Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 24 czerwca - Narodzenie św. Jana Chrzciciela
Pochmurno

21°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 62%

Wiatr: 35.40 km/h

  • 24 Cze 2017

    Bardzo pochmurno 22°C 16°C

  • 25 Cze 2017

    Bardzo pochmurno 27°C 16°C

Diecezja Radomska

Armia Dzieci z Lublina będzie gwiazdą VI Radomskiego Marszu dla Życia i Rodziny. Odbędzie się on w niedzielę 4 czerwca. 

Od 31 maja w kościele Królowej Apostołów księży Pallotynów na Młodzianowie, trwać będzie modlitwa o pokój na świecie przy ołtarzu adoracyjnym „Światło Pojednania i Pokoju”. Ołtarz przeznaczony jest do sanktuarium w Kibeho w Rwandzie, a jego peregrynacja rozpoczęła się podczas Światowych Dni Młodzieży w Brzegach w obecności papieża Franciszka.

Różnorodna muzyka, głębokie teksty, fascynujące obrazy. Przyjdź na koncert pt: Jesteś darem z nieba!

Będzie chleb, będą latarki, będzie śpiew. 17 czerwca na Rynku Wielkim w Szydłowcu odbędzie się Festival Body.

Nawiedzą siedem radomskich kościołów

Są jeszcze wolne miejsca. W czwartek w Duszpasterstwie Akademickim odbędą się Poznajki. Po raz pierwszy grupą docelową są osoby w wieku 35-45 lat.

 

W czerwcu odbędzie się X Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu "Margaretka" do Sanktuarium NMP Królowej Różańca Św. w Wysokim Kole. Trwają zapisy.

 

 

Kilkadziesiąt młodych osób wzięło udział w Pieszym Rajdzie Patriotycznym na Wykus. Rajd zorganizowało w sobotę Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

 

W wielu wiejskich parafiach kultywowana jest tradycja trzydniowej modlitwy o urodzaj i zachowanie od klęsk żywiołowych. To tzw. Dni Krzyżowe, które są obchodzone w poniedziałek, wtorek i środę przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego. 

 

Blog "Wypłyń na głębię" został uznany najlepszym blogiem w kategorii blog tematyczny w drugiej edycji Radomskiego Plebiscytu Blogowego. Prowadzi go ks. Daniel Glibowski, wikariusz radomskiej parafii pw. św. Brata Alberta (os. Prędocinek)

Na placu przed radomską katedrą odbył się festyn, wieńczący konkurs "Z Maryją idę i głoszę". Na scenie wystąpiły zespoły muzyczne i teatralne.

Obowiązkiem chrześcijanina jest pomoc potrzebującemu - przypomina biskup radomski Henryk Tomasik. Premier Beata Szydło mówiła ostatnio, że Unia Europejska musi wypracować skuteczną politykę migracyjną, zaś niekończące się przyjmowanie migrantów do Europy nie jest rozwiązaniem.

O wartościach w kulturze dyskutowali uczestnicy konferencji naukowej "Hermeneutyka wartości w kulturze", która odbyła się w sobotę, 20 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu. Wśród prelegentów byli: ks. prof. Marek Jagodziński i ks. dr Wojciech Wojtyła.

Za ludzi, którzy stoją na straży prawa, modlił się dzisiaj biskup Henryk Tomasik. 19 maja przypada liturgiczne wspomnienie św. Iwo Helory z Bretanii, patrona prawników. Z tej okazji biskup radomski celebrował Mszę świętą w kościele katedralnym w Radomiu.

Należał do gangu motocyklowego, kradł, ćpał i pił. Kiedy 23 lata temu sięgnął dna, usłyszał Jezusa. Zaczął się modlić i całkowicie odmienił swoje życie - Alan Ames spotkał się z radomianami.

Piknik na finał

18 maj 2017

Warto uwierzyć w młodzież, także tę tzw. trudną młodzież i warto jej pomóc. Taka myśl przyświeca nowatorskiemu projektowi profilaktycznemu w diecezji radomskiej, którego realizacja kończy się w najbliższą sobotę.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Moviestar

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4