Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Arcybiskup Wilna w naszej Ostrej Bramie (galeria)

piątek, 04 października 2013 15:21 / Autor: Author
Author

Skarżyskie sanktuarium odwiedził w środę wieczorem Abp Gintaras Linas Grušas, metropolita wileński.

Przebywający w diecezji radomskiej Abp Gintaras Linas Grušas, metropolita wileński wziął w środę udział w modlitwie wieczornej w kaplicy Obrazu Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku Kamiennej. Po powitaniu przez ks. prał. Jerzego Karbownika, kustosza sanktuarium arcybiskup poprowadził razem z Biskupem Henrykiem Tomasikiem rozważanie, a następnie razem udzielili zgromadzonym błogosławieństwo.

 

Tekst rozważania Bp. Henryka Tomasika:

"Maryjo, dziękujemy Tobie za to, że uczysz nas wielbienia Boga bogatego w miłosierdzie.
W swoim hymnie Magnificat wyśpiewałaś Maryjo „miłosierdzie Jego z pokolenia na pokolenie nad tymi, którzy się Go boją”. Bł. Jan Paweł II przypominał nam, że Ty Maryjo doznałaś Bożego Miłosierdzia i że głosisz Boże Miłosierdzie.
Dziękujemy za Magnificat, za wielki i piekny hymn dziękczynienia za Boże Miłosierdzie i razem z Tobą, Matko Miłosierdzia prosimy o ten dar Bożego Miłosierdzia dla nas wszystkich: dla całego świata, dla naszej Ojczyzny i dla Litwy.
Prosimy, abyśmy byli blisko Ciebie i Twego Syna. Błogosław i wypraszaj Boże dary i opiekuj się nami. Prosimy Cię o szczególną opiekę nad Litwą i Polską, nad Wilnem, Radomiem i Skarżyskiem. Matko Miłosierdzia, otocz macierzyńską opieką tych, którzy przeżywają trudne chwile, zagubienia, zwątpienia, choroby. Bądź dla nich Opiekunką, podaj im pomocną dłoń i wypraszaj siłę ducha, aby trwali przy Twoim Synu tak jak Ty.
Prosimy, wypraszaj błogosławieństwo Ojcu Świętemu i całemu Kościołowi, wszystkim.
Matko Miłosierdzia, bądź przy nas, pomóz nam być blisko Ciebie, prowadź nas."

Tekst rozważania Abp. Gintarasa Linasa Grušas

"Odnajdując to święte miejsce tak bardzo podobne do Ostrej Bramy w Wilnie, rozumiemy, że Matka Miłosierdzia troszczy się o swoje dzieci wszędzie i wyprasza u swojego Syna, Jezusa Miłosiernego, żeby był miłosierny dla nas.
Czy jesteśmy w Wilnie, czy w Radomiu, czy w jakimkolwiek innym miejscu Matka Boża troszczy się o nas oraz zaprasza nas abyśmy łączyli się na modlitwie i trwali na modlitwie.
Odpowiedzmy na to zaproszenie Maryi, aby czuwać u Jej stóp i gromadzić się i wypraszać miłosierdzie dla nas i dla całego świata.
Matko Miłosierdzia, miej w swojej opiece swoje dzieci tutaj w Radomiu, w całej Polsce, na Litwie i na całym świecie."