Na antenie: ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: 1 marca - św. Feliks III, papież
Pogodnie

3°C

Radom

Pogodnie

Wilgotność: 78%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 01 Mar 2017

    Opady 8°C 2°C

  • 02 Mar 2017

    Rain 10°C 1°C

Diecezja Radomska

Wspomnienie o ks. prof. Włodzimierzu Sedlaku

55 ministrantów zakończyło dziś w Pionkach Szkołę Lektora. Pobłogosławił im ks. bp Henryk Tomasik.

Jubileuszowa 150. Msza Święta za Radom, będzie celebrowana 26 lutego w kościele garnizonowym św. Stanisława w Radomiu. Początek o godzinie 15.00. Do wspólnej modlitwy organizatorzy zapraszają przedstawicieli wspólnot, stowarzyszeń i ruchów chrześcijańskich oraz wszystkich, którym bliska jest idea wspólnej modlitwy za miasto. 

Księża, którzy odbyli służbę wojskową w Ludowym Wojsku Polskim, są awansowani na pierwszy stopień oficerski. W sumie tego zaszczytu może dostąpić ok. 3 tys. duchownych, którzy jako alumni zostali siłą wcieleni do odbycia zasadniczej służby wojskowej. W PRL powoływanie kleryków do wojska było jedną z form represji wobec Kościoła katolickiego. 

Biskup Henryk Tomasik spotkał się dzisiaj z pacjentami WSS na radomskim Józefowie.

W najbliższą niedzielę o godz. 19 w kościele Zwiastowania NMP w Jasionnie sprawowana będzie kolejna Msza Św. dla samotnych. 

Szpital jest prawdziwym uniwersytetem życia - mówił ks. Krzysztof Dukielski, kapelan radomskiego Centrum Onkologicznego w Radomiu. W przededniu Światowego Dnia Chorego odbyło się spotkanie modlitewne, przypomniano nauczanie św. Jana Pawła II na temat cierpienia. 

Znany charyzmatyk o. John Bashobora przyjedzie do Radomia. 8 marca poprowadzi rekolekcje na hali MOSiR-u przy ul. Narutowicza. Wcześniej, bo 11 lutego w Jedlni odbędą się rekolekcje z o. Josephem Vadakkelem.

Mały procent - wielka pomoc! Trwa kampania przekazywania 1% podatku na organizacje pożytku publicznego. Tegoroczna akcja upływa pod hasłem "Czasami życie zależy od 1%".

To słowa ks. Mirosława Bandosa, kapelana Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, który w tym roku obchodzi 20-lecie posługi duszpasterskiej w lecznicy przy Tochtermana. W ciągu tych dwóch dekad dorobił się pseudonimu "ojciec Mateusz", bowiem codzienne do szpitala przyjeżdża na rowerze. 

Około setki uczestników - uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych - wzięło udział w konkursie "Biblia i ja", organizowanym przez gimnazjum nr 3 w Radomiu. Dziś odbył się finał.

W najbliższą sobotę, 11 lutego w liturgii wspominamy Matką Bożą z Lourdes. Po raz 25. obchodzony będzie w tym dniu Światowy Dzień Chorego. U nas sprawdzisz godziny mszy świętych w kaplicach szpitalnych.

Zakończył się gruntowny remont świetlicy środowiskowej Betania w Wierzbicy. Prace rozpoczęły się w lipcu. Wykonali je oazowicze przy pomocy miejscowych strażaków ochotników.

Prapremiera spektaklu pt: Żywioły- Cztery Strony Świata

Wygrała szopka z kościoła św. Jana Chrzciciela w Radomiu.

"Kobieta na kartach Biblii - O jak piękna jesteś, przyjaciółko moja" to temat tegorocznego konkursu "Biblia i ja". Finał odbędzie się w najbliższy czwartek w gimnazjum nr 3 w Radomiu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Nothing's Gonna Change My Love For You

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
Asseco Resovia Rzeszów 24 55
PGE Skra Bełchatów 24 53
Jastrzębski Węgiel 24 53
Indykpol AZS Olsztyn 24 52
Cuprum Lubin 24 45
LOTOS Trefl Gdańsk 25 40
Cerrad Czarni Radom 24 37
GKS Katowice 25 34
MKS Będzin 24 30
ONICO AZS Politechnika W-wa 24 29
Effector Kielce 24 23
Łuczniczka Bydgoszcz 24 19
BBTS Bielsko-Biała 24 19
Espadon Szczecin 24 15
AZS Częstochowa 24 13

POLECAMY

230x190 4