Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Oni chcą więcej...

poniedziałek, 11 grudnia 2017 12:07 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Każdy znajdzie coś dla siebie. Wydział Katechetyczny Diecezji Radomskiej zaprasza w tym roku szkolnym dzieci i młodzież do udziału w kilku konkursach.

- Wielu uczniom nie wystarcza to, co mają na katechezie. Chcą czegoś więcej. Ich zainteresowanie wiedzą religijną jest większe, dlatego chcą poszerzać swoją wiedzę. Ważne jest również to, by wyłowić i docenić uczniów, którzy są bardziej uzdolnieni. Konkursy te uczą też dzieci samodzielnego zdobywania wiedzy - mówi ks. Stanisław Piekielnik z Wydziału Katechetycznego. Udział w takiej rywalizacji ma często wpływ na rozwój życia religijnego. Ks. Piekielnik zaobserwował, że nawet ci, którzy przystępują do konkursu z pewnym dystansem, później zbliżają się do Kościoła.

Każdy znajdzie coś dla siebie. Tradycyjnie diecezja radomska włącza się w Olimpiadę Teologii Katolickiej dla szkół ponadgimnazjalnych. Tym razem temat to: „Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka”. Pod koniec listopada odbył się już etap szkolny. Rozstrzygnięcia diecezjalne poznamy 7 marca. Natomiast 5-7 kwietnia w Porszewicach k. Pabianic odbędzie się etap ogólnopolski.

W OTK już tradycyjnie startują uczniowie IV LO im. T. Chałubińskiego w Radomiu. To zwykle silna reprezentacja, która odnosi liczne sukcesy. - Podstawa to zachęcenie i zapalenie tym, czym sam żyjemy. Ważne jest, aby uczniowie sami chcieli zaangażować się i potraktowali to jako rozwój nie tylko wiedzy religijnej, ale również wiary. Przykład starszych kolegów też bardzo dużo daje - mówi katechetka Małgorzata Sar. W tym roku o laury powalczą: Wiktoria Nowicka i Kamila Majchrzak z klasy pierwszej.

W kwietniu przeprowadzony zostanie na poziomie diecezjalnym konkurs wiedzy religijnej dla gimnazjalistów. Skupią się na Duchu Św. w Ewangelii. W maju odbędzie się konkurs dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Oni będą mogli pogłębić swoją wiedzę o Maryi Królowej Polski. Z kolei uczniowie klas I-III spróbują swoich sił w konkursie plastycznym "Dary Ducha Św. w moim życiu". Finał odbędzie się w maju. Odbędzie się także konkurs plastyczny dla uczniów szkół specjalnych. Temat to „7 darów Ducha Świętego”. Wyniki poznamy pod koniec kwietnia. To nie koniec. Dla specjalistów od Pisma Św. stowarzyszenie Civitas Christiana organizuje Konkurs Wiedzy Biblijnej. Finał odbędzie się w oratorium filipińskim 18 kwietnia.

Nagrodą jest zawsze radość, satysfakcja, większa wiedza, wierzmy też, że głębsza wiara. Są też jednak cenne nagrody rzeczowe np. indeksy na wyższe uczelnie, elektronika użytkowa, pielgrzymi, nagrody książkowe. Już teraz życzymy powodzenia!