Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: 27 kwietnia - św. Zyta, dziewica
Pochmurno

4°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 88%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 27 Kwi 2017

    Rain And Snow 7°C 2°C

  • 28 Kwi 2017

    Opady 7°C 3°C

Diecezja Radomska

Wielkopostny dzień skupienia dla leśników odbędzie się 8 kwietnia w sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej koło Końskich. Centralnym punktem wydarzenia będzie Msza święta o godzinie 16.00 celebrowana przez biskupa Henryka Tomasika.

Opoczyńscy radni powiatowi na ostatniej sesji przyjęli stanowisko w sprawie zawierzenia Powiatu Opoczyńskiego Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski, Matki Bożej Jasnogórskiej.  

W kategorii „nauki kościelne” nagrodzono książkę "Encyklopedia Aksjologii Pedagogicznej". Jest to praca zbiorowa pod redakcją prof. dr hab. Krystyny Chałas oraz ks. prof. Adama Maja z radomskiej kongregacji księży filipinów. Publikację wydało Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne POLWEN.

Nie żyje ks. Lizińczyk

03 kwiecień 2017

W niedzielę zmarł ks. prał. Tadeusz Lizińczyk, emerytowany proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Jastrzębiu. Pogrzeb odbędzie się w środę w południe w jastrzębskim kościele. Ks. Lizińczyk pochowany zostanie na miejscowym cmentarzu.

 

 

 

Modlitwa w szpitalach

02 kwiecień 2017

W diecezji radomskiej trwa Jerycho Różańcowe. Od 1 do 8 kwietnia potrwa modlitwa w szpitalach.

Uroczystość wprowadzenia relikwii błogosławionych pastuszków z Fatimy odbyła się 1 kwietnia w parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu.

Ponad 60 osób uczestniczy w Kursie dla fotoreporterów.

W Opocznie zakończył się etap regionalny 14. edycji Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”.

Bp Henryk Tomasik pozytywnie ocenia obywatelski projekt nowelizacji kodeksu pracy dotyczący zakazu pracy w niedzielę. Przygotowany przez Solidarność projekt ustawy ograniczającej handel w niedzielę trafił już do Sejmu.

Radomska oaza zaprasza młodzież na otwarte rekolekcje w Pionkach. Rozpoczną się w piątek o godz. 18 w ośrodku rekolekcyjnym w Pionkach. 

 

Aborcja, in vitro czy teoria gender – te i wiele innych kontrowersyjnych tematów poruszonych dziś zostanie podczas spotkania autorskiego Zbigniewa Kaliszuka i jego żony Magdaleny Korzekwa – Kaliszuk.

We wtorek w Klwowie odbył się regionalny etap XIV Edycji Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”.

 

We wtorek 28 marca zmarł emerytowany proboszcz parafii Bardzice ks. prał. Eugeniusz Maj. Miał 86 lat. Pogrzeb odbędzie się w piątek.

 

 

"Inicjatywa Nasze Jerycho, zaprasza osoby pokrzywdzone przez banki, a zwłaszcza tzw. ”frankowiczów” na I Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę.

Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Każdy, kto zgadza się z tym zdaniem może złożyć podpis pod inicjatywą obywatelską w tej sprawie. Potrzebny jest milion podpisów.

 

Wykład prof. Jana Miodka, okazja do wielkopostnych rozważań, a także Msza św. celebrowana przez biskupa Piotra Turzyńskiego. Nauczyciele wzięli udział w wielkopostnym dniu skupienia dla nauczycieli i wychowawców.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4