Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: św. Saba Jerozolimski, prezbiter
Dziś jest: Wtorek, 05 grudnia 2023
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

DIECEZJA RADOMSKA

Trzej Królowie jadą do Szydłowca

wtorek, 08 grudnia 2015 13:38 / Autor:
Wprawdzie do 6 stycznia pozostał niemal miesiąc, ale w Szydłowcu trwają już intensywne przygotowania do Orszaku Trzech Króli. Impreza odbędzie się tam po raz drugi.

Orszakowy debiut był bardzo udany. Kolorowy pochód zgromadził ok. 4 tys. uczestników. Nie mogło być zatem mowy, aby nie zorganizować Orszaku Trzech Króli także w 2016 roku. Szydłowiec szykuje się już od dłuższego czasu. Nawiązana została współpraca z poszczególnymi instytucjami. Ruszyły też przygotowania strojów. - Chcemy, aby ten drugi orszak był jeszcze barwniejszy. W związku z tym 5 pracowni krawieckich z ponad 300 metrów materiału szyje stroje dla ponad setki dzieci - mówi ks. Andrzej Kania z parafii św. Zygmunta w Szydłowcu. Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego zatroszczy się zaś o drewniane miecze i tarcze. Dzieci i młodzież, ale także dorośli mogą wziąć udział w licznych konkursach, związanych z Orszakiem Trzech Króli np. plastycznym, fotograficznym czy na szopkę bożonarodzeniową.

Orszak rozpocznie się po Mszy Św. o godz. 10.30 pod przewodnictwem ks. bpa Piotra Turzyńskiego. Uczestnicy przejdą sprzed kościoła Rynkiem, ul. Radomską, Zamkową do szopki na Rynku Wielkim. Podczas postojów będą odtwarzane sceny jasełkowe. Zaangażują się w to uczniowie wszystkich szydłowieckich szkół. Orszak zakończy się ok. godz. 13. Następnie odbędzie się koncert kolędowy zespołu Amaretto. Będzie też poczęstunek m.in. ciastka o wdzięcznej nazwie "orszaczki".

O II Orszaku Trzech Króli w Szydłowcu rozmawialiśmy z ks. Andrzejem Kanią z parafii św. Zygmunta i Robertem Górlickim, dyrektorem Publicznego Gimazjum nr 2 w Szydłowcu.

Patronem medialnym szydłowieckiego orszaku jest Radio Plus Radom.

A. Kosztowniak pod info