Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Pierwsza dekada radomskiego Gościa

piątek, 15 kwietnia 2016 09:48 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Radomska redakcja "Gościa Niedzielnego" świętuje 10-lecie istnienia. Do tej pory ukazało się 514 wydań tygodnika. Dziennikarze w tym czasie przygotowali 4112 stron ilustrowanych tekstów w wydaniu papierowym.

Słowo na temat pierwszej dekady radomskiego dodatku "Gościa Niedzielnego" skierował biskup radomski Henryk Tomasik. - Panu Bogu dziękujemy za katolickie media, poprzez które możemy informować i formować naszych wiernych. Dziękujemy też ludziom, którzy w nich pracują i którzy pomagają w ich kolportażu i promocji. Mam tu na myśli zarówno księży, osoby życia konsekrowanego, jak też wiernych świeckich - napisał biskup radomski.  

Przypomniał również, że tygodnik stanowi kontynuację "AVE" - Pisma Diecezji Radomskiej, które zaczęło się ukazywać w grudniu 1992 r. Dlatego też w jego tytule - stając się diecezjalną wkładką ogólnopolskiego tygodnika "Gość Niedzielny" - zachowano tytuł "AVE".

Ks. Zbigniew Niemirski, dyrektor radomskiego oddziału tygodnika przypomina, że 10 lat to - jak do tej pory - 514 wydań, w sumie 4112 stron ilustrowanych tekstów w wydaniu papierowym. - Porządny tom, a może nawet kilka dużych i bardziej poręcznych ksiąg. Łącznie 9252 depesze, artykuły, relacje i informacje. Do tego od kilku lat internetowa strona (radom.gosc. pl) z odsłoną na Facebooku, a tam także już całkiem pokaźna liczbamateriałów - opowiada ks. Niemirski.

Dodaje, że szukając materiałów, dziennikarze przejechali ponad 100 tys. km. - A więc jeżdżąc po diecezji, ponad 2,5 razy okrążyliśmy naszą planetę na wysokości równika - powiedział ks. Niemirski. Dodał też, że redakcyjne archiwum fotograficzne liczy około miliona zdjęć.

Ks. Niemirski przyznał, że z 301 parafii w diecezji, redakcja nie napisała, jakdo tej pory, o niespełna 10. - Naszym ciągłym bólem jest to, że nie docieramy w wydaniu papierowym do niemal 20 - powiedział ks. Niemirski.

Redakcja składa się z trzech osób: ks. Zbigniewa Niemirskiego, Marty Deki i Krystyny Piotrowskiej.

Ks. Zbigniew Niemirski o zdjęciu: - Tę sosnę, jako małe drzewko otrzymane ze szkółki leśnej, posadziliśmy na redakcyjnym podwórku niedługo po tym, gdy zaczęliśmy tworzyć radomskiego Gościa.