Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: 27 kwietnia - św. Zyta, dziewica
Pochmurno

4°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 88%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 27 Kwi 2017

    Rain And Snow 7°C 2°C

  • 28 Kwi 2017

    Opady 7°C 3°C

Diecezja Radomska

Czterdziestu czterech mężczyzn z dwudziestu pięciu parafii diecezji radomskiej powołanych zostało do posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Uroczystej Eucharystii przewodniczył biskup Henryk Tomasik.

W diecezji radomskiej rozpoczęło się Jerycho Różańcowe w intencji ojczyzny, czyli nieustanna modlitwa różańcowa.

Jeszcze tylko jutro 26 marca można zapisać się na Ekstremalną Drogę Krzyżową z Jastrzębi. Rozpocznie się w nocy 31 marca.

Organizacje opowiadające się za życiem, księża i całe rodziny wzięły udział w radomskich obchodach Dnia Świętości Życia. Uczestnicy z modlitwą różańcową na ustach przeszli przez deptak, wzięli udział w Mszy św. z podjęciem Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, a także udali się przed pomnik Maryi Matki Życia, gdzie zawierzyli obrońców życia Maryi.

Emilia Myrta - uczennica VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu wygrała tegoroczną edycję Olimpiady Teologii Katolickiej, której finał ogólnopolski odbył się w Lublinie. Nagrodą główną jest wyjazd do Fatimy.

- Europa straciła pamięć o swoich korzeniach chrześcijańskich – mówił abp Wacław Depo, który 25 marca przewodniczył Mszy świętej w radomskiej katedrze Opieki NMP. 

Diecezja radomska świętuje srebrny jubileusz. Powstała 25 marca 1992 roku na mocy bulli Jana Pawła II ''Totus Tuus Poloniae populus''.

Parafia św Teresy od Dzieciątka Jezus na radomskich Borkach włączyła się w akcję 24 godziny dla Pana, do której zachęcał Ojciec Święty Franciszek.

Biskup eparchii wrocławsko-gdańskiej kościoła greckokatolickiego w Polsce Włodzimierz Juszczak poszukuje miejsca w Radomiu, gdzie mogliby modlić się emigranci z Ukrainy. Dziś wraz z biskupem radomskim Henrykiem Tomasikiem odwiedzają kościoły m.in. na Zamłyniu, Starym Mieście, XV-leciu i Koziej Górze. 

25 marca obchodzony będzie Dzień Świętości Życia.

Ks. Marek Dziewiecki, kapłan diecezji radomskiej, pedagog i psycholog został nominowany do nagrody "Tulipany Narodowego Dnia Życia".

 

Czy współtwórca radomskich pieszych pielgrzymek na Jasną Górę doczeka się miejsca pamięci?

Misje parafialne z okazji 100 rocznicy objawień w Fatimie.

Jutro minie 5 lat od śmierci pierwszego biskupa radomskiego Edwarda Materskiego. O godz. 18 w katedrze sprawowana będzie Msza Św. w jego intencji. 

 

 

25 marca będziemy obchodzili Dzień Świętości Życia

W Radomiu odbędą się warsztaty autoprezentacji na ambonie. Księża będą uczyć się jak mają mówić, aby byli słuchani i rozumiani przez wiernych.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4