Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: 27 kwietnia - św. Zyta, dziewica
Pochmurno

4°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 88%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 27 Kwi 2017

    Rain And Snow 7°C 2°C

  • 28 Kwi 2017

    Opady 7°C 3°C

Diecezja Radomska

7 lat temu 96 osób zginęło w katastrofie polskiego samolotu rządowego w Smoleńsku. W Radomiu odbyły się obchody upamiętniające to wydarzenie.

Korona dla Pani z Fatimy

10 kwiecień 2017

Odbyła się koronacja figury Matki Bożej z Fatimy

Ponad 3 tys. ludzi wzięło udział w Drodze Krzyżowej ulicami Radomia.

Wielki jest ten tydzień

09 kwiecień 2017

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień Męki, Śmierci oraz Zmartwychwstania Chrystusa.

 

 

Ok. 700 osób wyruszyło dziś wieczorem na Ekstremalną Drogę Krzyżową z Radomia do Skrzyńska.

Po raz ósmy podczas Wielkiego Tygodnia w kościołach odbędzie się Noc Konfesjonałów, czyli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty dla tych osób, którym trudno było skorzystać ze spowiedzi w Wielkim Poście. Do inicjatywy co roku przyłącza się coraz więcej kościołów i ośrodków duszpasterskich. W Radomiu będzie to kościół św. Wacława na Starym Mieście i Duszpasterstwo Akademickie przy Górniczej 3.

Żonkile już gotowe

07 kwiecień 2017

Żonkile zostały już ścięte, a w niedzielę będą wręczane przed kościołami wiernym, którzy zechcą finansowo wspomóc osoby chore i cierpiące.

Najwcześniej sakrament bierzmowania będzie można przyjąć na zakończenie klasy VIII. Konferencja Episkopatu Polski opublikowała właśnie wskazania do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Dokument określa, jak na terenie całej Polski powinno przebiegać przygotowanie do bierzmowania.

Dziecko nienarodzone ma podmiotowość prawną i zasługuje na ochronę konstytucyjną - przypomniał biskup Henryk Tomasik, odnosząc się do kolejnych działań środowisk pro-life, które chcą zmiany istniejącej ustawy aborcyjnej. Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina zapowiedziała, że w sierpniu złoży w Sejmie projekt obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej "Zatrzymaj aborcję".

Radomianie znów udowodnili, że są hojni - ponad 2,5 tony artykułów spożywczych udało się zebrać podczas XII Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności Caritas.

Drogi Krzyżowe i Misteria Męki Pańskiej wprowadzają nas w Wielki Tydzień.

Koniec o północy

06 kwiecień 2017

Jeszcze tylko dziś do północy można zapisać się na Ekstremalną Drogę Krzyżową z  Radomia. Jutro odbędzie się też skarżyska EDK.

 

 

Niedziela Palmowa będzie aktem solidarności z chorymi na nowotwory. Po Mszach świętych w kościołach w ramach akcji "Pola Nadziei" będą zbierane środki do puszek, a każdy ofiarodawca otrzyma żonkila. Akcja odbędzie się głównie w radomskich parafiach oraz w kilkunastu na terenie diecezji m.in. w Starachowicach, Iłży, Skarżysku-Kamiennej i Potworowie.

Radomscy oazowicze zapraszają do włączenia się w akcję "Wielkopostna jałmużna". Zebrane pieniądze wspomogą rozwój Ruchu Światło - Życie w krajach misyjnych. 

Ks. Robert Gołębiowski został podniesiony przez papieża Franciszka do godności Prałata Honorowego Jego Świątobliwości. To docenienie wieloletniej pracy dla Stolicy Apostolskiej.

 

W weekend w Pionkach spotkało się 60 uczestników Ruchu Światło - Życie wraz z animatorami. Nie "zamknęli się" jednak w ośrodku rekolekcyjnym, ale ewangelizowali na ulicach Pionek.

 

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4