Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: 27 kwietnia - św. Zyta, dziewica
Pochmurno

4°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 88%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 27 Kwi 2017

    Rain And Snow 7°C 2°C

  • 28 Kwi 2017

    Opady 7°C 3°C

Diecezja Radomska

Od 22 do 24 marca potrwają w Radomiu rekolekcje wielkopostne dla młodzieży.

Ponad 100 tysięcy zł kosztował nowy samochód, dzięki któremu niepełnosprawni będą bezpieczniej poruszać się po powiecie radomskim.

- Spraw Panie, aby wierni Diecezji Radomskiej, którzy będą modlić się na tych różańcach przy Twojej pomocy pokonali, zniszczyli mury niewiary, obojętności i nienawiści – mówił bp Henryk Tomasik, błogosławiąc dziś w Fatimie różańce, które zostaną wręczone przedstawicielom dekanatów podczas inauguracji Jerycha Różańcowego.

Biskup radomski Henryk Tomasik zaprasza na obchody 25-lecia diecezji radomskiej. Odbędą się one w najbliższą sobotę i połączone będą z inauguracją Jerycha Różańcowego.

 

 

„Wspaniałe wrażenie”, „ogromne przeżycie”, „niesamowite” – tak komentowali koncert pasyjny Jerzego Zelnika zgromadzeni w radomskiej katedrze.

Pieśni i wiersze patriotyczne wybrzmiały w Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu. Za nami rejonowy etap Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”.

Radom, Jastrzębia, Skarżysko - Kamienna, Starachowice. Stąd wyruszą w tym roku Ekstremalne Drogi Krzyżowe.

Kościół radomski pomoże ukraińskim migrantom pracującym w okolicach Radomia. O takie wsparcie zwrócił się bp Włodzimierz Juszczak, biskup eparchii wrocławsko-gdańskiej Kościoła greckokatolickiego w Polsce.

Poprawił się stan zdrowia noworodka, które pozostawiono w oknie życia w Radomiu. - Dziecko trafiło od razu do szpitala. Było znacznie wychłodzone. Obecnie życiu dziewczynki nie zagraża niebezpieczeństwo - powiedział ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, będzie przewodniczył Mszy świętej z okazji 25-lecia istnienia diecezji radomskiej. Uroczystość odbędzie się 25 marca w radomskiej katedrze. Początek o godzinie 11.00. Tego dnia zostania zainaugurowana wielka modlitwa adoracyjno-wynagradzającą pod nazwą "Jerycho Różańcowe". Ponadto każdy dekanat otrzyma różaniec poświęcony w Fatimie oraz świecę.

Pisze ikony od prawie 50 lat!

Cysterski klasztor w Wąchocku (diecezja radomska) trafił na prestiżową listę zabytków "Pomnik Historii". Uroczystość wpisania obiektu na prestiżową listę odbyła się dzisiaj w Pałacu Prezydenckim z udziałem opata z Wąchocka o. Eugeniusza Augustyna i ks. Edwarda Poniewierskiego, kanclerza kurii biskupiej w Radomiu.

Ks. prałat Jerzy Karbownik, kustosz sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej, został konsultorem Komisji Maryjnej Konferencji Episkopatu Polski. Wyboru dokonali biskupi na ostatnim posiedzeniu KEP. Przewodniczącym tego gremium jest ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

W sobotę 25 marca w Uroczystość Zwiastowania NMP obchodzony będzie Dzień Świętości Życia.

Dziecko było bardzo wychłodzone. To drugie niemowlę w radomskim Oknie Życia. 

Klerycy z Radomia zostali mistrzami Polski w koszykówce. Turniej seminariów duchownych odbył się w Warszawie.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4