Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Przejrzyście

13°C

Radom

Przejrzyście

Wilgotność: 91%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 21 Sie 2017

    Opady 17°C 10°C

  • 22 Sie 2017

    Bardzo pochmurno 18°C 11°C

Diecezja Radomska

Od lipca działa już "Przystanek Historia" w Domu Pamięci ks. Romana Kotlarza w Trablicach koło Radomia. To budynek dawnej plebanii, gdzie mieszkał kapelan radomskich robotników, protestujących w czerwcu w ’76 roku. "Przystanek Historia" to jedna z inicjatyw Instytutu Pamięci Narodowej, której celem jest popularyzacja wiedzy o historii najnowszej oraz edukacja historyczna. 

Świadectwa potwierdzające niezwykłe łaski od Matki Bożej w Skrzyńsku otrzymują duszpasterze, którzy opiekują się miejscowym sanktuarium maryjnym. Dotyczy to szczególnie rodzin, które od dłuższego czasu bezskutecznie starały się o dziecko. Od dwunastego wieku znajduje się tam słynący z cudów i licznych łask obraz Matki Bożej. 

Rodzina, licznie zgromadzone duchowieństwo i  wierni  pożegnali dziś śp. Juliana Turzyńskiego. Tata ks. bpa Piotra Turzyńskiego zmarł w miniony wtorek w wieku 81 lat. 

O pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu apeluje ks. Bernard Kasprzycki, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w diecezji radomskiej. Z okazji  trwającego 18. Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa parafie w diecezji przyłączyły się do akcji "1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr". 

W niedzielę 6 sierpnia w parafii św. Aleksego w Przedborzu odbędzie się VI Festyn Ewangelizacyjny.

Jak odwiedzić odległe zakątki świata i zaprzyjaźnić się ze świętymi? Najlepiej w Katolickim Liceum im. św. Filipa Neri w Radomiu. Trwa "Lato ze świętymi".

56-letni ks. Dariusz Stańczyk planuje wyprawę rowerową z Syberii przez Mongolię do Chin. Dokona tego na rowerze, który otrzymał w 1997 roku w darze od św. Jana Pawła II. 

A może na rolkach?

25 lipiec 2017

17 sierpnia wyruszy II Pielgrzymka na rolkach z Radomia do Częstochowy. Pątnicy pojadą szlakiem sanktuariów maryjnych.

Uroczystości pogrzebowe w najbliższy czwartek o godz. 11.00.

Już po raz piąty odbędą się Regaty Żeglarskie Diecezji Radomskiej w Klasie Omega im. ks. dr. Zdzisława Domagały. W tym roku zawody po raz pierwszy rozegrane zostaną na zalewie w Jedlni-Letnisku.

Nowe dachy dla Fary

24 lipiec 2017

Nawy północna i południowa otrzymają nowe pokrycia dachowe.

Pan Zygmunt Wolszczak od 54 lat jest organistą, najpierw we Wrzeszczowie, a następnie od pół wieku w Jastrzębiu. Jego piękną, ale i pokorną służbę dla Kościoła docenił papież Franciszek. Dziś jastrzębski organista został odznaczony papieskim orderem Pro Ecclesia et Pontifice (Za Kościół i Papieża). To jedno z najwyższych odznaczeń papieskich dla osób świeckich.

Rozpoczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. To czas szczególnego przypomnienia o obowiązku bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. 

Trwają przygotowania do obchodów 10. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie-Godowie. Mszy świętej 16 września będzie przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Swój udział zapowiedział polski aktor filmowy i teatralny Franciszek Pieczka wraz z rodziną.

Ponad 3 mln 200 tysięcy złotych przeznaczono na rewitalizację obiektów sakralnych w diecezji radomskiej. Prace zostaną przeprowadzone w Radomiu: w kościele Najświętszego Serca Jezusowego, w dawnym klasztorze sióstr benedyktynek i na terenie zabytkowego cmentarza przy ulicy Limanowskiego. Z kolei w Chotczy Dolnej zostanie odrestaurowana średniowieczna kaplica Trójcy Świętej i Aniołów Stróżów.

Spontanicznie zorganizowali rowerową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie, nie zapominają o tym, że w każdym człowieku jest odrobina dziecka, a jednocześnie dbają o formację - mowa o członkach Duszpasterstwa Akademickiego, którzy mimo wakacji nie zwalniają tempa.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Land Of Confusion

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4