie osób chorych w podeszłym wieku: opieka nad cierpiącymi na choroby neurodegeneracyjne".

Przed kanonizacją bł. Jana Pawła II należy odbudować jedność w narodzie polskim - mówi abp Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Chorych.

Biskup o konsultacjach

18 listopad 2013

O poszanowanie niedzieli apeluje biskup Henryk Tomasik. Na początku grudnia ruszą w Radomiu konsultacje społeczne w sprawie ograniczenia handlu w mieście. Są parafie, które zaangażują się w zbieranie podpisów w tej sprawie.

Ksiądz Piotr Supierz otrzymał honorowy tytuł Kapelana Jego Świątobliwości.

W niedzielę w Zwoleniu uhonorowani zostali kapłani - uczestnicy powstania styczniowego. Organizowali oni wsparcie dla leśnych oddziałów, jako kapelani towarzyszyli walczącym partyzantom. 

W niedzielę odbyła się pielgrzymka chóru oraz uczniów i uczennic Ogniska Muzycznego w Siennie do Radomia. Muzycy byli wraz ze swoim księdzem proboszczem, Ryszardem Batorskim.

Ponad 30 studentów rozpoczęło dziś uroczyście naukę na Uniwersytecie Biblijnym dla Dzieci.

Sanktuarium maryjne w Skarżysku - Kamiennej przeżywało dziś odpust Matki Bożej Miłosierdzia. Uroczystej Eucharystii przewodniczył wielki przyjaciel sanktuarium, ks. kard. Henryk Gulbinowicz. 

Z udziałem Księdza Biskupa Henryka Tomasika w Watykanie odbyło się wczoraj pierwsze robocze spotkanie dotyczące przygotowań do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4