Na antenie: ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: 1 marca - św. Feliks III, papież
Pogodnie

3°C

Radom

Pogodnie

Wilgotność: 78%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 01 Mar 2017

    Opady 8°C 2°C

  • 02 Mar 2017

    Rain 10°C 1°C

Diecezja Radomska

Po raz drugi ulicami Końskich przeszedł Orszak Trzech Króli. Mroźna pogoda nie zniechęciła konecczan do wzięcia udziału w uroczystości.

Setki pionkowian i nie tylko uczestniczyło w IV. Orszaku Trzech Króli zorganizowanym przez Rycerzy Kolumba z Pionek. W uroczystym przemarszu ulicami miasta udział wziął również biskup Piotr Turzyński.

Po raz szósty ulicami Radomia przeszedł Orszak Trzech Króli. Mimo dużego mrozu wzięły w nim udział tysiące radomian.

Duży mróz nie wystraszył uczestników Orszaku Trzech Króli, który przeszedł ulicami Szydłowca. 

W ponad 500 miejscowościach w całej Polsce odbędą się dziś Orszaki Trzech Króli. Jak będą wyglądały w diecezji radomskiej?

Zakonnice bez granic

05 styczeń 2017

Siostra Jacqueline Tshibangu w 1982 roku została pierwszą afrykańską karmelitanką. Dzisiaj pracuje w Kamerunie. Razem z siostrą Laetitią Hakizimana jest wdzięczna polskim misjonarzom, za ich wkład w dzieło ewangelizacji Afryki. W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, Kościół w Polsce będzie obchodzić Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Tegoroczne hasło: "Idźcie i głoście... Z misjonarzami na peryferie świata" zwraca uwagę na misjonarzy, którzy głoszą Ewangelię i dają świadectwo miłości chrześcijańskiej w dalekich krajach.

Patrycja Hurlak, aktorka znana m.in. z seriali „Klan”, „Blondynka”, autorka książek m. in. „Nawrócona wiedźma” będzie gościem najbliższego spotkania „Całkiem Inna – kobieta w blasku Stwórcy”. Kobiety, bo do nich skierowana jest ta inicjatywa, powinny zarezerwować sobie czas we wtorek 10.01.2017 r. o godz. 19:00 w Duszpasterstwie Akademickim w Radomiu przy ul. Górniczej 2.

Koncert kolęd i pastorałek Olgi Nawary i zespołu El'Brzeszczoteros już w niedzielę, 8 stycznia w parafii św. Wacława w Radomiu.

Biskup radomski Henryk Tomasik komentuje mapę praktyk religijnych w diecezji radomskiej. 

Najstarszy misjonarz diecezji radomskiej, ks. Marceli Prawica, wraca na misje do Afryki. W Radomiu przebywał od września ubiegłego roku. Dzisiaj udał się w podróż do Chingombe w Zambii. Warto dodać, że w tym roku obchodzi jubileusz 45-lecia pracy na misjach.

Niewielki wzrost praktyk religijnych w diecezji radomskiej. Więcej nas uczestniczy w niedzielnej Mszy Świętej i przystępuje do Komunii Świętej.

Ojcowie paulini z Mariupola wraz z wiernymi zachęcają do modlitwy w intencji pokoju. Półmilionowe miasto leży we wschodniej Ukrainie, gdzie cały czas trwają działania wojenne. Sytuacja jest wciąż napięta. Dom zakonników znajduje się 800 metrów od linii frontu. Przed Świętami Bożego Narodzenia zginęło 25 żołnierzy.

Z Bogiem przez osiedle

04 styczeń 2017

Nie chcą siedzieć na kanapie i z odwagą, bez względu na okoliczności wychodzą głosić Chwałę Boga. Młodzież z diecezji radomskiej pod przewodnictwem ks. Daniela Glibowskiego prowadzi ewangelizację na ulicach radomskiego Prędocinka.

Olga Szomańska zaprosiła radomian do wspólnego kolędowania. We wtorek wieczorem, 3 stycznia br. odbył się koncert "Kolędowa" w parafii Chrystusa Króla w Radomiu pod patronatem Radia Plus Radom.

Szczegóły inicjatywy zostaną omówione 23 stycznia w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. 

Diecezja radomska zyskała wyjątkowe miejsce modlitwy. W kościele NMP Królowej Polski w Pionkach utworzona została Grota Narodzenia, replika groty z Betlejem.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Nothing's Gonna Change My Love For You

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
Asseco Resovia Rzeszów 24 55
PGE Skra Bełchatów 24 53
Jastrzębski Węgiel 24 53
Indykpol AZS Olsztyn 24 52
Cuprum Lubin 24 45
LOTOS Trefl Gdańsk 25 40
Cerrad Czarni Radom 24 37
GKS Katowice 25 34
MKS Będzin 24 30
ONICO AZS Politechnika W-wa 24 29
Effector Kielce 24 23
Łuczniczka Bydgoszcz 24 19
BBTS Bielsko-Biała 24 19
Espadon Szczecin 24 15
AZS Częstochowa 24 13

POLECAMY

230x190 4