Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kunice
Dziś jest: Czwartek, 22 kwietnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Ostatnia droga Małgorzaty Lisak

wtorek, 26 stycznia 2016 15:28 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Setki osób uczestniczyło w ostatniej drodze Małgorzaty Lisak, dziennikarki Radia Plus Radom. Odeszła do wieczności w wieku 38 lat po rocznej chorobie nowotworowej. Uroczystości pogrzebowe z udziałem bp. Henryka Tomasika, odbyły się 26 stycznia w kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu.

Homilię wygłosił ks. Jacek Wieczorek, dyrektor Radia Plus Radom. Mówił, że zmarła Małgorzata Lisak daje nam bezcenną lekcję. - W świecie goniącym za newsami, gdzie Boga jakby nie było, młoda pełna werwy Gosia uczy nas, że w całości należymy do Boga, że życie jest kruche i zdążamy do wieczności.

Dalej przypomniał słowa Małgorzaty Lisak, które wypowiedziała we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. To był czas, kiedy dowiedziała się diagnozie dotyczącej jej choroby. - Powiedziała, że przyjmuje to jako znak Bożego Miłosierdzia. W pełni zgadzam się na wolę Boga, jaką ma dla mnie. Jestem szczęśliwa z tego krzyża. A później w lipcu, jej długa rozmowa z rówieśnikiem, też z tą samą chorobą, ks. Janem Kaczkowskim, jeszcze bardziej utwierdziło ją w tym przekonaniu i zbliżyło jeszcze bardziej do Boga - mówił ks. Jacek Wieczorek.

Bp Henryk Tomasik dziękował za Małgorzatę Lisak nazywając ją "apostołką dobrego słowa". - Dziękujemy za jej misję, posługę i troskę o przekazywanie prawdy i zbliżanie ludzi. Dziękujemy za jej pracę i talenty. Najbliższym składam wyrazy współczucia. Każda uroczystość pogrzebowa jest wyrażeniem naszej wiary - powiedział biskup Henryk Tomasik.

Na koniec liturgii pogrzebowej głos zabrała Magdalena Gliszczyńska z Radia Plus Radom . - Niecały rok temu, dokładnie 11 lutego w Światowy Dzień Chorego powiedziałaś nam o swojej chorobie. W wiadomości sms napisałaś: "zważywszy na okoliczności, humor mam nadzwyczaj dobry". I właśnie za twój śmiech, twoją radość życia, tak bardzo wszyscy cię kochali - mówiła Magdalena Gliszczyńska.

Słowa współczucia i wsparcia zamieszczano także na portalu społecznościowym. - "Kochana Gosiu, uznałaś, że już najwyższy czas rozweselić Anioły" - możemy tam przeczytać. Z kolei na stronie radioplus.com.pl możemy przeczytać, że "Ostatnią piękną relację dała zmagając się z chorobą nowotworową, powierzając się w tej trudnej sytuacji całkowicie Panu Bogu. Zapamiętamy jej radość i życzliwość".

38-letnia Małgorzata Lisak była absolwentką Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Filipa Neri w Radomiu. Ukończyła socjologię w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ponad 11 lat pracowała jako reporterka najpierw w Radiu AVE, a następnie w Radiu Plus Radom. Przez lata prowadziła audycję "Drogowskazy wiary". Razem z księdzem Sławomirem Płusą prowadził program "MIędzy ziemią a niebem". Zajmowała się też sprawami samorządowymi, rozmawiając z radomskim radnymi w audycji "Nic o nas bez nas".

Małgorzata Lisak tak pisała o swojej pasji radiowej: "Kiedy miałam 5 lat chciałam wiedzieć, co w trawie piszczy. Kiedy urosłam - zapragnęłam mieć szerszy pogląd na świat, więc wspinałam się na drzewa. Stamtąd miałam całkiem dobre widoki na przyszłość. No i wypatrzyłam bardzo ciekawe radio! Teraz biegam po Radomiu z mikrofonem Radia Plus Radom.

Małgorzata Lisak pozostawiła kochającą rodzinę: tatę Andrzeja, dwie siostry Annę i Magdalenę oraz brata Krzysztofa z rodzinami. Została pochowana na cmentarzu komunalnym na Firleju w Radomiu.