Na antenie: ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: 1 marca - św. Feliks III, papież
Pogodnie

3°C

Radom

Pogodnie

Wilgotność: 78%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 01 Mar 2017

    Opady 8°C 2°C

  • 02 Mar 2017

    Rain 10°C 1°C

Diecezja Radomska

Duszpasterz młodzieży, ale przede wszystkim bardzo młody proboszcz.

W ośrodku rekolekcyjnym w Dąbrówce koło Przedborza odbyły się rekolekcje Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie. Prowadził je wieloletni moderator ruchu ks. Roman Adamczyk, proboszcz parafii NSJ w na radomskich Glinicach. Hasłem spotkania były słowa:  "Ja, weteran oazowy, nowym człowiekiem, w nowych czasach, w blasku nowej kultury, z nową wspólnotą".

W trzech parafialnych świątyniach pod wezwaniem świętego Brata Alberta, znajdujących się w diecezji radomskiej, będzie można uzyskać odpust zupełny. Dekret w tej sprawie udzieliła Stolica Apostolska w odpowiedzi na prośbę biskupa radomskiego Henryka Tomasika. Będzie on obowiązywał jedynie przez rok jubileuszowy Świętego Brata Alberta. 

Msze św. konsultacje medyczne i odwiedziny chorych - to wszystko odbędzie się w ramach Światowego Dnia Chorego.

Co dzisiaj oznacza bycie kobietą? Co kobiety mają wspólnego z Maryją? - odpowiedź między innymi na te pytania poznać będzie można podczas kolejnego spotkania "Całkiem Inna - kobieta w blasku Stwórcy" przeznaczonego właśnie dla pań.

- Odnowienie osobistej więzi z Chrystusem, jako Zbawicielem i Panem. Głosić Dobrą Nowinę o Zbawieniu każdemu człowiekowi, niezależnie od wieku, środowiska i położenia życiowego, ale zwłaszcza wśród tych, którzy są obok Boga, obok Kościoła - to nasza misja, mówi ks. Sławomir Płusa duszpasterz Wspólnoty Modlitwy i Ewangelizacji św. Dobrego Łotra Diecezji Radomskiej.

Ognia, mocy i wrażliwości na wiatr Ducha Świętego życzył biskup Henryk Tomasik osobom konsekrowanym, które przybyły dzisiaj do kościoła św. Trójcy w Radomiu. 2 lutego obchodzimy Dzień Osób Konsekrowanych. W czasie liturgii zbierano ofiary do puszek na potrzeby zakonów klauzurowych. 

Dziś święto Ofiarowania Pańskiego, czyli popularnie Matki Bożej Gromnicznej. Do świątyń zabieramy świece zwane gromnicami, które są święcone podczas Mszy Św.

Nie chodzi o wsparcie materialne na zakup pomocy naukowych, ale o pomoc modlitewną dla zdających w tym roku maturę. Stówka oznacza sto dni modlitwy różańcowej. 

Siostry zakonne są znakiem królestwa Bożego - powiedział biskup Henryk Tomasik w przede dniu Święta Ofiarowania Pańskiego. 2 lutego będziemy obchodzić Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zbierane do puszek tego dnia w parafiach będą przeznaczone na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

Będzie Msza św., poświęcenie gromnic, pokaz tradycyjnych obrzędów oraz widowisko.

Ponad 90 par wzięło udział w XVIII Wielkim Balu Charytatywnym, który odbył się w sobotę w Skarżysku - Kamiennej. Zebrane środki przeznaczone będą na pomoc osobom biednym, samotnym i bezdomnym szukającym opieki w Domu Miłosierdzia.

Na pomoc małżeństwom

30 styczeń 2017

W sobotę w parafii św. Brata Alberta na radomskim Prędocinku odbyło się pierwsze spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw "Sychar".

Kolęda nadziei

28 styczeń 2017

Około stu wychowanków ośrodków wychowawczych i socjoterapeutycznych z diecezji radomskiej śpiewało dziś kolędy i pastorałki w oratorium filipińskim przy ul. Grzybowskiej w Radomiu.

Kryzys parlamentarny i rządowe wsparcie 500 Plus - to tematy, które zdominowały tegoroczne rozmowy podczas wizyty duszpasterskiej w niektórych parafiach diecezji radomskiej. Potwierdzają to sami księża, którzy właśnie zakończyli popularną kolędę w domach swoich parafian. 

Młodzież z ośrodków wychowawczych i socjoterapii z diecezji radomskiej zaśpiewa w sobotę w Radomiu kolędy i pastorałki. Przegląd będzie pierwszym akordem projektu "Campus Misericordiae".

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Nothing's Gonna Change My Love For You

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
Asseco Resovia Rzeszów 24 55
PGE Skra Bełchatów 24 53
Jastrzębski Węgiel 24 53
Indykpol AZS Olsztyn 24 52
Cuprum Lubin 24 45
LOTOS Trefl Gdańsk 25 40
Cerrad Czarni Radom 24 37
GKS Katowice 25 34
MKS Będzin 24 30
ONICO AZS Politechnika W-wa 24 29
Effector Kielce 24 23
Łuczniczka Bydgoszcz 24 19
BBTS Bielsko-Biała 24 19
Espadon Szczecin 24 15
AZS Częstochowa 24 13

POLECAMY

230x190 4