Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kunice
Dziś jest: Czwartek, 22 kwietnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Porzuciła życie gwiazdy, by stać się kobietą

środa, 11 stycznia 2017 08:52 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Znana aktorka: żyję w czystości i zachęcam do tego inne kobiety.

Porzuciła życie gwiazdy, by stać się kobietą. Mowa o aktorce Patrycji Hurlak, znanej z takich seriali jak: Klan, M jak miłość, czy Blondynka. Wzięła ona w kolejnym spotkaniu Całkiem Inna - kobieta w blasku Stwórcy w Duszpasterstwie Akademickim w Radomiu.

Patrycja Hurlak jest chętnie zapraszana na spotkania z ludźmi w całej Polsce, aby dzielić się tym, jak Bóg zmienił jej życie. Tak było i w Radomiu. Na spotkanie w Duszpasterstwie Akademickim w Radomiu przyszło ok. 150 kobiet. Aktorka wiele uwagi poświęciła czystości przedmałżeńskiej. 

- Myślę, że jestem promotorką czystości przedmałżeńskiej. To poczucie humoru Boga, biorąc pod uwagę, że mam tyle związków za sobą. Ile? Nie pamiętam. Ale z drugiej strony mam prawo o tym mówić, ile kosztuje nieczystość przedmałżeńska, ile kosztuje łez, kiedy człowiek rani drugiego człowieka. Żyję w czystości i widzę różnice między tymi światami. Żyjąc w czystości wchodzimy w normalne relacje. Kobieta musi się szanować, bo jeśli ona nie będzie się szanowała, to nikt jej nie uszanuje - mówiła Patrycja Hurlak.

Dodała, że kobieta, która ulega chłopakowi, traktuje się siebie jako rzecz. - Biorąc coś na próbę, trzeba wiedzieć, że po okresie próbnym kupuje się nowy przedmiot. Nie licz kobieto, że jeśli pójdziesz do łóżka z chłopakiem, on się z tobą ożeni. Większość takich związków szybko się rozpada - powiedziała Patrycja Hurlak. 

- Żadna kobieta nie stoi na straconej pozycji. Każda z was, po przejściach ma szansę rozpocząć nowe życie. Czystość przedmałżeńska, czystość odzyskana jest taką tratwą ratunkową dla pokolenia, które dało sobie wmówić, że nieczystość nie jest grzechem - powiedziała aktorka.

Dla Patrycji Hurlak przepisem na szczęście jest Dekalog. - To system zabezpieczeń przed śmiercią - powiedziała. 

 Patrycja Hurlak ma 38 lat. Pochodzi ze Świdnicy. Jest absolwentką Szkoły Aktorów Filmowych oraz Wyższej Szkole Promocji w Warszawie. Swoją historię przedstawiła w książce "Nawrócona wiedźma", wydanej przez Wydawnictwo Diecezji Siedleckiej. To zapis rozmowy, jaką przeprowadził z nią ks. Mateusz Czubak. Wierzyła w horoskopy, miała podręcznik czarnej magii, rzucała klątwy i przestała chodzić do kościoła. Później robiła karierę w show biznesie. Miała wszystko, oprócz wewnętrznego spokoju. Nawróciła się w 2011 roku. Teraz po jeździ po całej Polsce dzieląc się świadectwem swojego życia, bierze też czynny udział w różnych akcjach ewangelizacyjnych oraz społecznych.