Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: 27 kwietnia - św. Zyta, dziewica
Pochmurno

4°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 88%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 27 Kwi 2017

    Rain And Snow 7°C 2°C

  • 28 Kwi 2017

    Opady 7°C 3°C

Diecezja Radomska

W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego

- Eucharystia jest pokarmem, ale także sakramentem jedności, który buduje Kościół - mówił podczas Liturgii Wieczerzy Pańskiej bp radomski Henryk Tomasik. W Katedrze Opieki NMP rozpoczęły się obchody Triduum Paschalnego.

W najbliższą środę 19 kwietnia odbędzie się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. 

 

 

- W każdym z nas są pokłady miłości, które musimy odkryć. Z tej miłości przychodzicie tutaj, bo są ludzie, którzy chcą podzielić się z wami tym co mają, każdą kromką chleba. Chcą wam dać namiastkę tej prawdziwej, szczerej miłości. - zwrócił się do zgromadzonych ks. Damian Drabikowski - wicedyrektor Caritas Diecezji Radomskiej. W jadłodajni przy ul. Kościelnej odbyło się dziś tradycyjne spotkanie wielkanocne osób bezdomnych i bezrobotnych.

To już oazowa tradycja. W najbliższy poniedziałek w parafii św. Brata Alberta na radomskim Prędocinku odbędzie się Wielkanocne Uwielbienie.

 

 

 

O dar wierności powołania dla każdego z nas - modlił się bp Henryk Tomasik, podczas Mszy Krzyżma Świętego w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu. W czasie liturgii pobłogosławione zostały oleje chorych, katechumenów i krzyżma, zaś zgromadzeni w świątyni biskupi: Adam Odzimek i Piotr Turzyński oraz księża - prawie 300 - odnowili swoje przyrzeczenia kapłańskie.

Wpatrzeni w krzyż

14 kwiecień 2017

Wielki Piątek to szczególny dzień dla wspólnoty Centrum Ochotnikow Cierpienia. Działa ona m.in. w Radomiu przy parafii św. Brata Alberta na Prędocinku.

 

 

W Wielki Piątek katolicy zobowiązani są do postu. Post ma wymiar jakościowy i ilościowy. Tak jak w Środę Popielcową nie jemy pokarmów mięsnych. Liczba posiłków nie powinna zaś przekraczać trzech (jeden do syta i dwa mniejsze). Zalecana jest też rezygnacja z mięsa w jadłospisie w Wielką Sobotę.

 

W Wielki Czwartek dziękujemy za Sakrament Kapłaństwa.

W Garbatce - Letnisku po raz czwarty odbyły się Warsztaty Muzyki Liturgicznej. Prowadził je znany kompozytor pieśni religijnych Piotr Pałka.

 

 

Wielkanoc na wsi polskiej

12 kwiecień 2017

Przed nami Święta Wielkanocne. U ich progu warto przypomnieć charakterystyczne dla regionu radomskiego zwyczaje, które albo już zanikły, albo co najmniej mocno się zmieniły.

Faustynka ma opiekuna!

12 kwiecień 2017

Dziewczynka, która 14 marca została znaleziona w oknie życia w Radomiu ma opiekuna prawnego - poinformował Radomski Gość Niedzielny. Obecnie Faustynka przebywa w rodzinie zastępczej.

Drzewiczanie poprzez pieść i poezję patriotyczną pokazali miłość do ojczyzny. Za nami rejonowy etap Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę” w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy.

Biskupi radomscy będą celebrować liturgie Triduum Paschalnego w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny. Wcześniej, bo w najbliższy czwartek zostanie odprawiona kościele Msza Krzyżma, natomiast wieczorem tego dnia biskup Henryk Tomasik dokona obrzędu obmycia nóg 12 mężczyznom.

Nie wolno celebrować żadnej Mszy świętej żałobnej w Wielki Czwartek - przypomina liturgista ks. Tomasz Herc. Każdego roku pojawiają się pytania i wątpliwości dotyczące sprawowania obrzędów pogrzebowych w czasie Triduum Paschalnego i Oktawie Wielkanocy.

Zakodowani zweryfikowani

11 kwiecień 2017

Kolejnych kilkudziesięciu oazowiczów może być animatorami. W miniony weekend w Pionkach odbyła się tzw. weryfikacja.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4