Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kunice
Dziś jest: Czwartek, 22 kwietnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

W szopce brakuje Dzieciątka

wtorek, 02 stycznia 2018 10:01 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. parafia w Wierzbicy (fb)
Jakub Szczechowski

W szopce nie ma już figury Dzieciątka i baranków. W noc sylwestrową zniszczona została szopka przed świetlicą środowiskową "Betania" w Wierzbicy.

 

- Zginęła figura Pana Jezusa i figurki baranków.  Zostały skradzione z tego miejsca. Figura św. Józefa została  natomiast połamana. To dla nas smutne wydarzenie, tym bardziej że szopkę zrobili bezinteresownie wolontariusze - powiedział w Radiu Plus Radom ks. Krzysztof Bochniak z parafii św. Stanisława Biskupa w Wierzbicy. Szopka stanęła przed Betanią po raz peirwszy.

Dewastacja szopki jest zawsze atakiem na wartości, na przekaz prawdy o Bożym Narodzeniu. - Szopka, która stoi w miejscu publicznym, to jest w pewnym sensie sakralizacja tego miejsca. Chodzi o to, aby przekazać w sposób tradycyjny treść o tym, że Bóg staje się człowiekiem. To jest też aspekt pedagogiczny wobec najmłodszego pokolenia, żeby starsza osoba, rodzic, dziadek wytłumaczył dzieciom, że Pan Bóg przychodzi na świat w tym dziecięciu, w takich ubogich warunkach, aby wyrazić miłość wobec każdego z nas -  zauważył ks. Bochniak.

Ks. Krzysztof nadzieję, że sprawcy przyznają się, zwrócą figury i naprawią szkody. - Nasz żłóbek jest pusty. Czekamy na Pana Jezusa, żeby znalazł się - powiedział.