Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo
Dziś jest: 27 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Kurs pastoralno-liturgiczny dla fotografów

piątek, 03 marca 2017 07:55 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com
Weronika Chochoł

Osoby, które chciałyby dokumentować uroczystości religijne w obiektach sakralnych mogą wziąć udział w szkoleniu. Wydział ds. Środków Społecznego Przekazu Kurii Diecezji Radomskiej zaprasza na Kurs pastoralno-liturgiczny dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego.

- Obowiązujące przepisy liturgiczne wymagają ukończenia takiego kursu przez osoby, które pragną dokumentować różnego rodzaju wydarzenia liturgiczne we wnętrzu kościoła. - informuje ks. Stanisław Piekielnik - organizator kursu. - Dokumenty potwierdzające ukończenie kursu są ważne bezterminowo i można się nimi posługiwać również także poza granicami diecezji radomskiej.

Kurs przeprowadzony zostanie 1 kwietnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Fotografowie i operatorzy będą szkolić się w godzinach od 9:00 do 14:00.

Aby zostać uczestnikiem kursy wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go  od organizatora kursu do 24 marca. Można skorzystać z trzech sposobów zgłaszania:

  1. Poczta elektroniczna: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  2. Poczta tradycyjna: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-610 Radom z dopiskiem: „Kurs dla fotografów”
  3. Osobiście – kopertę ze zgłoszeniem można zostawić: w budynku Kurii Diecezji Radomskiej (ul. Malczewskiego 1) w Wydziale Katechetycznym oraz w Wyższym Seminarium Duchownym (furta; ul. Młyńska 23/25)

Obok formularza zgłoszeniowego potrzebne są także:

  • zdjęcie formatu legitymacyjnego opisane imieniem i nazwiskiem o wymiarach: 35x45 mm; rozmiar w pliku JPG: 413x531 pikseli przy 300dpi
  • podpis księdza proboszcza i pieczęć parafii zamieszkania Kursanta na formularzu zgłoszeniowym

W kursie mogą wziąć udział również osoby spoza diecezji radomskiej.

Szczegółowych informacji udziela ks. Stanisław Piekielnik pod numerem telefonu: 48 606 374 948 lub drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .