Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Róża z Viterbo, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 06 marca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Tomasik: trzeba życie wypełnić Ewangelią

niedziela, 21 stycznia 2018 15:20 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- Trzeba życie wypełnić Ewangelią i pomagać innym w nawróceniu – mówił biskup Henryk Tomasik, który celebrował mszę świętą w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. W trakcie spotkania wręczył akt powołania Teresy Połeć na prezesa zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej.

W homilii biskup Henryk Tomasik podkreślał, że „trzeba zawsze być otwartym na działanie Ducha Świętego, który tworzy nową rzeczywistość, czyli sacrum”.

- On pomaga, by był obecny obraz Boga w naszych sercach. Potrzebne jest nasze zaangażowanie w tworzenie hierarchii ważności – mówił ordynariusz radomski.Dalej mówił, że „każdy z nas jest obrazem Boga”. Mówił, że jesteśmy powołani do tego, by w świecie pokazywać jak może wyglądać obraz Boga Stwórcy.

- Jesteśmy powołani do tego, by pomagać innym. To jeden z wymiarów powołania chrześcijańskiego. Od momentu sakramentu bierzmowania zobowiązujemy się do tego, by pomagać innym w budowaniu Bożego królestwa. Akcja Katolicka, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz wszystkie ruchy i stowarzyszenia to rodzaj apostolstwa wspólnotowego, zrzeszonego, które ma służyć budowaniu Bożego królestwa, wspólnoty chrześcijańskiej. Trzeba życie wypełnić Ewangelią i pomagać innym w nawróceniu – zachęcał biskup Tomasik.

W trakcie spotkania biskup radomski Henryk Tomasik oficjalnie wręczył akt powołania Teresy Połeć na prezesa zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej. Nowa prezes mówiła, że nowa funkcja będzie dla niej wyzwaniem i odpowiedzialnością. Podkreślała, że będzie „chciała kontynuować Boże dzieło zawierzając je w duchu wiary i chrześcijańskiej miłości św. Janowi Pawłowi II i świętemu Wojciechowi, patronom Akcji Katolickiej”.

- By zachować ciągłość misji, potrzebne jest nasze świadectwo. W dzisiejszym świecie, żeby się przeciwstawić wszystkim zagrożeniom, sekularyzacji, ateizacji potrzebna jest mocna wiara. Musimy odkrywać i doceniać wartość chrztu świętego. To jest droga wzrastania w wierze, droga do świętości. Musimy odważnie dawać świadectwo w rodzinach, parafiach, ale także docierać do środowisk kulturalnych, do miejsc pracy i nauki, do środowisk mający realny wpływ na kształt naszego życia społecznego i politycznego. Musimy otworzyć się na młodszych, szukać z nimi kontaktu i wprowadzać w szeregi KSM a w przyszłości Akcji Katolickiej – mówił Teresa Połeć.

Diecezjalne spotkanie opłatkowe członków, przyjaciół i sympatyków Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, zgromadziła ok. 300 osób. Spotkanie było okazją do zapoznania się z prezentacją i podsumowaniem rocznej pracy AK i KSM. Punktem kulminacyjnym spotkania była Eucharystia pod przewodnictwem księdza biskupa Henryka Tomasika. W trakcie spotkania podziękowano Jerzemu Skórkiewiczowi za dwie kadencje prezesa DIAK w diecezji radomskiej.