Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Chryzant i Daria
Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020

DIECEZJA RADOMSKA

"Żywy pomnik" św. Jana Pawła II

czwartek, 06 października 2016 10:00 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 32 w Radomiu już po raz 9. włączyli się w zbiórkę na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrane środki trafią do zdolnych uczniów, których sytuacja materialna nie pozwala na rozwijanie talentów.

Tegoroczny XVI Dzień Papieski obchodzony jest pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Organizacją tego wydarzenia zajmuje się Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” we współpracy ze Stowarzyszeniem Absolwentów „Dzieło”.

Obok charakteru modlitewnego, Dzień Papieski ma również wymiar charytatywny. Corocznie organizowana jest zbiórka pieniędzy, będąca odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego do solidarności z ubogimi. Środki zebrane podczas zbiórki zasilą fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającej ponad 2,3 tys. młodych, zdolnych osób, pochodzących z niezamożnych rodzin.

Zbiórka przykościelna odbędzie się 9 października. Jednak od 2 do 22 października kilkadziesiąt tysięcy wolontariuszy kwestuje na ulicach miast.

Wśród wspierających zbiórkę, już po raz dziewiąty uczestniczy Publiczna Szkoła Podstawowa nr 32 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Radomiu. Jak mówi Ewa Mężyk - nauczycielka religii w placówce, grupa wolontariuszy z PSP 32 stypendyści odwiedzają szkołę, a spotkania zawsze przebiegają w miłej atmosferze:

Wolontariusze mimo zimna i wczesnej pory zachęcali do udziału w zbiórce. Sami czują satysfakcję, że właśnie w ten sposób mogą dołożyć swoją cegiełkę do "żywego pomnika", którego budowę rozpoczął św. Jan Paweł II.

W każdej zbiórce liczy się choćby najmniejszy datek, ale ważna jest również modlitwa - podkreśla Ewa Mężyk:

Fundację można wspierać także przez cały rok za pośrednictwem strony www.dzielo.pl. W zakładce „Dla Darczyńcy” możliwe jest dokonanie przelewu zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Fundacja zachęca również do innych form wsparcia funduszu, także w formie modlitwy za „Dzieło”.