Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kunice
Dziś jest: Czwartek, 22 kwietnia 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

DIECEZJA RADOMSKA

Ostatni tydzień głosowania na szopki

sobota, 11 stycznia 2014 10:53 / Autor:

Jeszcze przez tydzień możemy zgłaszać i wybierać najpiękniejszą szopkę w diecezji radomskiej. Internetowy Konkurs Bożonarodzeniowy po raz czwarty organizuje portal www.diecezja.radom.pl.

- Pewnym widzialnym obraz naszej wiary w Jezusa Chrystusa, który rodzi się, są dekoracje, które pojawiają się w naszych kościołach. Taką szczególną dekoracją jest bożonarodzeniowy żłóbek. Wiemy, że przygotowanie dekoracji świątecznych wymaga dużo pracy, dużo inwencji twórczej. W to przygotowanie zaangażowanych jest bardzo wiele osób związanych z parafią. Jest to młodzież, są to rodziny, grupy, które działają przy kościele. Chcemy w jakiś sposób pokazać ich pracę, ich trud, zaangażowanie w to, aby kościół w czasie Bożego Narodzenia wyglądał pięknie i by w tych dekoracjach wyznawana była wiara w Jezusa Chrystusa - mówi redaktor naczelny portalu diecezjalnego, ks. dr Stanisław Piekielnik. 
Zasady są bardzo proste. Wystarczy mieć aparat fotograficzny. Jeśli podoba nam się szopka w naszej czy nawet innej parafii, robimy zdjęcie. Trzy fotografie w dowolnym formacie przesyłamy do 19 stycznia 2014 roku na adres . Pamiętajmy o podaniu krótkiego opisu: gdzie tę szopkę możemy zobaczyć, kto ją zbudował i kto sfotografował. Nasze zdjęcia trafią do galerii, którą znajdziemy na portalu internetowym i na profilu facebookowym diecezji radomskiej. Wygra ta szopka, która zdobędzie najwięcej tzw. lajków. Rozstrzygnięcie poznamy 2 lutego 2014 roku. 
W zeszłym roku wygrała szopka z parafii św. Jakuba Apostoła w Świerżach Górnych. W galerii znalazło się 88 zdjęć z 29 parafii. W sumie oddanych zostało 8 065 głosów.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.