Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: święte męczennice Perpetua i Felicyta
Dziś jest: Niedziela, 07 marca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Turzyński: Cierpienie drogą do zbawienia

czwartek, 11 lutego 2016 16:26 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł
- Bądźcie cierpliwi w chorobie, a także wśród dolegliwości podeszłego wieku – zwrócił się do chorych - słowami Sługi Bożego Bpa Piotra Gołębiowskiego - ks. bp Piotr Turzyński.

W Światowym Dniu Chorego, podczas Mszy Świętej w kaplicy Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego, bp Piotr Turzyński zapewniał wiernych, że cierpienie nie spada na ludzi za karę i jako przykład postawił ukrzyżowanego Jezusa:

Podczas homilii bp Turzyński cytował Sługę Bożego, Księdza Biskupa Piotra Gołębiowskiego. Jego słowami prosił wiernych o cierpliwość w chorobie:

Dla pacjentów spotkanie z biskupem było dużym przeżyciem. Nie kryli wzruszenia i wdzięczności za słowa, które podniosły ich na duchu:

Ksiądz biskup, po Mszy Świętej w szpitalnej kaplicy Matki Bożej z Lourdes odwiedził pacjentów onkologii i pediatrii. Modlił się z chorymi i błogosławił im. Taka wizyta była potrzebna pacjentom, o czym przekonuje pielęgniarka na oddziale onkologicznym, Anna Nowak:

W spotkaniu uczestniczył także kapelan wojewódzkiego szpitala, który przypomniał, że chorym należy życzyć przede wszystkim wiary:

Z pacjentami Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Giserskiej modlił się dziś ks. bp Henryk Tomasik. Relację ze spotkania znaleźć można tutaj.