Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Przejrzyście

13°C

Radom

Przejrzyście

Wilgotność: 91%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 21 Sie 2017

    Opady 17°C 10°C

  • 22 Sie 2017

    Bardzo pochmurno 18°C 11°C

Diecezja Radomska

W 12. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej odsłonięta została tablica poświęcona arcybiskupowi Zygmuntowi Zimowskiemu. W czasie uroczystej mszy świętej biskup Henryk Tomasik ogłosił nazwisko nowego dziekana dekanatu skarżyskiego.

W Turnie odbyły się uroczystości z okazji 10-lecia ośrodka "Emaus". - To żywy pomnik Jana Pawła II - mówi ks. Radosław Walerowicz, dyrektor.

Ponad siedemdziesięciu uczestników bierze udział w Oazie Nowej Drogi drugiego stopnia w Pionkach. Młodzi zbliżają się do Boga i do drugiego człowieka.

To wyjście w kierunku narzeczonych, którzy przyjeżdżają do domu tylko na wakacje lub weekendy. W każdą wakacyjną sobotę przy parafii katedralnej w Radomiu czynna będzie poradnia rodzinna.

 

Ks. Mirosław Prasek z Radomia został Prokuratorem Krajowym Księży Filipinów. Wyboru dokonano podczas krajowego kongresu w Gostyniu. Kadencja przewodniczącego Federacji Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Polsce trwa 6 lat.

Wykonany ze złota i kryształu polowy ołtarzyk, który król Jan III Sobieski ofiarował sanktuarium maryjnemu w Studziannie w powiecie opoczyńskim, będzie można oglądać od 7 lipca do 1 listopada na wystawie w Wiedniu. Ekspozycja nosi tytuł: "Jan III Sobieski – polski król w Wiedniu".

Obchody 12. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia odbędą się w najbliższą niedzielę, 2 lipca w sanktuiarium maryjnym w Skarżysku-Kamiennej. Z tej racji o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta, którą będą celebrować abp Wacław Depo, metropolita częstochowski i bp Henryk Tomasik, biskup radomski.

Jutro dzień imienin biskupa Piotra Turzyńskiego.

To będzie już dziewiąta Radomska Pielgrzymka Rowerowa. Wyruszy w środę 5 lipca. 

Ośrodek Edukacyjno-Charytatywny ''Emaus" Diecezji Radomskiej w Turnie świętuje 10 lat istnienia. Jest to szczególne miejsce, gdzie rozwija się kult św. Jana Pawła II. W swój udział w niedzielnych obchodach zapowiedział abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

Zamieniają komżę na strój sportowy i strzelają gole. W parafii św. Brata Alberta na radomskim Prędocinku odbyło się podsumowanie Radomskiej Ligi Ministrantów 2016/2017.

 

W niedzielę w Jastrzębiu odbył się drugi już Turniej o Puchar Proboszcza i Wójta Jastrzębia. Była to impreza nie tylko sportowa, ale też rodzinna. Data nie jest przypadkowa, bowiem dzień wcześniej przypadał odpust parafialny św. Jana Chrzciciela.

W środę 5 lipca wyruszy 6. już pielgrzymka rowerowa Akcji Katolickiej na Jasną Górę.

 

Biskup Henryk Tomasik przewodniczył Mszy św. w 41 rocznicę wydarzeń Czerwca' 76.

Wyruszyła 28 Piesza Pielgrzymka z Radomia do Niepokalanowa

Ponad 300 mężczyzn pielgrzymowało nocą do Błotnicy

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Land Of Confusion

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4